Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zakaz lotów: nowa lista państw obowiązuje od 30 września
  Strefa biznesu

  Zakaz lotów. Jest nowa lista państw. Dobre wiadomości dla turystów

  Rząd co dwa tygodnie aktualizuje listę państw, do których nie można polecieć z Polski z powodu znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem. Nowa lista państwa obowiązuje od 30 września 2020. Znika z niej Hiszpania, zostają Stany Zjednoczone. Zakaz lotów obejmie 29 państw.

 2. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie do dowodów osobistych drugiej cechy biometrycznej, tj. odcisków palców.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w dowodach osobistych od 2021 roku

  Od sierpnia 2021 roku w warstwie elektronicznej dowodów osobistych zamieszczane będą odciski palców- podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 3. Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.
  Zdrowie

  Mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zachorowań. "Będą nowe...

  - Mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zachorowań- powiedział podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. - Liczba łóżek w szpitalach jest wystarczająca i nie spodziewamy się, żeby ich zabrakło- dodał. Jednocześnie minister zdrowia zapowiedział zaostrzenie obostrzeń. - Będziemy stosowali nowe narzędzia- dodał.

 4. Najmłodsi Polacy wychowali się gdy nie było zakazu handlu. Traktują go więc jako ograniczenie praw.
  Wiadomości

  Zawieszenie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej

  Racjonalnych argumentów za liberalnym handlem w dni wolne jest coraz więcej. Przede wszystkim za takim rozwiązaniem przemawiają zaś dwie najważniejsze racje: ekonomiczna i zdrowotna. Jest też porozumienie między przedstawicielami pracodawców i pracowników – znaleziono kompromis szanujący prawo pracownika od odpoczynku w niedziele i prawo przedsiębiorcy do racjonalizowania biznesu. Po lockdownie i ograniczeniach zdrowotnych kontynuowanych w nowej normalności widmo bankructwa zajrzało nie tylko w oczy właścicielom galerii; cała branża handlowa notuje niższe obroty, co pośrednio uderza także w budżet państwa.

 5. Od 2021 r. będzie funkcjonować docelowy, roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2021 r. Co się zmieni?fot. lukasz kaczanowski / polska pr
  Wiadomości

  Nowe zasady programu Rodzina 500 plus od czerwca 2021 r.

  Będzie likwidacja programu Rodzina 500+ w związku z recesją gospodarczą spowodowaną koronawirusem lub przynajmniej zawieszenie programu? A może odwrotnie – waloryzacja, bo inflacja mocno już uszczupliła siłę nabywczą świadczenia, by więc zachować jego realną wartości dobrze byłoby je podwyższyć, np. o 100 zł a potem waloryzować co roku, na wzór np. waloryzacji emerytur.