Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia 2021 r. Wraca podpis posiadacza. Będą odciski palców. Kto będzie musiał wymienić dokument?
  Polska i świat

  Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia 2021 r. Wraca podpis. Będą...

  Od 2 sierpnia 2021 r. do warstwy graficznej dowodu osobistego powróci podpis posiadacza, natomiast w warstwie elektronicznej zamieszczane będą odciski palców.

 2. Komisja Europejska proponuje zwolnienie z VAT towarów i usług związanych z walką z COVID-19. Co będzie zwolnione z VAT? [LISTA]
  Polska i świat

  KE proponuje zwolnienie z VAT towarów i usług związanych z walką z...

  Rękawice, respiratory, maski, fartuchy, produkty i sprzęt do dezynfekcji - to niektóre z towarów, które będą zwolnione z VAT. Poniże lista towarów i usług zwolnionych z VAT.

 3. Najbardziej poszkodowane w całej pandemii koronawirusa są branże gastronomiczna, eventowa oraz branża fitness.
  Koronawirus

  Przedsiębiorstwa już dłużej nie wytrzymają

  Trzecia fala pandemii opanowała wszystkie dziedziny naszego życia, konieczny był rozszerzony lockdown, który ma spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Niestety konsekwencją będzie lawina bankructw oraz możliwe przejmowanie lokalnych biznesów, które kolejnego zamknięcia mogą po prostu już nie wytrzymać.

 4. Zdjęcia z soboty
  Strefa biznesu

  Policyjny nalot na centrum sportowe we Wrocławiu. Posypią się...

  Piątkowa akcja policji w centrum sportowym przy ulicy Góralskiej kompletnie zaskoczyła obsługę i klientów. Gdy grupa kilkunastu policjantów weszła do Hasta la Visty na tamtejszych kortach do squasha i badmintona grało kilkadziesiąt osób.

 5. Analitycy uwazają, że wprowadzenie VAT na przesyłki z zakupami poza UE ma głównie zniechęcić Polaków do kupowania w chińskim marketplace Aliexpress.
  Wiadomości

  Zakupy w sklepach internetowych spoza Unii Europejskiej będą...

  Rząd zdecydował o opodatkowaniu VAT przesyłek z zakupami internetowymi dokonywanymi w Polsce na platformach handlowych zarejestrowanych poza Unią Europejską. Oznacza to, że przesyłki będą droższe o podatek VAT, ale to nie wszystko, bo mogą podrożeć także usługi firm kurierskich, a nawet produkty sprzedawane przez polskie firmy. Skorzystać mają natomiast polskie firmy, które produkują towary lepsze, ale dziś przegrywają z tanimi ich odpowiednikami z Chin.