Prasówka 25.01.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobry czas na prasówkę? Zobacz, które wiadomości nasi czytelnicy wczoraj czytali najchętniej.
Czy to dobry czas na prasówkę? Zobacz, które wiadomości nasi czytelnicy wczoraj czytali najchętniej. CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 25.01.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ruszyła budowa wielkiego wiaduktu na trasie na Nowy Dwór (ZDJĘCIA)”?

Prasówka 25.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Ruszyła budowa wielkiego wiaduktu na trasie na Nowy Dwór (ZDJĘCIA)

Wrocławskie Inwestycje informują, że wykonawca trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór rozpoczął właśnie prace przygotowawcze przed budową wielkiego wiaduktu.

📢 Jan Miodek okradziony "na wnuczka"? Profesor: Nic się nie stało!

Profesor Jan Miodek padł ofiarą naciągaczy. Został oszukany metodą "na wnuczka" - tę historię od kilku dni opisują media. Językoznawca miał o tym wspomnieć podczas spotkania z seniorami organizowanego w ramach kampanii "Nic przez telefon". - Zakazuję o tym pisać. To było 10 lat temu i nic się nikomu nie stało - mówi teraz profesor.

📢 Mężczyzna wpadł pod pociąg na Dworcu Głównym we Wrocławiu

W czwartek ok. godz. 17 doszło do wypadku na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Mężczyzna wpadł pod pociąg. W poważnym stanie trafił do szpitala.

Prasówka 25.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wrocław: Wypadek na budowie. Jedna osoba nie żyje, druga walczy o życie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Wypadek na budowie przy ul. Jerzmanowskiej we Wrocławiu - w czwartek zostało tam porażonych prądem dwóch pracowników. Na miejscu udzielano im pomocy medycznej. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

📢 Dziś sześć ulic bez ogrzewania i ciepłej wody

Fortum informuje, że w sobotę na kilka godzin wyłączy ogrzewanie i ciepłą wodę przy sześciu ulicach we Wrocławiu.

📢 Eurojackpot: Wyniki losowania 24.01.2020. Za tydzień gra nawet o 350 milionów!

Szóste z rzędu losowaniu Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej. W związku z tym Lotto informuje, że w kolejnym piątkowym losowaniu gracze powalczą w kolejnej kumulacji Eurojackpot nawet o 350 000 000 zł!

📢 Zła albo bardzo zła jakość powietrza we Wrocławiu i okolicach!

Zła albo bardzo zła jakość powietrza we Wrocławiu i okolicach! Sprawdź jakość powietrza w swojej okolicy. Gdzie jest największy smog? Sprawdź.

📢 Tramwaje będą omijać most Grunwaldzki. Remontowane będzie torowisko

MPK zaplanowało na weekend wymianę szyny tramwajowej przed mostem Grunwaldzkim. Kilka linii zmieni trasy.

📢 Pedofil latami gwałcił dziewczynkę. Wyrok jest przerażająco łagodny

Wyjątkowo łagodną karę - zaledwie pięć lat więzienia - wymierzył wrocławski sąd bezwzględnemu pedofilowi Ryszardowi G., który przez wiele lat wykorzystywał seksualne i gwałcił małą dziewczynkę. Jej dramat zaczął się w 2013 roku, gdy miała osiem lat. Gdy miała dziesięć lat, oprawca po raz pierwszy dopuścił się gwałtu. Koszmar skończył się dopiero w 2018 roku. Pięć lat więzienia to najniższa kara, na jaką można było skazać mężczyznę. Już prawie rok odsiedział w areszcie, a więc pod koniec sierpnia przyszłego roku - po upływie połowy kary - będzie mógł starać się o przedterminowe zwolnienie.

📢 Policjanci z Włoch patrolują Wrocław [ZDJĘCIA]

Od 3 lipca br. na ulicach Wrocławia można spotkać policyjny patrol, w skład którego wchodzą funkcjonariusze z Włoch.

📢 Poranne kłopoty MPK. Utrudnienia w kilku miejscach

W piątek rano największe kłopoty mają pasażerowie MPK na Klecinie. Na ul. Przyjaźni na jednym torze spotkały się dwa tramwaje jadące w przeciwnych kierunkach. Jeden z wozów trzeba będzie wycofać. MPK zmuszone było na razie wstrzymać kursowanie tramwajów do pętli na Klecinie.

📢 Susza pod Wrocławiem. Zalew Mietkowski znika w oczach, widać dawną linię kolejową (ZDJĘCIA)

W popularnym podwrocławskim Zalewie Mietkowskim w bardzo szybkim tempie ubywa wody. Pomost przy plaży w ośrodku sportów wodnych w Borzygniewie (pod Mietkowem) stoi już na mule, zamiast unosić się na wodzie. Przy tamie jest około 6-7 metrów wody mniej niż zwykle. Co jest przyczyną wysychania zbiornika?

📢 Tragedia na torach w Żmigrodzie. Nie żyje nastolatka

Czternastolatka zginęła pod kołami pociągu na torach w Żmigrodzie. Na miejscu są ratownicy medyczni, policja i prokurator. Do tragedii doszło tuz przy stacji kolejowej w Żmigrodzie.

📢 Uchodźcy z nadzieją przyjeżdżali do Wrocławia. Tu czekało na nich piekło

Nielegalni uchodźcy z Pakistanu i Indii docierali do Wrocławia jadąc przez kilkanaście dni zamknięci w kontenerach, z jednym bochenkiem chleba na osobę do jedzenia. We Wrocławiu wyłudzano od nich wszystkie pieniądze, pod pretekstem załatwienia zgody na legalny pobyt. Na końcu oszuści zostawiali swoje ofiary na środku ulicy bez jedzenia i dachu nad głową. Uchodźcy żywili się tym co znaleźli na śmietniku albo ukradli z ogródków działkowych.

📢 Inflacja i kredyty 2020. Po wakacjach odsetki od kredytów mogą wzrosnąć nawet o połowę? [25.01.2020 r.]

Stanie się tak jeśli inflacja będzie rosła w takim tempie jak przez ostatnie dwa miesiące, a Rada Polityki Pieniężnej będzie zwlekać z podwyżką stóp procentowych. Na utracie wartości polskiej waluty stracą też osoby, które nie mają kredytów, ale oszczędności.

📢 Lista wrocławskich sędziów, których wyroki mogą być unieważnione [NAZWISKA]

Wyroki wydawane przez osiemnastu sędziów z wrocławskiego Sądu Okręgowego mogą być uznane za nieważne, na podstawie czwartkowej uchwały Sądu Najwyższego. Wszystko dlatego, że nominacjami tych osób na stanowiska sędziów sądu okręgowego zajmowała się Krajowa Rada Sądownictwa powołana po zmianach prawnych wprowadzonych przez PiS w 2017 roku. Czy czeka nas prawny chaos?

Co to za sędziowie? Zobacz na kolejnych zdjęciach. Podajemy ich nazwiska!

📢 Wrocławianin próbował umówić się z dzieckiem na seks. Nie wiedział, że rozmawia z policją

38-letni mieszkaniec Wrocławia myślał, że pisze przez internet z 14-latką. Chciał się z nią umówić na spotkanie, składał jej różne propozycje seksualne. Do niczego jednak nie doszło. Mężczyzna trafi teraz przed sąd. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

📢 Hakerzy atakują i szantażują. Żądają okupu płaconego w bitcoinach

Do dolnośląskiej policji zgłaszają się ofiary internetowego szantażu. Na swojego maila dostaja list z żądaniem okupu. Nadawca grozi ujawnieniem kompromitujących informacji i zdjęć wykradzionych – jakoby – z komputerów swoich ofiar. Żąda okupu w bitcoinach. Elektronicznej, internetowej walucie. Dla uwiarygodnienia wysyła maila z hasłem, jakiego używa bądź używała ofiara szantażu.

📢 Wrocławskie sklepy tuż przed wojną. Unikatowe zdjęcia

Dzisiejsze ulice Świdnicka, Oławska i Piłsudskiego przed wojną tętniły życiem. Prężnie działały tu setki sklepów i salonów, także bardzo luksusowych. Niektórych marek pozazdrościliby ówczesnym mieszkańcom klienci niejednej dzisiejszej galerii handlowej we Wrocławiu. Zobaczcie na kolejnych slajdach unikatowe zdjęcia z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

📢 Rewolucja w prawie pracy: 25.01.2020 r. Od 1 stycznia 2020 nareszcie dodatek stażowy nie może być uwzględniany w płacy minimalnej

Na tę zmianę prawa pracy niecierpliwie czekali zwłaszcza wieloletni pracownicy budżetówki, którzy tylko w niewielkim zakresie korzystali przez minione trzy lata na dynamicznym wzroście minimalnego wynagrodzenia za prac. A wszystko przez to, że znaczną część ich wynagrodzenia brutto stanowi dodatek stażowy.

📢 Uwaga! Ostrzeżenie pogodowe dla Wrocławia i Dolnego Śląska

Zimny wiatr w środę od rana daje się we znaki we Wrocławiu. Ale to dopiero początek. IMGW wydało dla części Dolnego Śląska ostrzeżenie meteorologiczne przed marznącymi opadami deszczu oraz gołoledzią. Rano ostrzeżenie dotyczyło wszystkich powiatów Dolnego Śląska, później zmieniono je, ograniczając do południowych powiatów regionu.

📢 Pożar domu jednorodzinnego w Kotowicach pod Wrocławiem. Strażacy w akcji

W niedzielę około godziny 12.30 wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Kotowicach pod Wrocławiem (gmina Siechnice). Płonął budynek położony przy ulicy Pogodnej w Kotowicach. Jak informowali strażacy, ogniem zajęty był cały dach budynku. Dom miał drewnianą konstrukcję i ogień szybko się rozprzestrzeniał. Walczyli z nim ochotnicy i zawodowi strażacy. Na szczęście nie było osób poszkodowanych w tym zdarzeniu, ale straty materialne były duże, dom spłonął niemal doszczętnie. Na razie za wcześnie jest, by mówić o przyczynach pożaru. Opanowanie ognia i dogaszanie budynku zajęło strażakom około 8 godzin.

📢 Rynek pracy: 25.01.2020 r. Brakuje pracowników, ale osoby w wieku 55+ wciąż mają małe szanse na zatrudnienie. Co z tym zrobić

Według ekspertów PwC zwiększenie poziomu zatrudnienia osób w wieku 55+ do poziomu, jaki reprezentują Nowa Zelandia, Izrael czy Islandia, czyli kraje z najwyższym w OECD odsetkiem aktywnych zawodowo seniorów, mogłyby przynieść Polsce w wieloletniej perspektywie wzrost PKB nawet o 66 mld dolarów. Za aktywizacją zawodową najstarszych pracowników przemawiają więc nie tylko prognozy demograficzne, ale i faktyczne zyski finansowe.

📢 Rewolucja w urlopach wypoczynkowych: 25.01.2020 r. Zamiast 26 dni będzie 35 dni urlopu dla każdego pracownika?

Nie 20 dni, nie 26 dni, ale aż 35 dni za każdy rok pracy miałby wynosić nowy urlop wypoczynkowy dla każdego kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Taką propozycję zgłosiły związki zawodowe i jest ona analizowana przez organizacje pracodawców.

📢 Prasówka 23.01.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 23.01.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wrocław: Wypadek na budowie. Jedna osoba nie żyje, druga walczy o życie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)”?

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
bru...k gazeta

Wydarzeniem jest napisanie po raz 100000 przez pi...smaczyny z bru...kowca gazety wro. że będzie zima stulecia

G
Gość

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://sexanons.eu/monia25

G
Gość
12 stycznia, 16:16, Gość:

a wiecie, że czytelnicy potrafią sami znaleźć taki link na dole:

https://gazetawroclawska.pl/aktualnosci/2/

i ten drugi też:

https://gazetawroclawska.pl/aktualnosci/2/

https://gazetawroclawska.pl/aktualnosci/3/

G
Gość

a wiecie, że czytelnicy potrafią sami znaleźć taki link na dole:

https://gazetawroclawska.pl/aktualnosci/2/

i ten drugi też:

https://gazetawroclawska.pl/aktualnosci/2/

G
Gość

Świetna pigółka, ale żeby była aktuana, a nie stare artykuły, z zeszłego roku że stycznia, np.wizyta duszpasterska z 2019 zamiast z 2020r.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3