Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Niski poziom bezrobocia, trwające w niektórych branżach miesiącami rekrutacje i problemy kadrowe nadal jeszcze nie wpłynęły znacząco na podejście firm
  Wiadomości

  Dla osób 55+ wciąż nie ma pracy

  Według ekspertów PwC zwiększenie poziomu zatrudnienia osób w wieku 55+ do poziomu, jaki reprezentują Nowa Zelandia, Izrael czy Islandia, czyli kraje z najwyższym w OECD odsetkiem aktywnych zawodowo seniorów, mogłyby przynieść Polsce w wieloletniej perspektywie wzrost PKB nawet o 66 mld dolarów . Za aktywizacją zawodową najstarszych pracowników przemawiają więc nie tylko prognozy demograficzne, ale i faktyczne zyski finansowe.

 2. 05.12.2018 wroclawlesnica ulica sredzka ruch korki tranzyt ciezarowki tir komunikacjajanusz wójtowicz / polska press grupagazeta wroclawska
  Z kraju i ze świata

  60 Sekund Biznesu: W Polsce nie ma kierowców

  Wyzwania, przed jakimi stoi obecnie polska branża transportowa, będą miały decydujący wpływ na rozwój tego sektora w najbliższej dekadzie. Do największych problemów należy niedobór zawodowych kierowców - w 2022 r. luka ta może wynieść nawet 200 tys.

 3. Zgodnie z zapowiedziami rządu, nauczyciele mogą liczyć na kolejną podwyżkę w drugiej połowie 2020 roku. Ma ona wynieść ok. 6%. Na razie jednak nie znane
  Wiadomości

  Zarobki nauczycieli. Rząd planuje podwyżki w 2020 roku

  Z początkiem września 2019 r. zarobki nauczycieli wzrosły o prawie 10 proc. Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli to efekt porozumienia, jakie resort edukacji podpisał w czasie strajku w kwietniu 2019 r. z jedną z trzech central związkowych. Jednak w najbliższym czasie, część nauczycieli otrzyma kolejną podwyżkę wynagrodzeń. Wszystko za sprawą wyższej płacy minimalnej, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z zapowiedziami rządu, w 2020 roku nauczycieli mogą się spodziewać jeszcze jednej podwyżki. Sprawdzamy, ile zarabiają aktualnie nauczyciele i ile wynosi średnie wynagrodzenie pedagogów.

 4. Każdy, kto planuje zakup prezentów mikołajkowych przez internet, powinien złożyć zamówienie najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada.
  Z kraju i ze świata

  Zakupowe szaleństwo. Nawet co 8. paczka dotrze z opóźnieniem

  Black Friday, Cyber Monday, święta Bożego Narodzenia. Za chwilę rozpocznie się tegoroczne zakupowe szaleństwo. Jednak im bliżej Gwiazdki, tym dłuższy czas oczekiwania na przesyłkę i mniejsze szanse na jej dotarcie na czas.

 5. System podpowiada pracownikowi sklepu, gdzie musi się udać i jaką cenówkę wymienić. Mało tego, system pilnuje, żeby pracownik faktycznie to zrobił.
  Wiadomości

  Nowe technologie. Zarządzany ze smartfona DSM - Digital STORE MAP...

  Niemal każdy kto robi często zakupy zetknął się z sytuacją, w której sam lub inna osoba stojąca w kolejce do kasy była zaskoczona, że na paragonie potwierdzającym zakup figuruje wyższa cena niż była przy produkcie na półce albo w ofercie. Nierzadko też zdarza się, że w ogóle produkt jest bez ceny i trzeba szukać skanera, by dowiedzieć się, ile trzeba za niego zapłacić.