MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przy nowych mostach Chrobrego we Wrocławiu trzeba wymienić nawierzchnię. Otwarto je w październiku

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Wideo
od 16 lat
"Wykonawca budujący mosty Chrobrego będzie w najbliższych dniach (w godzinach nocnych) wymieniał ułożoną przez siebie nawierzchnię na fragmencie ul. Swojczyckiej i Mickiewicza" - informują Wrocławskie Inwestycje. Kontrola wykazała, że jakość nawierzchni nie spełnia parametrów.

Remont przy nowych mostach Chrobrego. Nawierzchnia do poprawy!

Jak poinformowały w poniedziałek (6 maja) Wrocławskie Inwestycje, kontrole nadzoru wykazały, że jakość nawierzchni nie spełnia wszystkich paramentów i nie zapewnia wieloletniej trwałości.

Budowa mostów Chrobrego rozpoczęła się w lutym 2022 roku. Cała inwestycja kosztowała ok. 83 milionów złotych i w całości sfinansowano ją z budżetu miasta. Wykonawca, firma Trakcja, będzie teraz w godzinach nocnych(godz. 22-5) prowadził dodatkowe prace.

- Wykonawca przy mostach Chrobrego musi poprawić nawierzchnię i nie chodzi tylko o połączenia, ale także zagęszczenie masy bitumicznej. Nadzór zwrócił uwagę na nieprawidłowości i nakazał wykonanie ponownych warstw masy ścieralnej. To wykonawca poniesie koszty wymiany nawierzchni - dodaje spółka.

Przypomnijmy, że budowa mostów Chrobrego była opóźniona z tego samego powodu. Inspektorzy Wrocławskich Inwestycji zauważyli nieścisłości w wykonaniu warstw wykończeniowych wzdłuż torowiska tramwajowego.

Mieszkańcy pytają: Kiedy tramwaj?

Mieszkańcy Swojczyc pytają w mediach społecznościowych, na jakim etapie jest budowa trasy tramwajowej na ich osiedle.

Trasa jest projektowana, jej długość to 1,8 km, a torowisko poprowadzi pasażerów wrocławskiego MPK od pętli Sępolno na Wielkiej Wyspie, przez ul. Mickiewicza, nowe mosty Chrobrego aż do pętli przy ul. Chałupniczej.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie ul. Swojczycka na odcinku od ul. Mydlanej do okolic ul. Magellana. W tym roku miasto ma ogłosić przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska