Koronawirus we Wrocławiu - archiwalne informacje z 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 i 14 kwietnia 2020

m
Lukasz Gdak
Tutaj znajdziesz archiwalne informacje o koronawirusie we Wrocławiu z 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 i 14 kwietnia 2020

Zobacz informacje z tych dni

Informacje archiwalne z 6 - 14 kwietnia 2020

Środa, godz. 20.10

Do 764 osób wzrosła w środę liczba zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatniej doby w Jeleniej Górze, Wrocławiu oraz powiatach bolesławieckim i trzebnickim.

Zobacz dane z poszczególnych powiatów

Środa, godz. 17.35

W Polsce nie żyje kolejnych 18 osób zakażonych koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort w dalszym ciągu nie ujawnił informacji o śmierci dwójki wrocławian - jeden z pacjentów zmarł podczas świąt, druga osoba - dziś rano.

Środa, godz. 17.35

Jest 10 nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Od rana w regionie potwierdzonych więc zostało 41 zakażeń. Nowe zakażone osoby pochodzą z Jeleniej Góry i Legnicy oraz powiatów bolesławieckiego, lwóweckiego, wrocławskiego, wołowskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Środa, godz. 17.25

W ostatniej chwili przed wejściem w życie obowiązku zasłaniania ust i nosa, rząd zmienia przepisy dotyczące szczegółowych zasad noszenia maseczek. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Gdzie maseczki będą obowiązkowe?

Środa, godz. 12.45

Dwukrotnie wyższy niż planowano Fundusz Budowy Dróg Samorządowych ma być sposobem Polski na pobudzenie gospodarki zniszczonej przez koronawirusa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił też, że rząd nie rozważa wstrzymania programu 500+.

Przeczytaj więcej

Środa, godz. 10.10

Nie żyje kolejna zakażona koronawirusem pacjentka szpitala przy Koszarowej. Miała 79 lat (wcześniej szpital informował błędnie, że kobieta miała 71 lat). Wiemy, że oprócz koronawrusa walczyła z nowotworem. Z naszych informacji wynika, że wcześniej była pacjentką Dolnośląskiego Centrum Onkologii przy pl. Hirszfelda. Nie wiadomo na razie, gdzie zakaziła się koronawirusem. To ósma ofiara śmiertelna we Wrocławiu i 25. na Dolnym Śląsku.

Środa, godz. 10.05

W szpitalu przy Koszarowej wyzdrowiała 90 -latka. Schorowana staruszka pokonała chorobę i została wypisana do domu. - To był eksperyment - przyznają lekarze z Koszarowej.

Przeczytaj więcej

Środa, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 31 nowych zakażeń koronawirusem. Pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz z powiatów bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego, lubińskiego, oleśnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego.

Środa, godz. 10.00

W Polsce zmarło pięć kolejnych osób zakażonych koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nadal nie ma oficjalnej informacji o śmierci pacjenta wrocławskiego szpitala przy ul. Koszarowej, który zmarł podczas świąt.

Środa, godz. 9.30

Szpital przy Borowskiej znowu zaczyna przyjmować pacjentów w klinice ginekologii i położnictwa. Została zamknięta kilka dni temu po tym jak u jednej z położnych ujawniono koronawirusa. Przebadano 50 pacjentek i 60 pracowników kliniki. Na szczęście nikt inny nie był zakażony. Wciąż zamknięte są inne placówki szpitala: Centralna Izba Przyjęć przy ul. Curie-Skłodowskiej, oddział intensywnej terapii dziecięcej, oddział onkologii dziennej oraz dwie kliniki: chorób wewnętrznych i alergologii oraz ortopedii.

Środa, godz. 9.00

Tak przybywało zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku od początku epidemii.


Wtorek, godz. 20.25

W piątek wrocławski szpital MSWiA przekazał do szpitala przy Fieldorfa pacjentkę wraz z informacją, że kobieta nie jest zarażona koronawirusem. Dziś okazało się, że jednak zakażona jest. Przebadano ją ponownie, bo w szpitalu przy Fieldorfa testowano większą liczbę pacjentów i pracowników, po ujawnieniu koronawirusa u mężczyzny z oddziału anestezjologicznego. Nowa zakażona pacjentka trafiła już na Koszarową - na oddział zakaźny. Sytuacja w szpitalu przy Fieldorfa od piątku nie zmienia się. Wstrzymano operacje i przyjęcia do szpitala, w ograniczonym zakresie działa Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Wtorek, godz. 19.10

Polregio zapowiada od środy kolejne ograniczenia połączeń kolejowych na terenie Dolnego Śląska. Od 15 kwietnia przewoźnik zrezygnuje w wykonywania 42 połączeń w województwie. Zawieszone zostają całe kursy lub niektóre odcinki. Ograniczenia mają potrwać do 3 maja.

Pełna lista zawieszanych połączeń

Wtorek, godz. 17.30

W Polsce zmarło kolejnych dwanaście osób zakażonych koronawirusem. Ministerstwo wciąż nie informuje o niedzielnej śmierci pacjenta szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Wtorek, godz. 17.30

Wśród 153 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce 10 dotyczy mieszkańców Dolnego Śląska - podało Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że we wtorek w całym regionie przybyło 16 nowych chorych. To jeden z niższych wskaźników na przestrzeni ostatnich tygodni. Wśród nowych zakażonych nie ma wrocławian - są to mieszkańcy Jeleniej Góry oraz powiatów oławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, strzelińskiego i wołowskiego.

Wtorek, godz. 11.20

Najwięcej zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku jest obecnie we Wrocławiu, powiecie oleśnickim i Jeleniej Górze. Najmniej - w powiatach jaworskim, wałbrzyskim, bolesławieckim i polkowickim.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 11.20

W najbliższy czwartek rząd ma ogłosić złagodzenie części ograniczeń obowiązujących w Polsce z powodu epidemii koronawirusa. - W pierwszej fazie rozpatrujemy kwestie związane ze zdjęciem ograniczeń dotyczących limitów w sklepach - zdradził w radiowej Trójce rzecznik rządu Piotr Müller. Zniesiony może zostać także zakaz wstępu do parków, lasów i na zieleńce.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 10.30

Dziewięcioletnia Hania z Przylądka Nadziei - wrocławskiej kliniki onkologii i hematologii dziecięcej nie ma już koronawirusa. „Nasza słodka mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2!” - napisał na Facebooku ucieszony profesor Krzysztof Kałwak.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 10.00

Na koronawirusa zmarło sześć kolejnych osób - podało Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich jest jeden Dolnoślązak - to 60-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu. Jak ustaliliśmy, to pracownik Zanamu, spółki należącej do Grupy Kapitałowej KGHM. Niemal od połowy marca był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu. Mężczyzna pracował pod ziemią, w kopalni Polkowice-Sieroszowice na szybie SW-1.

Wtorek, godz. 10.00

Są cztery nowe przypadki zakażenia na Dolnym Śląsku - koronawirusa mają mieszkańcy Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów wołowskiego i jeleniogórskiego.

Wtorek, godz. 9.50

Przez święta nastąpił wyraźny spadek liczby pacjentów zgłaszających się na izbę przyjęć szpitala przy ul. Koszarowej z podejrzeniem koronawirusa. W sobotę zgłosiło się tu 30 pacjentów, w niedzielę – 25 (przyjęto 9), a w poniedziałek - 26 (przyjęto 14). To o dwie trzecie pacjentów mniej niż przed świętami.

Wtorek, godz. 9.20

Kobieta z Jeleniej Góry, o której śmierci wczoraj poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia, to pensjonariuszka jeleniogórskiego Caritasu. Miała 98 lat - mówi rzecznik legnickiej kurii ksiądz Waldemar Wesołowski. To już druga ofiara koronawirusa z ośrodka Caritasu w Jeleniej Gorze. Pierwsza zmarła w środę 7 kwietnia. W jeleniogórskim Caritasie zarażonych było 29 osób. To w większości osoby w podeszłym wieku, z chorobami neurologicznymi.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 9.10

O takich wakacjach, jak sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć - stwierdził we wtorek rano na antenie RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały: epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie podejrzewam, by nagle czerwiec, lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety będziemy się z nią borykać przez rok - dodał Szumowski.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 21.20

Szokujące informacje z Wałbrzycha. Obrońcy zwierząt zabrali koty i psy rodzinie przebywającej na kwarantannie. Ich zdaniem miało tam dochodzić do znęcania się nad zwierzętami oraz aktów zoofilii.

Przeczytaj więcej

Poniedziałek, godz. 19.30

Na Dolnym Śląsku koronawirusem zaraża się 24 osoby na 100 tysięcy mieszkańców – podał Główny Inspektorat Sanitarny. W skali kraju to bardzo kiepski wynik.

Przeczytaj więcej

Poniedziałek, godz. 17.35

Od wczoraj we Wrocławiu liczba zakażonych wzrosła o pięć osób a w powiecie wrocławskim o jedną. Łącznie we Wrocławiu i powiecie doszło do zarażenia 276 osób. Według danych resortu 7 z tych osób zmarło, a uwzględniając również informację z dzisiejszego poranka, możemy mówić o 8 zgonach z powodu zakażenia koronawirusem.

Poniedziałek, godz. 17.11

Mamy 12 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku - podało właśnie Ministerstwo Zdrowia. W całej Polsce od wczoraj liczba zakażonych wzrosła o 260 osób. Zmarło kolejnych 13 osób. Wśród nich 97-letnia kobieta z Jeleniej Góry. Łącznie w całej Polsce liczba zakażonych wzrosła do 6934 w tym 245 ofiar śmiertelnych. Na Dolnym Śląsku liczba zakażonych to na dziś 709 osób. Ministerstwo nie poinformowało o śmierci 93 - letniego mężczyzny, który zmarł w sobotę w szpitalu przy Koszarowej. Zakażone osoby z naszego regionu pochodzą z Wrocławia, powiatu wrocławskiego, Jeleniej Góry oraz powiatów: jeleniogórskiego, kłodzkiego, oleśnickiego i strzelińskiego.

Poniedziałek, godz. 15.55

Nie ma nikogo zarażonego koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich. „To kończy nasz obecny kryzys” - poinformowała na Facebooku Małgorzata Matusiak, starosta trzebnicki. Przypomnijmy, że prawie 130 osób z personelu i pracowników tej placówki trafiło na kwarantannę po tym jak u jednego z pensjonariuszy ujawniono zakażenie. Zakażony przebywa w izolatorium w Obornikach Śląskich. Małgorzata Matusiak dodaje, że nadal obowiązują ograniczenia działalności placówki do niezbędnego minimum. Tak by zapewnić całkowite bezpieczeństwo i pracownikom i mieszkającym tam osobom.

Poniedziałek, godz. 14.10

Od soboty wstrzymane są przyjęcia na oddział ginekologiczno – położniczy wrocławskiego szpitala przy Borowskiej. Zakażenie wykryto tam u jednej położnej. Dalsze decyzje, co do tego co dalej z tym oddziałem, zapadną we wtorek. Na razie znane są wyniki badań części pacjentek i personelu. Na szczęście nikt więcej zakażony nie jest. Wyniki badań kolejnej grupy będą znane we wtorek.

Poniedziałek, godz. 10.40

Tragiczna informacja z wrocławskiego szpitala przy ul. Koszarowej. W niedzielę zmarł tam kolejny pacjent. Na razie wiadomo tylko tyle, że to osoba w wieku 93-lat. Na Koszarowej jest w tej chwili 122 pacjentów, potwierdzonych z zakażeniem - 64 (z czego 8 pacjentów na oddziale intensywnej terapii), na obserwacji 34 osób.

Poniedziałek, godz. 10.20

Koronawirus pojawił się w Domu Opieki Caritasu w Dobroszycach koło Oleśnicy. Zakażone są 24 osoby – podopieczni i personel placówki. Wszyscy, u których stwierdzono zakażenie są w dobrym stanie – informuje na swoim profilu na Facebooku wójt Dobroszyc Artur Ciosek. - Budynek ośrodka Caritas w Dobroszycach został odizolowany. Nie ma możliwości wjazdu na teren posesji. Członkowie rodzin osób zarażonych od piątku również zostali objęci kwarantanną, pobrano od nich również wymazy, by wykluczyć zarażenie – poinformował wójt.

Niedziela, godz. 17.05

W Polsce zmarły 24 kolejne osoby zakażone koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wśród zmarłych jest 72-letni pacjent szpitala w Bolesławcu.

Niedziela, godz.17.00

Na Dolnym Śląsku jest 37 nowych osób zakażonych koronawirusem. To mieszkańcy powiatów trzebnickiego, oleśnickiego oraz wrocławskiego.

Niedziela, godz 9.40

Miniony piątek był dniem najwyższego przyrostu zakażeń na Dolnym Śląsku od początku epidemii. Tego dnia w regionie potwierdzono zakażenie 69 osób. Tak wysoka liczba wynika głównie z ataku koronawirusa w ośrodku opiekuńczym Caritas w Jeleniej Górze. Po śmierci zakażonej koronawirusem pensjonariuszki tego ośrodka, okazało się że wirus zaatakował także 29 innych podopiecznych i pracowników.


Sobota, godz. 17.40

Trzynaście kolejnych osób zmarło na koronawirusa w Polsce. Wśród nich jest 79-letni mężczyzna z Jeleniej Góry i 71-letni mężczyzna z Bolesławca.

Sobota, godz. 17.40

Są trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia oraz powiatu oleśnickiego. Od rana na Dolnym Śląsku potwierdzono 17 nowych zakażań, od początku epidemii - 657.

Sobota, godz. 14.30

Koronawirusa wykryto u kolejnych 10 osób z personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Z tego powodu chirurgia z blokiem operacyjnym oraz interny przestały działać. SOR przyjmuje tylko pilne przypadki. Testy na obecność wirusa przeprowadzane są obecnie kolejnym 60 osobom - pacjentom oraz personelowi medycznemu. Łącznie w szpitalu przy Kamieńskiego zakażonych jest już 17 osób.

Przeczyta więcej

Sobota, godz. 10.00

W Polsce zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia. To 6 osób z Radomia, 4 osoby z Warszawy, dwie ze Starachowic, jedna z Łańcuta i jedna z Tychów.

Sobota, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 20 nowych zakażeń koronawirusem. Nowe przypadki dotyczą pacjentów z Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów trzebnickiego, kamiennogórskiego, strzelińskiego, lubańskiego, jeleniogórskiego, dzierżoniowskiego, zgorzeleckiego, wrocławskiego i złotoryjskiego.

Piątek, godz. 9.40

W nocy do oleśnickiego sanepidu wpłynęły wyniki testów przeprowadzonych u części personelu i pacjentów miejscowego szpitala, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym podopiecznym dobroszyckiego Caritas, który przebywał też na OIOM w Oleśnicy.

Wiadomo, że zarażone są już cztery osoby. To jeden pacjent oddziału chirurgicznego, jeden pacjent oddziału wewnętrznego oraz dwie pielęgniarki pracujące na oddziale wewnętrznym. - Wszyscy zarażeni czują się dobrze, przebywają w oleśnickim szpitalu, ale całe dwa oddziały zostały do odwołania zamknięte. Nie są prowadzone przyjęcia - mówi nam Urszula Kozioł, dyrektor oleśnickiego sanepidu. Sanepid czeka na kolejne wyniki testów.

Przeczytaj koniecznie

Piątek, godz. 21.00

Do 637 osób wzrosła w piątek liczba zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. Najwięcej nowych zakażeń przybyło w Jeleniej Górze (28 - w większości to pensjonariusze i pracownicy ośrodka Caritas), Wrocławiu (9) i powiecie jeleniogórskim (8).

Sprawdź liczbę zakażeń w poszczególnych powiatach

Piątek, godz. 17.20

Na Dolnym Śląsku jest dziewięć nowych zachorowań na koronawirusa – podało po południu Ministerstwo Zdrowia. Łącznie w naszym regionie ujawniono już 637 osób zakażonych. Ministerstwo poinformowało o śmierci dwóch osób z Dolnego Śląska – 75 – latka z Wrocławia i 71 letniej kobiety z Bolesławca. Zgon mężczyzny, który zmarł w szpitalu przy Koszarowej, odnotowywaliśmy już dziś rano. Łącznie na Dolnym Śląsku odnotowano zakażenie aż 69 osób. W tym, 29 to podopieczni i pracownicy ośrodka Caritasu w Jeleniej Górze. W całej Polsce resort odnotował 213 nowych zachorowań. Wszystkich zakażonych koronawirusem w kraju jest już 5955 osób. W tym odnotowano 181 przypadków śmiertelnych.

Piątek, godz. 13.10

Lekarka pogotowia ratunkowego i dwaj ratownicy medyczni ze Strzelina mają koronawirusa. Strzeliński szpital wstrzymał do odwołania przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny.

Piątek, godz. 13.00

Aż 29 osób zakaziło się koronawirusem w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Caritasu w Jeleniej Górze. To przebywający tam pensjonariusze - głownie starsi ludzie - oraz pracownicy. Badania zlecono po tym jak w środę w bolesławieckim szpitalu zmarła starsza kobieta przewieziona tam właśnie z jeleniogórskiego Caritasu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.20

Nie żyje zakażony koronawirusem 74-letni pacjent szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Zakażenie stwierdzono u niego przed tygodniem. O jego śmierci poinformował szpital.

Piątek, godz. 10.00

Aż 60 nowych zakażeń potwierdzono w ostatnich godzinach na Dolnym Śląsku - podało ministerstwo zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: strzelińskiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, kłodzkiego, oławskiego, dzierżoniowskiego, oleśnickiego, wałbrzyskiego i lwóweckiego.

Piątek, godz. 8.40

85 mieszkańców oraz 43 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich skierowano na przymusową kwarantannę, po tym jak koronawirusa stwierdzono u jednego z pensjonariuszy. Mężczyzna został niedawno wypisany ze szpitala przy ulicy Grabiszyńskiej - epicentrum koronawirusa we Wrocławiu. Nie przebadano go tam jednak pod kątem ewentualnego zakażenia. Nie wiadomo, czy zakaził się w szpitalu czy już po powrocie z niego.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 8.40

Koronawirus sparaliżował pracę kilku oddziałów szpitala przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu. Jeden z pacjentów oddziału anestezjologii jest zakażony - potwierdziły to testy. Nie przyjmują nowych pacjentów te oddziały, których pacjenci kierowani na operacje: neurochirurgii, chirurgii ogólnej, dziecięcej, urologii, ortopedii, a także szpitalny oddział ratunkowy. Natomiast podejrzewana wcześniej o zakażenie lekarka z oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej okazała się zdrowa.

Czwartek, godz. 21.40

U 29 mieszkańców Dolnego Śląska potwierdzono koronawirusa minionej doby. Najwięcej zakażonych przybyło we Wrocławiu (9), Jeleniej Górze (5) i powiecie kłodzkim (5). Poniżej znajdziesz liczbę oficjalnie potwierdzonych zakażeń w poszczególnych powiatach Dolnego Śląska.

Zobacz dokładne dane z pozostałych powiatów

Czwartek, godz. 19.00

Eucharystia Wieczerzy Pańskiej z Klasztoru oo. Dominikanów we Wrocławiu.

Czwartek, godz. 17.20

8 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. Zmarło także troje pacjentów szpitala w Bolesławcu zakażonych koronawirusem. To 78-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni: 78-letni i 58-letni. Pacjenci ci mieli rozsiany nowotwór oraz inne choroby. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal GazetaWroclawska.pl, w Bolesławcu zmarli też inni pacjenci, jednak jeszcze trzeba poczekać na wyniki badań, które potwierdzą, czy wszyscy oni mieli koronawirusa. Łącznie zakażonych w naszym województwie jest już 568 osób.

Czwartek, godz. 17.20

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 7 osób: 78-letni mężczyzna w Grudziądzu, 77-letnia kobieta w Kędzierzynie-Koźlu, pięcioro pacjentów w Warszawie: 88-letni mężczyzna, 69-letnia kobieta, 67-kobieta, 58-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta. Ze szpitala w Bolesławcu dotarła do nas też dobra wiadomość. Wczoraj wypisano do domu 80-latkę wyleczoną z koronawirusa. Kobieta wyzdrowiała, choć jest z grupy ryzyka i na dodatek miała inne "współistniejące choroby".

Czwartek, godz. 14.45

Wstrzymano przyjęcia na oddziale onkologii dziennej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy Borowskiej. Na tym ostatnim pacjenci pojawiają się na kilka godzin na chemioterapię. W ostatnich dniach u jednego z takich pacjentów zdiagnozowano koronawirusa.

Czwartek, godz. 14.45

W klinice przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu – gdzie leczą się dzieci z koronawirusem – jest trójka nowych zakażonych pacjentów. To dwie dziewczynki – 9- i 12-letnia oraz mama jednej z nich. Nadal wstrzymane są przyjęcia do kliniki onkologii i hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei. W ciągu jednego – dwóch dni ma się wyjaśnić kiedy normalna praca placówki zostanie wznowiona. Wciąż nie działa centralna izba przyjęć przy ul. Curie – Skłodowskiej. Tam w piątek ujawniono zakażenie jednego z ratowników medycznych. Wznowiła pracę klinika chirurgii małoinwazyjnej, za to wstrzymano przyjęcia na oddziale onkologii dziennej przy Borowskiej. Na tym ostatnim pacjenci pojawiają się na kilka godzin na chemioterapię. W ostatnich dniach u jednego z takich pacjentów zdiagnozowano koronawirusa.

Czwartek, godz. 13.40

Od przyszłego czwartku wprowadzamy w Polsce obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 13.30

Przedłużamy wszystkie obowiązujące obostrzenia. Eksperci potwierdzają, że one działają i działają dobrze - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. - Do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach. Do 26 kwietnia przedłużamy przerwę w szkołach i wstrzymanie ruchu lotniczego. Podtrzymujemy również zamknięcie granic i obowiązkową kwarantannę. Granice będą zamknięte do 3 maja. Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania - dodał premier.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 11.00

Obecne obostrzenia się sprawdzają, wiec najbliższe dni czy tygodnie trzeba je utrzymać - powiedział w czwartek rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Minister zapowiedział też, że dziś ogłoszone zostanie również zalecenie, by Polacy korzystali z maseczek ochronnych. Szczegóły poznamy o godz. 13 podczas wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 10.40

Jeden z największych samolotów transportowych świata wylądował w nocy we Wrocławiu. Przywiózł z Chin sprzęt do walki z koronawirusem.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 10.20

Kobieta zakażona koronawirusem urodziła dziecko. Poród miał miejsce w szpitalu w Bolesławcu. Kobieta była w 36. tygodniu ciąży, urodziła poprzez cesarskie cięcie. Mama i dziecko czują się dobrze.

Czwartek, godz. 10.10

Sześć kolejnych osób zmarło na koronawirusa w Polsce. To 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie oraz 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Czwartek, godz. 10.10

Jest 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: kłodzkiego, trzebnickiego, wrocławskiego i jeleniogórskiego.

Czwartek, godz. 8.50

To będzie trudny czas. Dla wielu z was to pierwsze od kilkudziesięciu lat święta Wielkiej Nocy bez możliwości uczestnictwa w liturgii. Niech wasze domy staną się świątyniami - pisze w liście do wiernych arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski. - W Wielki Czwartek zróbcie jakiś dobry uczynek. W Wielki Piątek zdejmijcie krzyże, które wiszą na ścianach waszych mieszkań i ustawcie je w ważnym dla was miejscu. W Wielką Sobotę niech rodzice uczynią znak krzyża na czołach dzieci, niech ten sam gest uczynią wobec siebie małżonkowie. W Niedzielę Wielkanocną zaś przed śniadaniem pomódlcie się, błogosławiąc pokarmy, które znajdą się na waszym stole - prosi wiernych arcybiskup.

Przeczytaj cały list arcybiskupa do wiernych

Czwartek, godz. 8.30

Ze szpitala przy Koszarowej wypisano wczoraj do domu cztery osoby, które wyzdrowiały. To trzy kobiety (53, 62 i 70 lat) oraz 37-letni mężczyzna. Wśród wyleczonych kobiet jest pielęgniarką ze szpitala przy Koszarowej. Wciąż w szpitalu przebywa 56 osób zakażonych koronawirusem, w tym sześć na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Środa, godz. 22.00

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka z ul. Fieldorfa wstrzymał działalność oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej. Powodem jest podejrzenie zakażenia u jednej z lekarek. Na oddziale jest 11 pacjentów. Trwa ustalanie kręgu osób z personelu medycznego, które mogły mieć kontakt z lekarką. Może to dotyczy kilkudziesięciu osób. Ograniczenia w funkcjonowaniu dotyczą również SOR-u. Pacjenci chirurgiczni będą zabezpieczani na miejscu, natomiast w przypadku konieczności hospitalizacji pogotowie będzie transportować ich do innych szpitali.

Środa, godz. 20.50

We Wrocławiu przybyło dziś pięć osób zakażonych koronawirusem. W mieście jest już 202 osób z zakażeniem, w powiecie wrocławskim - 37.

Sprawdź liczbę zakażonych w miastach i powiatach

Środa, godz. 20.50

Koronawirusa stwierdzono dziś na Dolnym Śląsku u 12 osób. To jedna z najniższych liczb od dwóch tygodni.


Środa, godz. 18.35

Od rana zmarły 23 kolejne osoby zakażone koronawirusem. To 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z województwa śląskiego i po jednej osobie z województw wielkopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

Środa, godz. 18.30

Wśród 205 nowych osób zakażonych koronawirusem w Polsce nie ma mieszkańców Dolnego Śląska - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Środa, godz. 17.00

Mężczyzna, który 18 marca wyskoczył z pierwszego piętra szpitala przy ulicy Koszarowej wciąż przebywa w ciężkim stanie na intensywnej terapii szpitala na Borowskiej. Jego stan jest od początku ciężki i nie zmienia się. U mężczyzny niedługo po wypadku wykluczono koronawirusa. Doznał jednak bardzo poważnych obrażeń głowy. Przeszedł dwie poważne operacje.

Środa, godz. 16.45

O rezygnację z podwyżek czynszów we wrocławskim TBS i mieszkaniach komunalnych zwrócili się do prezydenta Jacka Sutryka miejscy radni z PiS. O planowanych podwyżkach portal GazetaWroclawska.pl pisał pod koniec marca. Lokatorzy mieszkań TBS Wrocław od lipca mają płacić więcej – czynsz będzie taki sam dla wszystkich i wyniesie 15,90 zł za metr kwadratowy. Oznacza to, że część lokatorów zapłaci nawet o 1,65 zł więcej za metr.

Środa, godz. 16.10

Kolejna jednostka policji na Dolnym Śląsku, w której jest policjant z potwierdzonym koronawirusem. Sanepid twierdzi, że wybrano grupę osób, które miały bezpośredni kontakt z zarażoną osobą i ci funkcjonariusze są teraz badani.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 14.45

Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczamy 100 mld złotych na utrzymanie miejsc pracy w firmach, w których obroty spadły co najmniej o 25 proc. Z tej puli mikro, małe i średnie firmy (do 249 pracowników) dostaną 75 mld zł, a dla dużych przedsiębiorstw, jeśli nie uciekają do rajów podatkowych, jest 25 mld zł.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 14.35

Ministerstwo Zdrowia szacuje, że bez wprowadzenia obecnych restrykcji zakażonych w Polsce mogłoby być około 16,5 tys. ludzi, czyli około trzy razy więcej niż obecnie.

Środa, godz. 14.00

Rzecznik Praw Obywatelskich krytykuje obowiązujący wciąż zakaz wstępu do lasu. Jego zdaniem nie ma żadnych podstaw prawnych, by on funkcjonował.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 12.45

Policjant z dużego wrocławskiego komisariatu zarażony koronawirusem. Jest w domu, czuje się dobrze. Jak funkcjonuje komisariat?

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 11.15

Pieniądze dla szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski poinformował o przeznaczeniu 1,3 mln zł dla tej placówki. Za te pieniądze będą kupione środki ochrony osobistej dla medyków: maseczek, kombinezonów, gogli, przyłbic, rękawic: – Niezwykle istotne jest, żeby ci, którzy udzielają pomocy mieli komfort, że robią to w miarę bezpiecznie. Będą chronili siebie, a w konsekwencji zapewniali ten cykl leczenia – tłumaczył Przybylski. Wcześniej zapadła decyzja, by w ramach Dolnośląskiego pakietu wsparcia dla ochrony zdrowia wyposażyć w pierwszej kolejności szpitale, które zostały wyznaczone w całości do walki z koronawirusem. Pakiet dla ochrony zdrowia realizowany przez samorząd województwa to ponad 40 mln zł.

Środa, godz. 10.05

12 nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku. 152 nowe zachorowania w Polsce. Nowo zdiagnozowane osoby są z Wrocławia oraz powiatów: głogowskiego, trzebnickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, oławskiego, strzelińskiego, trzebnickiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim to aktualnie 539 osób. 7 chorych osób, które zmarły w Polsce to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Środa, godz. 09.55

Coraz gorsza sytuacja pracowników w naszym regionie. Łącznie do powiatowych urzędów pracy na Dolnym Śląsku w marcu przedsiębiorstwa zgłosiły, że w wyniku zwolnień grupowych pracę straci 865 osób. W pierwszym tygodniu kwietnia do zwolnień grupowych jest 207 osób. Zwalniać będą firmy z branży produkcyjnej, rozrywkowej, bankowości, telekomunikacji i usług.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 09.35

Wiemy nieco więcej na temat dwóch kobiet, które wyzdrowiały w szpitalu przy ulicy Koszarowej. Jedna z nich to 66-letnia mieszkanka powiatu legnickiego. Druga to kobieta w wieku 53 lat.

Środa, godz. 08.55

Zwiększa się liczba zakażonych koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego. Koronawirusa wykryto już łącznie u 6 osób. Przypomnijmy, że pierwszym zakażonym był lekarz ortopeda.

Wtorek, godz. 22.50

Są dwa nowe zakażenia koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

Zakażona jest pielęgniarka i pacjentka oddziału ortopedycznego. Łącznie zakażone są trzy osoby: pierwszym zakażonym był lekarz ortopeda. W szpitalu przy Kamieńskiego przebadano łącznie 60 osób z oddziału ortopedycznego. Oddział został zamknięty. Wcześniej zamknięto oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej i część ortopedyczna SOR-u. Przebadanych będzie jeszcze około 40 osób z personelu medycznego i pacjentów oddziału rehabilitacji.

Wtorek, godz. 20.50

Tylko do soboty ma obowiązywać ograniczenie liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach w kościołach do 5. Od niedzieli wielkanocnej na mszach będzie mogło znów pojawiać się do 50 wiernych. Tak zapisano w rozporządzeniu ministra zdrowia. - Skutki mogą być katastrofalne - ostrzega profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu, czyli miejsca gdzie leczeni są chorzy z koronawirusem. - Nie wysyłajmy starszych ludzi na pewną śmierć - apeluje profesor.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 19.30

Minionej doby najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Jeleniej Górze (7), Wrocławiu (6), powiecie kłodzkim (5) oraz powiatach górowskim, strzelińskim i ząbkowickim (po 3). Po 2 nowe zakażenia pojawiły się w powiatach wrocławskim, wołowskim i średzkim, a po jednym w kamiennogórskim, legnickim, trzebnickim, oleśnickim i lubińskim. Tak wynika z danych urzędu wojewódzkiego - spływają one jednak ze sporym opóźnieniem.

Sprawdź liczbę chorych w poszczególnych powiatach

Wtorek, godz. 17.55

Kolejnych osiemnaście osób zmarło w Polsce na koronawirusa - poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. To 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta i 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna i 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Wtorek, godz. 17.50

Jest 20 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. Chorzy są z Jeleniej Góry oraz powiatów strzelińskiego, milickiego, średzkiego, kłodzkiego, wrocławskiego, wołowskiego i górowskiego. Liczba zakażonych na Dolnym Śląsku to już 527.

Wtorek, godz. 17.30

Rodzicom należy się zasiłek za czas opieki nad dziećmi, a osobom przebywającym na obowiązkowej kwarantannie - zasiłek za ten czas spędzony w domu. O ile pierwszy zasiłek cieszy się dużą popularnością na Dolnym Śląsku, to wnioski o ten drugi można policzyć na palcach.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 16.55

Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło ponad 13 mln złotych dla gmin i powiatów województwa dolnośląskiego. To pieniądze, za które mają one kupić laptopy, tablety i dostęp do internetu dla uczniów i nauczycieli.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 16.05

Desperat twierdził, że wrócił z Niemiec i ma koronawirusa. Groził, że skoczy z balkonu, w porę w interwencji służb pomogła rodzina.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 15.20

Świetne informacje ze szpitala przy Koszarowej. Wojewoda dolnośląski poinformował dziś, że jedną z kobiet, która była zakażona koronawirusem, a teraz testy wyszły negatywnie, jest starsza osoba. Kobieta, która wyzdrowiała, zalicza się do tzw. grupy ryzyka, czyli osób powyżej 65 roku życia. Jest mieszkanką powiatu legnickiego.

Wtorek, godz. 14.55

Dziś Światowy Dzień Zdrowia. W ramach akcji #Brawa dla Was o godzinie 13 ludzie mieli pojawić się w oknach i balkonach, by przez minutę bić brawo dla pracowników służby zdrowia walczących na pierwszej linii frontu. Co z tego wyszło we Wrocławiu?

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 13.45

Kontrola w dolnośląskiej policji. Policjanci urządzili w swojej siedzibie imprezę na kilkadziesiąt osób, podczas gdy obowiązywał już zakaz. Sprawę będą teraz badali policjanci z Warszawy.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 12.40

Koronawirus we wrocławskim Przylądku Nadziei. Zakażona jest tam dziewczynka oraz lekarz. Dziś 230 osób poznało wyniki badań - są zdrowi. Są nowe decyzje w sprawie działania kliniki.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 11.35

Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska zapowiedział, że samorząd województwa przygotowuje pakiet pomocy dla biznesu, który będzie miał wartość 880 mln zł. Kto będzie mógł konkretnie skorzystać i z jakiego wsparcia? Szczegóły tego planu mają być znane po świętach.

Wtorek, godz. 11.00

Wrocławscy radni chcą od ministra edukacji jasnej deklaracji. Co z egzaminem dla klas ósmych a następnie z maturami?

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 10.20

Nowe zachorowania: 19 osób z woj. dolnośląskiego. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: trzebnickiego, jeleniogórskiego, górowskiego, kłodzkiego, kamiennogórskiego, lubińskiego i oleśnickiego. W sumie mamy już 507 zakażonych koronawirusem osób w województwie dolnośląskim.

Wtorek, godz. 10.10

4 kolejne osoby zmarły w Polsce z powodu zakażenia: 64-latek w Krakowie, 83-letnia pacjentka w Tychach, 77-latek w Poznaniu i 85-latek w Łańcucie. Łącznie w Polsce zmarło już 111 osób.

Wtorek, godz. 10.00

Wagi
Wagi:
Wybrane serwisy:
Waga ogólna
odblokuj
Kategorie
info Kategoria tematycznaMateriał dotyczy koronawirusa? Wybierz kategorię: Wiadomości i koronawirus
info Kategorie podpinane
Wybrane kategorie:
Najczęsciej podpinane kategorie:
Gazeta Wrocławska / Koronawirus
Gazeta Wrocławska / Zdrowie
Polska / Aktualności
Polska / Koronawirus
Ulubione kategorie:
Gazeta Wrocławska / Aktualności
Gazeta Wrocławska / Komunikacja
Gazeta Wrocławska / Motofakty
Gazeta Wrocławska / Styl życia
Gazeta Wrocławska / Strona główna
Gazeta Wrocławska / Wiadomości
Gazeta Wrocławska / Wrocław się zmienia
Gazeta Wrocławska / Dolny Śląsk
Gazeta Wrocławska / Strefa biznesu / Wiadomości / Z regionu
Gazeta Wrocławska / Dom
Gazeta Wrocławska / Strefa Agro
Gazeta Wrocławska / Strefa Agro / Zwierzęta
Gazeta Wrocławska / Strefa Agro / Wiadomości
Gazeta Wrocławska / Strona kobiet
Gazeta Wrocławska / Strona kobiet / Macierzyństwo
Gazeta Wrocławska / Wybory
Gazeta Wrocławska / Polityka
Gazeta Wrocławska / Polska i świat
Gazeta Wrocławska / Sport
Modyfikuj kategorie
Sport
Motofakty
Telemagazyn
Dom
Turystyka
Strefa Biznesu
Strona Kobiet
Strefa Agro
Strona Zdrowia
KORONAWIRUS
POLSKA I ŚWIAT
Naszemiasto
Dane artykułu
Materialy podobne
Etykieta lekkiej galerii
Eksport
Dodaj wideo nagłówek
Wybierz plik video
Dodaj zdjęcie lub załącznik
Wydarzenie sportowe

Według danych, przekazanych przed chwilą przez Ministerstwo Zdrowia, rośnie liczna osób, które wyzdrowiały z zakażenia koronawirusem. Jest ich już 191. Z naszych obliczeń wynika, że we Wrocławiu jest to już 8 osób, a 9 - jeśli policzyć chirurga ze szpitala przy Koszarowej, o którym już pisaliśmy, że wyzdrowiał z zakażenia, ale pozostaje w szpitalu z powodu innych chorób.

Wtorek, godz. 9.35

Dobre informacje ze szpitala przy ul. Koszarowej. Wyzdrowiały kolejne dwie osoby. Znajduje się tam teraz 124 pacjentów, z czego koronawirusa potwierdzono u 61 z nich. Sześciu pacjentów leży na oddziale intensywnej terapii, na obserwacji są 34 osoby. W izolatorium w Obornikach jest teraz 24 pacjentów, z czego u 12 potwierdzono zakażenie.

Wtorek, godz. 8.30

Czworo dzieci zakażonych koronawirusem przebywa w klinice przy ulicy Chałubińskiego we Wrocławiu. Piąta, dziewięcioletnia dziewczynka po przeszczepie szpiku, jest leczona w Przylądku Nadziei. Może jednak zapaść decyzja, że i ona trafi do kliniki przy Chałubińskiego.

Wtorek, godz. 8.30

Chirurg ze szpitala przy Koszarowej powoli wraca do zdrowia. Był zakażony koronawirusem i wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jednak jego stan zdrowia poprawia się. Nie ma już nawet koronawirusa. Na OIOM-ie jest z powodu chorób współistniejących. Łącznie na intensywnej terapii szpitala przy Koszarowej jest dziś 8 osób.

Poniedziałek, godz. 22.10

Korespondencyjne wybory prezydenckie będą obowiązkowe, a brak udziału w nich grozi więzieniem. Taki wniosek płynie z przyjętej właśnie przez Sejm ustawy. Zakłada ona, że każdy wyborca będzie musiał odesłać do komisji wyborczej kartę do głosowania wraz z oświadczeniem zawierającym imię, nazwisko i numer Pesel. Kto tego nie zrobi - na przykład zostawi kartę w domu albo zniszczy ją - może zostać skazany na trzy lata więzienia.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 20.40

Według danych, przekazanych nam przed chwilą przez Pawła Wróblewskiego, dyrektora wrocławskiego sanepidu, koronawirusa ujawniono u 15 pracowników powiatowej stacji sanepidu we Wrocławiu. Trwa analiza, ile osób trafi do kwarantanny. Właśnie z tego powodu większości pracowników dziś nie było w pracy. Przeprowadzono dezynfekcję obu siedzib - tej przy Pretficza, i tej przy Kleczkowskiej.

Poniedziałek, godz. 20.40

Namawianie do wyborów w tym czasie jest jest skandalem, jest antypolskie – mówi profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ulicy Koszarowej - miejsca, gdzie leczeni są pacjenci z koronawirusem. Profesor krytykuje również plany przeprowadzenia wyborów korespondencyjnie. - Gdyby listonosze mieli roznosić wyborcze pakiety, powinni być ubrani w takie same stroje ochronne, jakie noszą pracownicy służby zdrowia, opiekujący się chorymi na koronawirusa - podkreśla profesor.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 20.00

W ciągu ostatniej doby we Wrocławiu przybyło 7 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie w mieście zakażenie ujawniono u 191 osób, pięć zmarło.

Sprawdź dane o zakażeniach w poszczególnych powiatach

Poniedziałek, godz. 18.15

Szpital MSWiA we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia pacjentów na wszystkie swoje oddziały. Zamknięta została izba przyjęć. Stało się tak po tym jak do szpitala trafił pacjent, którego stan zdrowia wskazywał na zarażenie koronawirusem. Pacjenta przewieziono do szpitala przy Koszarowej, a po uzyskaniu informacji o tym, ze jest zakażony, wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu placówki.

Poniedziałek, godz. 17.40

Nie żyje dwóch kolejnych Dolnoślązaków zakażonych koronawirusem. To 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta, którzy byli leczeni w szpitalu w Bolesławcu. Ministerstwo zdrowia poinformowało też o siedmiu innych ofiarach śmiertelnych - to 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu oraz 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu

Poniedziałek, godz. 17.15

Jest 11 nowych osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. To osoby z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów ząbkowickiego, oleśnickiego i wołowskiego.

Poniedziałek, godz. 17.15

Zakaz wstępu do lasu to szaleństwo - mówi profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To tu leczone są osoby zakażone koronawirusem. - Zachęcałem do wprowadzenia restrykcji. Słusznie, że dotyczyły kawiarni, restauracji, hoteli, barów, miejsc gromadzenia się ludzi, kin, teatrów, zabrań. To jest poza dyskusją. Galerie też powinny być zamknięte z uwagi na bliski kontakt ludzi - zaznacza profesor. - Nie bardzo wiem jednak, dlaczego nie można wejść do lasu, gdzie spotyka się jedną osobę na dziesięć kilometrów. To chyba są nadmierne restrykcje. To jest szaleństwo. To nie jest prawidłowe podejście. Trzeba tutaj poluzować - dodaje Simon.

Poniedziałek, godz. 17.00

W Dolnośląskim Centrum Onkologii przy pl. Hirszfelda szykowany jest osobny oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem, a jednocześnie wymagających onkologicznego leczenia. Od kilku dni w tym szpitalu ujawniane są przypadki zakażenia koronawirusem pracowników, ale i pacjentów. Do tej pory zakażenie ujawniono już u 24 osób - trójki pacjentów i 21 osób z personelu medycznego. Dwie chore osoby trafiły do szpitala zakaźnego przy Koszarowej, a jedna jest wciąż w szpitalu przy pl. Hirszfelda, ale izolowana od reszty pacjentów.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 15.40

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu od wtorku, 7 kwietnia zacznie przyjmować pacjentów. - Przywrócenie funkcjonowania szpitala możliwe jest ze względu na powrót z kwarantanny około 70 przebadanych osób z personelu medycznego - informuje Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Dolnego Śląska.W środę uruchomione będzie przyszpitalne laboratorium.

Poniedziałek, godz. 13.50

Klinika onkologii i hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei wstrzymuje przyjęcia pacjentów. Na razie do wtorku. Potem zapadnie decyzja co dalej. We wtorek znane będą wyniki badań 250 osób – personelu i pacjentów kliniki. Badania zarządzono po tym jak zakażenie wykryto u dziewięciolatki po przeszczepie szpiku (wcześniej informowano, że dziewczynka ma 15 lat). Do poniedziałku znane są wyniki badań 150 osób. Poza pacjentką zakażony jest lekarz. Pozostałe osoby nie mają koronawirusa.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 13.00

Hotel Wieniawa przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu będzie kolejnym w regionie izolatorium dla chorych z koronawirusem. Dla chorych przygotowano tu 150 pokoi. Pierwsze takie izolatorium działa już w Obornikach Śląskich. Następne powstanie w Bolesławcu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 10.35

Kolejne osoby we Wrocławiu wyzdrowiały z zarażenia koronawirusem. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, to pielęgniarka z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc z Grabiszyńskiej i pacjent z tego szpitala. Byli odwiezieni do izolatorium w Obornikach Śląskich i tam leczeni. To piąta i szósta osoba z Wrocławia, o których wiemy, że zostały wyleczone.

Poniedziałek, godz. 10.05

Nie żyje zakażony koronawirusem 61-letni mężczyzna z Wrocławia. Informację podało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia, choć mężczyzna zmarł już 30 marca. To trzeci pacjent który był leczony w epicentrum koronawirusa - czyli szpitalu płucnym przy ul. Grabiszyńskiej. Gdy ujawniono u niego zakażenie, trafił na OIOM szpitala przy Koszarowej. Zmarł już tydzień temu, ale wtedy informowano że przyczyną śmierci był rozległy nowotwór. Dziś mężczyzna został zaliczony do ofiar koronawirusa. Wśród nowych ofiar śmiertelnych są też 40-letnia kobieta ze szpital w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku potwierdzonych zostało 9 nowych zakażeń koronawirusem. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów milickiego, trzebnickiego i jeleniogórskiego. Urząd wojewódzki z nieznanych przyczyn odmawia podania informacji o liczbie chorych z poszczególnych miast i powiatów.

Poniedziałek, godz. 9.00

W najbliższych dniach na pewno zapadną decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i ewentualnych dalszych przepisów związanych z rozwojem koronawirusa - powiedział w RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Przypomnijmy, że zgodnie z obecnie obowiązującą decyzją, dzieci mają wrócić do szkół po świętach - 14 kwietnia. - Nie chcę spekulować dzisiaj jak to się skończy, bo to są zbyt poważne sprawy, żeby sobie gdybać. My opieramy się w tej sprawie na opinii Ministerstwa Zdrowia, lekarzy i ekspertów i to jest podstawa do podejmowania decyzji - powiedział Dworczyk. Niemal pewne jest jednak przedłużenie przerwy w pracy szkół i przedszkoli. Minister zaapelował do Polaków, by ograniczyli do minimum rodzinne spotkania świąteczne. - Wiemy, że teraz ta transmisja już ma charakter poziomy - to nie są przypadki przywiezione z zagranicy, epidemia rozszerza się w kraju każdego dnia. W związku z tym tego rodzaju przejazdy i spotkania przy świątecznym stole są obarczone bardzo dużym ryzykiem - powiedział Dworczyk.

Zobacz informacje z tych dni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie