MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ta ulica we Wrocławiu jest remontowana od zeszłego roku. Kiedy zakończą się prace na Radosnej?

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińska
Długo wyczekiwany remont na ulicy Radosnej we Wrocławiu rozpoczął się rok temu i trwa do dziś. Kiedy mieszkańcy będą mogli przejść nowym chodnikiem i skorzystać z miejsc parkingowych?
Długo wyczekiwany remont na ulicy Radosnej we Wrocławiu rozpoczął się rok temu i trwa do dziś. Kiedy mieszkańcy będą mogli przejść nowym chodnikiem i skorzystać z miejsc parkingowych? Aneta Kolesińska / Polska Press
Obiecany już w zeszłym roku remont ulicy Radosnej we Wrocławiu przedłuża się o kilka miesięcy. Na nowy chodnik i miejsca parkingowe okoliczni mieszkańcy i klienci targowiska Komandor będą musieli jeszcze poczekać. Ile? Sprawdź szczegóły.

Do rozpoczęcia remontu ulicy Radosnej we Wrocławiu przyczyniła się Rada Osiedla Powstańców Śląskich. Mieszkańcy poparli pomysł, bo mieli dość dziur na parkingu i złego stanu ścieżki. Problemem były także samochody, które często parkowały na chodniku, utrudniając pieszym przejście.

Remont Radosnej z poślizgiem

W 2023 roku ZDiUM unieważnił przetarg na przebudowę ul. Radosnej z powodu wysokich kwot proponowanych przez wykonawców. Wówczas spółka zarezerwowała na inwestycję 929.458,00 zł.

Więcej informacji przeczytacie poniżej:

Remont ruszył, ale nie było łatwo

W październiku 2023 r. remont wreszcie ruszył. Zakres prac objął przebudowę chodnika na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Komandorskiej oraz wyznaczenie płatnych miejsc postojowych. Wykonawcą została spółka PB HAUS, a początkowy termin realizacji ustalono na luty 2024 roku.

Co będzie wyremontowane?

W ramach tego zadania planowano:

  • nowy chodnik o długości ok 300 metrów,
  • płatne miejsca postojowe prostopadłe (w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami)
  • modernizację odwodnienia
  • poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach
  • odtworzenie zieleni.

Aktualnie większa część chodnika jest już wybudowana oraz zakończyła się budowa miejsc postojowych, które czekają jeszcze na poziome oznakowanie. W tej chwili ekipy budowlane pracują na wysokości targowiska od strony ulicy Komandorskiej.

Kiedy remont Radosnej będzie skończony?

Przebudowa ulicy Radosnej opóźnia się od kliku miesięcy. Dlaczego? Jak poinformował jeden z pracujących na miejscu geodetów, takie remonty często są opóźniane także przez zaparkowane auta, warunki pogodowe czy nieoczekiwane zmiany w projektach.

- W trakcie realizacji projektu konieczne były dodatkowe ustalenia z projektantem, część uzgodnień wymagała zmian w projekcie - mówi Tomasz Jankowski ze ZDIUM.

Przebudowa chodnika po północnej stronie ulicy Radosnej na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Komandorskiej powinny zakończyć się najpóźniej w połowie czerwca tego roku. Koszt prac to ok 1 mln zł.

od 12 lat
Wideo

Kraków - wymiana schodów ruchomych na dworcu głównym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska