MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły prace nad nowym mostkiem przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Połączy brzegi fosy

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Otwarta w walentynki tego roku kładka przy ul. św. Antoniego. Ta, która stanie przy pl. Jana Pawła II, ma być bardzo podobna.
Otwarta w walentynki tego roku kładka przy ul. św. Antoniego. Ta, która stanie przy pl. Jana Pawła II, ma być bardzo podobna. Wrocławskie Inwestycje
Nowa kładka przy ul. Sikorskiego połączy oba brzegi Fosy Miejskiej przy pl. Jana Pawła II. Zanim ruszy jej budowa, należy wykonać projekt. Będzie bliźniaczo podobny do otwartego w tym roku mostku przy ulicy św. Antoniego – także w centrum Wrocławia. Miasto podpisało umowę z projektantem.

Budowa kładki ruszy prawdopodobnie w przyszłym roku. Właśnie rok ma trwać wykonanie jej projektu, do czego zobowiązała się spółka Elektrotim z Wrocławia. Zaprojektuje kładkę za ponad 365 tys. zł. Wykonawca projektu będzie musiał uzyskać wszystkie niezbędne zgody, potrzebne do rozpoczęcia budowy. W tym pismo od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Po wykonaniu projektu, kładka powstanie mniej więcej w pół roku – tyle, ile zajęła budowa podobnej przy ul. św. Antoniego. Ale na budowę trzeba będzie ogłosić kolejny przetarg.

Nowa kładka we Wrocławiu

Mostek połączy ul. Sikorskiego z ul. Cieszyńskiego, przebiegając nad Fosą Miejską przy pl. Jana Pawła II. Dzięki niemu mieszkańcy nowo wybudowanych bloków przy ul. Wszystkich Świętych i Cieszyńskiego nie będą musieli iść naokoło. Podobnie, jak mieszkający przy ul. Sikorskiego, wracając z centrum miasta.

Z kładki skorzystają także turyści. Przy fosie, od strony centrum znajdują się chętnie wynajmowane przez przyjezdnych apartamentowce. Na dodatek, przy ul. Cieszyńskiego działa Muzeum Archeologiczne, w którym przechowywane są eksponaty z epoki kamienia (500 tys. lat temu), po czasy nowożytne (XIX wiek). Siedzibą muzeum jest zabytkowy Arsenał Miejski. To jedna z niewielu świeckich budowli we Wrocławiu, która pamięta średniowiecze.

Zobacz też: Praca dla osób po "pięćdziesiątce"! Oto aktualne oferty i proponowane zarobki

- Planujemy obiekt o długości 30-35 m i szerokości 5 m. Będzie oświetlony. Chcemy, żeby architektonicznie i konstrukcyjnie nawiązywał do kładki św. Antoniego, którą kilka miesięcy temu oddaliśmy do użytku po remoncie. Zaprojektowana zostanie przy nim sieć MKT oraz możliwość podłączenia kamer wideomonitoringu miejskiego – opowiada o szczegółach Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Kładka będzie pieszo-rowerowa i wpisze się w rowerową zieloną oś Wrocławia. Jej projektowanie trwa. Najbliżej planowanej przeprawy położony jest fragment przy ul. Cieszyńskiego, gdzie projektowana jest droga rowerowa. Pozwoli pojechać rowerem od strony centrum wzdłuż Arsenału Miejskiego.

Nowa kładka we Wrocławiu zostanie wybudowana tutaj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska