Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Średnio pacjenci musieli dodatkowo zapłacić nieco ponad 70 zł. Pozytywną informacją jest to, że pacjenci sieciowych centrów medycznych z takimi opłatami
  Z kraju i ze świata

  Opłata covidowa jest legalna? Sprawą zajął się UOKiK

  Nawet 350 zł wynosi tzw. opłata covidowa w niektórych prywatnych placówkach medycznych. Najczęściej z tą opłata możemy się spotkać w placówkach medycznych, u dentystów,w zakładach kosmetycznych czy zakładach opieki zdrowotnej. Z białego wywiadu przeprowadzonego przez UOKiK wynika, że w co trzeciej placówce medycznej stwierdzono pobieranie tzw. opłaty covidowej.

 2. Jeżeli zawarłeś więcej niż jedną umowę cywilnoprawną, każdy zleceniodawca lub zamawiający składa wniosek o świadczenie postojowe odrębnie dla każdej
  Wiadomości

  Jak otrzymać postojowe za czerwiec?

  Jeśli twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku o przyznanie świadczenia postojowego nie uległa poprawie, złoż wniosek o kolejne świadczenie postojowe. Świadczenie możesz otrzymać maksymalnie 3 razy. Kolejne świadczenie możesz otrzymać nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 3. Bon turystyczny 1000 plus: Dofinansowania na wakacje w tym roku nie będzie? "Trwają analizy"
  Z regionu

  Nie będzie bonu turystycznego 1000 plus na wakacje 2020?

  Wiele wskazuje na to, że tzw. 1000 plus, czyli bon turystyczny o wartości 1000 zł do wydania na wypoczynek w Polsce nie będzie przyznawany na tegoroczne wakacje. Niewykluczone, że projekt w ogóle nie wejdzie w życie.

 4. Wniosek o zwolnienie ze składek do ZUS trzeba złożyć do 30 czerwca 2020 r.
  Wiadomości

  W czerwcu nie płać składek ZUS za maj: co zrobić

  Na podstawie przepisów tzw. tarczy Antykryzysowej - 1.0, 2.0 i 3.0 można złożyć do ZUS wniosek o zwolnienie z opłacania składek za 3 miesiące: od marca do maja 2020 r. Ostatnie zmiany - zwiększające krąg uprawnionych wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 3.0, ze zwolnienia ze składek ZUS może więc teraz skorzystać jeszcze więcej osób i firm. Do 27 maja do ZUS wpłynęło już prawie 1,8 mln wniosków dotyczących zwolnienia ze składek do ZUS za marzec - maj 2020 r.

 5. MEN: Nauczanie na odległość do końca roku szkolnego
  Polska i świat

  MEN: Nauczanie na odległość do końca roku szkolnego

  - Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość - poinformował w poniedziałek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szef resortu wyjaśnił również jak wyglądać będą wakacyjne wyjazdy uczniów.