Koronawirus we Wrocławiu - archiwalne informacje z 15-25 kwietnia 2020

m
Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Tutaj znajdziesz archiwalne informacje o koronawirusie we Wrocławiu z 15-25 kwietnia 2020

Informacje z 6 - 14 kwietnia

Informacje archiwalne z 15-25 kwietnia 2020

Poniedziałek, godz. 20.00

Prawie 20 tys. wniosków o pożyczkę przyznawaną w ramach tarczy antykryzysowej złożyli do dziś wrocławscy przedsiębiorcy do urzędu pracy. Dostaną po 5 tysięcy złotych. Wystarczy, że nie zlikwidują firmy przez trzy miesiące, a pożyczki nie będą musieli spłacać. Zainteresowanie jest tak duże, że urzędowi pracy brakuje pracowników do rozpatrywania wniosków. Do dziś udało się podpisać umowy z zaledwie 500 firmami. Urząd pracy prosi prezydenta Jacka Sutryka o dodatkowe ręce do pracy.

Czytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 17.30

Są 43 nowe zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Od rana w regionie przybyło więc 71 chorych. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: oleśnickiego, strzelińskiego, polkowickiego, jaworskiego, bolesławieckiego i jeleniogórskiego.

Poniedziałek, godz. 17.30

W Polsce zmarły 23 kolejne osoby zakażone koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich nadal nie wymienia 88-letniej kobiety, która zmarła w izolatorium w Obornikach Śląskich.

Poniedziałek, godz. 16.30

Za chwilę będzie katastrofa, jeśli nie dostaniemy pomocy w zakresie pielęgniarek i anestezjologów zdolnych i potrafiących obsługiwać urządzenia na oddziale intensywnej opieki medycznej – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej. To pod jego okiem są leczone osoby zakażone koronawirusem z Wrocławia i okolic.

Czytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 13.30

Nie żyje 88-letnia pacjentka izolatorium w Obornikach Śląskich. To 40. ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Poniedziałek, godz. 10.30

Pięciu policjantów z I komisariatu w Wałbrzychu zaraziło się koronawirusem. 12 innych przebywa na kwarantannie i czeka na wyniki testów na koronawirusa, a 11 kolejnych objęto nadzorem epidemiologicznym. Mają się obserwować i mierzyć temperaturę. Spośród pięciu zakażonych funkcjonariuszy, tylko jeden przebywa w szpitalu. Stan pozostałych jest na tyle dobry, że mogą być izolowani w domu.

Poniedziałek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 28 kolejnych zakażeń koronawirusem. Chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów oleśnickiego, wrocławskiego, bolesławieckiego, legnickiego i lubińskiego.

Poniedziałek, godz. 9.10

Pierwsze dwie osoby trafiły do izolatorium, urządzonego w akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego Ślężak przy u. Ślężnej we Wrocławiu. W działającym już dłużej izolatorium w hotelu Wieniawa przebywa w tej chwili 25 osób.

Niedziela, godz. 20.30

To będzie jakaś kolejna sonda, jakiś mało sympatyczny konkurs piękności - mówi o majowych wyborach prezydenckich prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. I zapowiada, że nie weźmie w nich udziału. - Czekam na wybory z prawdziwego zdarzenia - stwierdził Sutryk na antenie TVN24. Oznajmił też, że nie wyda urn wyborczych Poczcie Polskiej, która już teraz przygotowuje się do wyborów korespondencyjnych, choć ustawa w tej sprawie czeka wciąż na rozpatrzenie przez Senat.

Czytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 19.40

Koronawirus na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Oleśnicy. Zakażona jest jedna z położnych. Porodówkę zamknięto, a sanepid zdecydował o pobraniu próbek do badań od mam, które w ostatnich dniach rodziły w Oleśnicy. W zależności od wyników badań kobiet, testom będą poddane także noworodki.

Czytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 18.10

Najwięcej zakażonych przybyło ostatniej doby w powiecie bolesławieckim (13), oleśnickim (11) oraz we Wrocławiu, powiecie jeleniogórskim i lwóweckim (po 6).

Zobacz dane z poszczególnych powiatów

Niedziela, godz. 17.35

68-letni mężczyzna z koronawirusem zmarł w szpitalu w Bolesławcu. Mężczyzna do szpitala w Bolesławcu trafił w poważnym stanie, miał choroby współistniejące. - Rokowania wobec niego od początku nie były dobre - mówią lekarze. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 nowych ofiarach śmiertelnych epidemii w Polsce.

Niedziela, godz. 17.35

Na Dolnym Śląsku jest 48 nowych chorych z koronawirusem. Nowi chorzy są z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: wrocławskiego, oleśnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego, bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubińskiego i lwóweckiego. W ciągu doby przybyło więc 63 zakażonych.

Niedziela, godz. 13.15

Koniec problemów w pogotowiu ratunkowym we Wrocławiu. Powtórny wynik badania kierowcy karetki wykazał, że - mimo wcześniejszego dodatniego wyniku - jednak nie ma zakażenia. Kierowca i przebywający w kwarantannie ratownicy wracają do pracy.

Niedziela, godz. 10.15

Na Dolnym Śląsku jest 15 nowych przypadków koronawirusa. Pacjenci pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, oleśnickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego.

Sobota, godz. 18.30

Łącznie 43 nowe przypadki koronawirusa oficjalnie potwierdzono w sobotę na Dolnym Śląsku. Najwięcej zakażeń koronawirusem przybyło w ciągu ostatniej doby w powiecie strzelińskim (9), a także we Wrocławiu i w powiatach trzebnickim i jaworskim (po 5).

Sobota, godz. 17.30

W Polsce zmarło kolejnych 25 osób zakażonych koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. Resort dopiero teraz potwierdził śmierć trójki zmarłych w piątek pacjentów z Dolnego Śląska: 73-letniej kobiety i 78-letniego mężczyzny ze szpitala przy ul. Koszarowej oraz 85-letniego mężczyzny z Bolesławca. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce przekroczyła już pół tysiąca.

Sobota, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem, od rana jest ich więc już 43. Nowi chorzy pochodzą z powiatów trzebnickiego, bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego, kłodzkiego i świdnickiego.

Sobota, godz. 17.10

Poprawia się sytuacja w szpitalu w Bolesławcu, gdzie od kilku dni nie ma już wolnych miejsc. Mimo to nowi pacjenci cały czas są przyjmowani. A to dlatego, że regularnie placówkę opuszczają chorzy, podejrzewani o zakażenie, u których nie stwierdzono koronawirusa. Są przewożeni do zwykłych szpitali na dalsze leczenie. - Rotacja pacjentów przyspieszyła, bo krócej czeka się na wyniki testów – tłumaczy nam dyrektor szpitala Kamil Barczyk. W przyszłym tygodniu wznowi działalność oddział chirurgii zamknięty po tym, jak u 13 osób ujawniono zakażenie koronawirusem.

Sobota, godz. 13.30

Od 4 maja czynne będą obiekty sportowe na otwartej przestrzeni: boiska, korty, orliki. Będzie mogło na nich ćwiczyć albo grać najwyżej sześć osób. To pierwszy etap „powrotu do nowej rzeczywistości sportowej”. Kolejne etapy to otwieranie sal sportowych. Później siłowni, sal fitness czy basenów. Na przełomie maja i czerwca rozgrywki miałyby wznowić piłkarska Ekstraklasa i liga żużlowa. Takie informacje przedstawiono w sobotę w południe na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danuty Dmowskiej – Andrzejuk.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 11.20

Nie żyje zakażony koronawirusem 85-letni pacjent szpitala w Bolesławcu. To pacjent z "rozsianym procesem nowotworowym", który kilka dni temu trafił do szpitala z domu. To 38. ofiara śmiertelna koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Sobota, godz. 10.25

Nowe problemy pogotowia ratunkowego we Wrocławiu. W mieście będą dziś pracowały tylko dwie zamiast trzech karetek wysyłanych do pobierania wymazów od osób zakażonych koronawirusem oraz przebywających na kwarantannie. Wszystko po tym, jak w piątek wykryto zakażenie u jednego z ratowników, a 20 jego kolegów odesłano na kwarantannę domową. Na dodatek w nocy z piątku na sobotę kolejnego ratownika pogryzł pies - przez jakiś czas mężczyzna nie będzie mógł pracować.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 10.05

Są 34 osoby zakażone koronawirusem na Dolnym Śląsku. Chorzy pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry a także z powiatów wrocławskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, bolesławieckiego, jaworskiego i jeleniogórskiego.

Sobota, godz. 10.00

W Polsce zmarło pięć kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Liczba śmiertelnych ofiar wzrosła więc do 499 - podało Ministerstwo Zdrowia. To dane zaniżone, bo resort wciąż nie informuje o wczorajszej śmierci dwójki pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Piątek, godz. 22:30

464 wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w ramach tarczy antykryzysowej złożyli do piątku przedsiębiorcy z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Pieniędzy na razie nie zobaczył nikt. Wszystkie wnioski Powiatowy Urząd Pracy odesłał bowiem przedsiębiorcom do poprawki. Każdy zawierał błędy.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 22:00

Koronawirus w Zakładzie Karnym w Wołowie. - Mamy jedno zakażenie. To informacja z ostatnich godzin - powiedziała nam w szefowa powiatowego sanepidu w Wołowie Krystyna Fesz - Chlebowska. Nie chciała ujawnić, czy dotyczy to osadzonego czy funkcjonariusza. Dodała, że z pewnością część osób zostanie wysłana na kwarantanny. Ale zbyt wcześnie, by mówić o liczbie osób, które będą musiały być izolowane.

Piątek, godz. 19.35

Mimo problemów kadrowych po skierowaniu 20 ratowników na kwarantannę, uda się skompletować wszystkie zespoły pogotowia, które w sobotę maja obsługiwać wezwania alarmowe. Co będzie w kolejnych dniach, na razie nie wiadomo. Zakażonemu kierowcy zostaną przeprowadzone kolejne badania. Zlecono je w trybie pilnym.

Piątek, godz. 18.25

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u ratownika z głównej bazy Pogotowia Ratunkowego przy ul. Ziębickiej we Wrocławiu. Zakażenie wyszło na jaw przypadkiem dzięki badaniom, jakie pracownikom pogotowia ufundował producent gier komputerowych. Aż 20 ratowników z pogotowia zostało skierowanych na kwarantannę.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 17.45

W Polsce zmarło 31 kolejnych osób zakażonych koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich jest 93-letnia mieszkanka Jeleniej Góry. Ministerstwo nie informuje o dzisiejszej śmierci dwójki pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej We Wrocławiu.

Piątek, godz. 17.45

Koronawirusa ma 14 kolejnych osób z Dolnego Śląska. Oznacza to, że liczba chorych od rana wzrosła o 23. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów oleśnickiego, wołowskiego, bolesławieckiego i kłodzkiego.

Piątek, godz. 15.40

Dziś koniec roku szkolnego dla maturzystów. Inaczej niż zwykle, tym razem nie będzie spotkań i uroczystych apeli. Koronawirus spowodował, że dyrektorzy muszą wymyślić w jaki sposób i kiedy doręczyć świadectwa uczniom kończącym szkoły średnie. W większości szkół we Wrocławiu, aby otrzymać świadectwo trzeba się najpierw umówić na konkretną godzinę.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 12.40

Wraca zakaz wstępu na wyspy na Odrze we Wrocławiu. - Pogoda sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu, jednak ograniczona przestrzeń wysp, zwłaszcza wyspy Słodowej, to niestety także okazja do niekontrolowanej transmisji wirusów dlatego zdecydowaliśmy się na ten trudny krok – informuje Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Piątek, godz. 12.40

Dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem zmarły w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To 73-letnia kobieta i 77-letni mężczyzna. Oboje byli w szpitalu od dłuższego czasu. Kobieta trafiła tu na początku kwietnia. Miała koronawirusa, ale ostatnie testy wykazywały, że jest już zdrowa. Jej stan ciągle był jednak poważny - była leczona na oddziale intensywnej opieki medycznej. Dziś zmarła. 77-letni mężczyzna, który także dziś zmarł przy Koszarowej też był leczony na oddziale intensywnej opieki medycznej. W szpitalu był od 19 dni.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 12.30

Nauka zdalna zostaje na dłużej. Szkoły nie zostaną otwarte jeszcze przez miesiąc. - Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół i przedszkoli. To zawieszenie przedłużamy do 24 maja - ogłosił w piątek minister edukacji Dariusz Pionktowski. Ta sama data dotyczy zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.30

38 osób - lekarzy, pielęgniarek, ratowników i fizjoterapeutów - odpowiedziało dotąd na apel wojewody Jarosława Obremskiego o zgłaszania się personelu medycznego gotowego pracować z osobami zakażonymi koronawirusem. To najwyraźniej mało, bo wojewoda przedłużył rekrutację, a w nowym apelu pisze o „pilnej potrzebie dodatkowego zaangażowania".

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.10

Na Dolnym Śląsku jest dziewięć nowych osób zakażonych koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatu bolesławieckiego.

Piątek, godz. 10.10

W Polsce zmarło dziewięć kolejnych osób zakażonych koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. Nie ma wśród nich Dolnoślązaków.

Piątek, godz. 9.30

Około południa, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, ogłoszona zostanie decyzja w sprawie przedłużenia przerwy w działalności szkół i przedszkoli - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Czwartek, godz. 19.20

Zakażeni koronawirusem podopieczni hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Nowogrodźcu w powiecie bolesławieckim zostali ewakuowani do izolatorium w Obornikach Śląskich oraz szpitala w Bolesławcu. Wcześniej zmarło troje podopiecznych hospicjum.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 19.00

Najwięcej zakażeń koronawirusem przybyło w ciągu ostatniej doby we Wrocławiu i powiecie oleśnickim. W czwartek zachorowanie potwierdzono łącznie u 68 nowych osób z Dolnego Śląska.

Zobacz dane z poszczególnych powiatów

Czwartek, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku jest 39 nowych zakażeń koronawirusem. Od rana przybyło więc 68 chorych, jest to jeden z najwyższych wskaźników od początku epidemii. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatów dzierżoniowskiego, górowskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

Czwartek, godz. 16.55

Obowiązująca do 26 kwietnia przerwa w działalności szkół, przedszkoli i żłobków ma zostać przedłużona co najmniej do 10 maja - dowiedział się portal GazetaWroclawska.pl. Decyzję mają ogłosić w piątek premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 14.55

Sejm nie zgodził się na cotygodniowe badania pracowników służby zdrowia na obecność koronawirusa. Tymczasem ratownicy medyczni boją się kontaktu z pacjentami. Na ratunek przyszedł wrocławski producent gier komputerowych. Zapłaci za badania na koronawirusa dla wrocławskiego pogotowia.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 14.35

Do dolnośląskich samorządów trafił dziśmejl podpisany „Poczta Polska” z wnioskiem o przekazanie listy wyborców przed planowanymi na maj wyborami korespondencyjnymi. Pojawiły się wątpliwości, czy Poczta Polska ma do tego prawo. Jeszcze dziś samorządy mają dostać interpretację od przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Ma z niej wynikać, że sam mejl od Poczty to zbyt mało, by żądać listy wyborców.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 10.05

Jest 29 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. To mieszkańcy Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: oleśnickiego, strzelińskiego, wołowskiego, bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, górowskiego, lwóweckiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

Czwartek, godz. 10.05

Ministerstwo zdrowia informuje o śmierci kolejnych 9 osób zakażonych koronawirusem. Nie ma wśród nich Dolnoślązaków.

Czwartek, godz. 9.20

Szpital przy Fieldorfa we Wrocławiu od dzisiaj wznawia pełną działalność bez żadnych ograniczeń. Przez ostatnie dni był sparaliżowany z powodu koronawirusa wykrytego u jednego z pacjentów z oddziału anestezjonogii. Wstrzymano m. in. wykonywanie operacji i ograniczono pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Teraz wszystko wraca do normy.

Środa, godz. 19.15

Tylko jeden nowy przypadek koronawirusa odnotowano dziś we Wrocławiu. Najwięcej zakażeń koronawirusem przybyło w ciągu ostatniej doby w powiatach bolesławieckim i oleśnickim.

Zobacz dane z poszczególnych powiatów

Środa, godz. 18.30

Do Wrocławia dotarł dziś transport stu tysięcy maseczek ochronnych podarowanych urzędowi marszałkowskiemu przez rząd Republiki Federalnej Niemiec oraz partnerski region Wolne Państwo Saksonia. Trafią do dolnośląskich jednostek medycznych.

Środa, godz. 17.30

Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci trójki kolejnych Dolnoślązaków - to 79-letnia kobieta z Wrocławia, 70-letnia kobieta z Wałbrzycha (o ich śmierci informowaliśmy już wczoraj i dziś w ciągu dnia) oraz 68-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu. Ten ostatni to mieszkaniec wsi pod Bolkowem. Wirusa wykryto u niego w niedzielę. Po zdiagnozowaniu mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Bolesławcu. Jak informuje miejscowy sanepid, pacjent miał choroby współistniejące.

Środa, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku koronawirusa potwierdzono u ośmiu kolejnych osób. W środę pojawiło się więc łącznie 26 nowych zakażeń. To dość niski wskaźnik jak na ostatnie dni. Wśród nowych chorych nie ma tym razem wrocławian. To mieszkańcy Legnicy oraz powiatów kłodzkiego, milickiego, oleśnickiego, trzebnickiego i wałbrzyskiego.

Środa, godz. 14.50

Mieszkańcy miasteczek pod Wrocławiem przebywający na kwarantannie z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem muszą ją przerwać, by samodzielnie dojechać do mobilnych punktów pobierania wymazów do badań na koronawirusa. Czas oczekiwania na specjalistyczną karetkę z załogą przeprowadzającą wymazy jest tak ogromny, że gminy same organizują mobilne punkty badań. Czy to bezpieczne? Kwarantanna to przecież izolacja z zakazem wychodzenia z domów. Po to, by ograniczyć możliwość roznoszenia wirusa. - Dlaczego mamy narażać innych na zakażenie? Przecież nikt nie będzie kontrolował tych ludzi, gdzie oni jeszcze pojadą po drodze do punktu poboru wymazów - mówi burmistrz Obornik Śląskich, który na mobilne badania w swojej gminie się nie zgodził.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 13.10

W szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu zmarła dziś 79-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Była na zwykłym szpitalnym oddziale, nie na oddziale intensywnej opieki medycznej - jej stan nie był bardzo poważny. Do szpitala trafiła w niedzielę.

Środa, godz. 12.40

Na walkę z epidemią, doposażenie szpitali i budowę śluz bezpieczeństwa każdy dolnośląski szpital powiatowy dostanie od urzędu marszałkowskiego po 140 tys. zł. Pieniądze otrzymają też domy pomocy społecznej: kwoty pomocy są uzależnione od liczby łóżek w domach pomocy. Łącznie do tych placówek trafi 7 mln zł.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku potwierdzono 18 kolejnych zakażeń koronawirusem. To osoby z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: strzelińskiego, średzkiego, wałbrzyskiego, bolesławieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego.

Środa, godz. 10.00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci trzech kolejnych osób. Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia śmierci zakażonego koronawirusem pacjenta szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu (zmarł podczas świąt), ani kobiety która wczoraj zmarła w szpitalu w Wałbrzychu. Liczba zakażonych w całej Polsce przekroczyła dziś 10000.

Środa, godz. 9.30

Miniona niedziela była dotąd dniem z najwyższym dobowym przyrostem nowych zakażeń na Dolnym Śląsku - w regionie potwierdzono wtedy aż 95 zachorowań.


Wtorek, godz. 19.20

Na terenie Dolnego Śląska jest już łącznie 100 osób, które pokonały chorobę COVID-19 - ogłosił dziś wojewoda dolnośląski.

Wtorek, godz. 17.40

Jest 19 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów oleśnickiego, oławskiego, średzkiego, trzebnickiego, wrocławskiego, bolesławieckiego i ząbkowickiego. We wtorek w regionie pojawiło się łącznie 41 nowych zakażeń.

Wtorek, godz. 17.40

Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 16 osób zakażonych koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych od początku epidemii przekroczyła więc już 400.

Wtorek, godz. 12.00

Nie żyje 70-letnia kobieta z koronawirusem, pacjentka szpitala w Wałbrzychu.- To mieszkanka Jeleniej Góry, która miała ciężkie choroby współistniejące - zaznacza Sylwia Grzondziel z wałbrzyskiego szpitala. Ministerstwo Zdrowia nie wykazało jej jeszcze w statystyce osób zmarłych

Wtorek, godz. 10.10

Są 22 nowe zakażenia na Dolnym Śląsku. Nowe osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, bolesławieckiego, głogowskiego, lubińskiego i lwóweckiego.

Poniedziałek, godz. 23.50

Tragedia przed szpitalem w Oławie. Kilka metrów przed wejściem do szpitala zmarł 65-letni mężczyzna. Do szpitala przywiozła go córka, bo od kilku godzin czuł się słabo. - Prawdopodobną przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa - informuje serwis Olawa24.pl. Nie wiadomo jeszcze, czy mężczyzna mógł być zakażony koronawirusem.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 20.50

33 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w poniedziałek na Dolnym Śląsku. Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatniej doby w powiecie we Wrocławiu, Jeleniej Górze i powiecie bolesławieckim.

Zobacz dokładne dane z powiatów Dolnego Śląska

Poniedziałek, godz. 19.50

Są dwie ofiary śmiertelne koronawirusa hospicjum w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Nie żyją 54-letnia kobieta oraz 72-letni mężczyzna. Oboje byli pacjentami Zakładu Opieki Paliatywno-Hospicyjnej. Informację potwierdził portalowi GazetaWroclawska.pl Robert Adaszewski, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. W obu ośrodkach zakażonych jest wciąż 21 innych pacjentów i 14 osób z personelu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 17.40

W Polsce zmarło kolejnych 18 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest trójka Dolnoślązaków z gminy Nowogrodziec w powiecie bolesławieckim - to 54-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna i 72-letni mężczyzna. W piątek ognisko wirusa pojawiło się w działającym tam hospicjum oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Zakażone zostały tam 23 osoby. \

Poniedziałek, godz. 17.40

Na Dolnym Śląsku jest 12 nowych zakażeń - podało ministerstwo zdrowia. To mieszkańcy Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów oławskiego, strzelińskiego, kłodzkiego i jeleniogórskiego. Od rana w poniedziałek potwierdzone zostały w regionie 33 nowe zakażenia.

Poniedziałek, godz. 17.10

Za tydzień może zostać ogłoszone kolejne złagodzenie obostrzeń obowiązujących w Polsce w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. - W piątek minister zdrowia ma zanalizować dane dotyczące zachorowań. Jeśli krzywa zakażeń nie podniesie się gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić po tygodniu - powiedziała na antenie stacji Polsat News.

Jakie obostrzenia mogą zostać zmienione lub zniesione?

Poniedziałek, godz. 15.10

Fartuchy, rękawice, maseczki i okulary ochronne padły łupem złodzieja, który włamał się do laboratorium koronawirusowego we Wrocławiu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 14.10

Zaledwie pięć osób z całego Dolnego Śląska odpowiedziało na apel wojewody do lekarzy i pielęgniarek gotowych zająć się osobami zakażonymi koronawirusem w szpitalach zakaźnych i izolatoriach. Wojewoda czeka jeszcze do końca dnia. Co potem? Czy powoła lekarzy i pielęgniarki przymusowymi decyzjami? - Kolejne kroki będą podejmowane adekwatnie do rozwoju sytuacji – ucina rzeczniczka wojewody.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 13.10

Koronawirus dotarł do wojewódzkiej stacji sanepidu we Wrocławiu. Testom poddano kilka osób, które miały najbliższy kontakt z zarażonym pracownikiem. Dyrekcja nie widzi powodu, żeby badać wszystkich pracowników i zapewnia, że są zabezpieczeni „wszelkimi możliwymi sposobami”.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 12.00

Wrocławskie cmentarze komunalne zostały od dziś otwarte. Przez dwa tygodnie nie można ich było odwiedzać zgodnie z decyzją prezydenta Jacka Sutryka. Teraz wystarczy zachowanie odległości od innych osób oraz zasłanianie oczu i nosa. W całej Polsce zmieniły się też ograniczenia liczby uczestników pogrzebu. Od dziś w uroczystości może uczestniczyć do 50 osób plus duchowni oraz pracownicy zakładów pogrzebowych.

Poniedziałek, godz. 9.40

Na Dolnym Śląsku jest 21 nowych zakażeń koronawirusem. Chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha oraz powiatów oleśnickiego, wołowskiego, bolesławieckiego, kłodzkiego, złotoryjskiego i legnickiego.

Poniedziałek, godz. 9.40

Od dziś wrocławskie parki, promenady, bulwary, zieleńce, a także cmentarze są znów otwarte - informuje Przemysław Gałecki z biura prasowego ratusza.

Poniedziałek, godz. 9.00

Od dziś złagodzona została część obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Zmiany dotyczą przemieszczania się, wychodzenia z domu dzieci, liczby klientów w sklepach i wiernych w kościołach, godzin dla seniorów, pobytu na cmentarzach, a także wstępu do parków i lasów.

Sprawdź dokładne zasady obowiązujące od dziś

Niedziela, godz. 19.00

Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatniej doby w powiecie bolesławieckim, we Wrocławiu oraz w powiecie oleśnickim.

Zobacz dane z poszczególnych powiatów

Niedziela, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku jest już 30 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że w niedzielę liczba chorych wzrosła już w regionie o 95. To najwyższy wskaźnik od początku epidemii. Nowe przypadki koronawirusa potwierdzono we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu oraz powiatach wrocławskim, milickim, oleśnickim, oławskim, świdnickim, wałbrzyskim, dzierżoniowskim i jaworskim.


Niedziela, godz. 17.30

Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmieci kolejnych 10 osób w Polsce.

Niedziela, godz. 16.15

Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu apeluje o kontakt osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa. Ich krew może pomóc w leczeniu innych chorych. Zawiera przeciwciała, wytworzone przez organizm chorego. W różnych miejscach na świecie terapia krwią od osób, które wyzdrowiały była i jest testowana. Pierwsze wyniki tych testów są obiecujące.

Przeczytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 12.15

Wraca do normy sytuacja w jeleniogórskim pogotowiu ratunkowym, gdzie kilka dni temu posłano na kwarantannę 50 osób. Po tym jak u jednego z pracowników badanie wykazało zarażenie koronawirusem. Po pierwsze okazało się, że ten pracownik jednak zakażony nie jest. Po drugie przebadani dotychczas pracownicy też okazali się zdrowi. Są już wyniki badań 30 z 80 przebadanych osób. Żadna nie jest zarażona. Zakażony nie jest też dotychczasowy dyrektor pogotowia Nikolaj Lambrinow. Kilka dni temu został on mianowany szefem jeleniogórskiego szpitala, ale nie zdążył jeszcze przejąć obowiązków.

Niedziela, godz. 10.05

Jest 65 nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku - podał własnie Dolnośląski Urząd Wojewódzki. To osoby z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów bolesławieckiego, jeleniogórskiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego i wrocławskiego. Łącznie w całym regionie zakażonych jest 1014 osób

Niedziela, godz. 9.15

Pilnie poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, położne i fizjoterapeuci do pracy przy zwalczaniu epidemii. O zgłaszanie się pracowników zaapelował wojewoda Jarosław Obremski. Urząd wojewódzki przewiduje, że może zabraknąć rąk do pracy w służbie zdrowia i szykuje się na ten moment.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 20.45

W piątek i sobotę w powiecie bolesławieckim przybyło aż 41 osób zakażonych koronawirusem. W większości są to pracownicy i pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i hospicjum w Nowogrodźcu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 19.00

O 56 zwiększyła się w piątek liczba osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatniej doby w powiecie bolesławieckim, w Jeleniej Górze i powiecie oleśnickim.

Zobacz dane z poszczególnych powiatów

Sobota, godz. 17.30

Jest 13 nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku. Oznacza to, że w ciągu doby liczba chorych powiększyła się o 56. Nowi chorzy na Dolnym Śląsku pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lwoweckiego, oleśnickiego i wałbrzyskiego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w całym kraju przybyło 179 zakażonych. Kolejnych 9 osób zmarło.

Sobota, godz. 15.20

Paraliż szpitala w Oleśnicy. Czynny jest tylko oddział ginekologiczno-położniczy. Wszystkie pozostałe zostały zamknięte po tym, jak testy wykazały zakażenie dziewięciu osób - ośmiu pacjentów i lekarza, który przyjmował w szpitalnej izbie przyjęć. - Mamy problem. Wiemy, że ten lekarz przyjmował pacjentów nie tylko w Oleśnicy - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Urszula Kozioł, szefowa sanepidu w Oleśnicy.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 13.50

Koronawirusa wykryto u lekarza, który pełnił dyżur na neurochirurgii w wałbrzyskim szpitalu. - To lekarz z Wrocławia, który miał u nas dyżur kilka dni temu - zaznacza Sylwia Grzondziel, rzeczniczka szpitala w Wałbrzychu. W efekcie zamknięty został oddział, a 16 pacjentów, którzy są na nim hospitalizowani, zostanie poddanych testom. Podobnie cały personel medyczny oddziału. Na kwarantannę trafiły cztery pielęgniarki, które miały styczność z zakażonym lekarzem.

Sobota, godz. 13.30

Specjalna strefa do leczenia najcięższych przypadków pacjentów z COVID-19, czyli choroby wywoływanej przez koronawirusa powstała w szpitalu im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 10.00

Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych siedmiu osób zakażonych koronawirusem. To wciąż nie są pełne dane, bo do dziś resort nie ujawnił śmierci jednego z pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, który zmarł na koronawirusa podczas świąt.

Sobota, godz. 10.00

Od piątkowego popołudnia liczba zakażeń koronawirusem wzrosła o 43 - wynika z danych urzędu wojewódzkiego. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego i lwóweckiego.

Piątek, godz. 19.40

Dziewięć osób zakażonych koronawirusem w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku przy Wybrzeżu Pasteura we Wrocławiu. Jednak placówka działa normalnie, bez jakichkolwiek ograniczeń – zapewnia nas rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Monika Kowalska.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 19.00

O 74 zwiększyła się w piątek liczba osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. To najwyższy przyrost od początku epidemii. Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatniej doby w powiecie bolesławieckim, we Wrocławiu oraz w Jeleniej Górze.

Zobacz dokładne dane z powiatów

Piątek, godz. 17.30

Ministerstwo Zdrowia: W Polsce zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest jedna osoba z Dolnego Śląska - to 88-letnia kobieta z Bolesławca.

Piątek, godz. 17.30

Jest 31 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku - informuje wojewoda. Oznacza to, że w ciągu doby liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła już o 74. Oznacza to nowy rekord liczby nowych zakażeń w regionie jednego dnia. Nowi chorzy to mieszkańcy Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, strzelińskiego, złotoryjskiego, bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego, legnickiego i lwóweckiego.


Piątek, godz. 16.00

Kłopoty w dedykowanym dla osób z podejrzeniem koronawirusa szpitalu zakaźnym w Bolesławcu. Skończyły się wolne miejsca dla zakażonych pacjentów. Przebywa tam już 50 osób z koronawirusem. Dodatkowych 10 miejsc byłoby na oddziale chirurgii, ale tam cały personel został wysłany na kwarantannę po tym, jak dziś u 13 osób ujawniono zakażenie. Trwa remont szpitalnego poddasza. W ciągu dwóch, trzech tygodni powstanie tam kolejnych 15 szpitalnych miejsc.

Zobacz zdjęcia

Piątek, godz. 14.30

Zgodnie z zapowiedziami, na wrocławskim lotnisku wylądował dziś samolot pełen inżynierów z Korei i ich rodzin. Zostali sprowadzeni do Polski przez firmę LG Chem, budującą pod Wrocławiem kolejną fabrykę. Wszyscy zostaną najprawdopodobniej zwolnieni z obowiązującej w Polsce dwutygodniowej kwarantanny.

Zobacz zdjęcia

Piątek, godz. 14.30

Wspólne patrole policji i wojska kontrolują na ulicach Wrocławia tego, w jakim celu przemieszczają się przebywające w centrum piesi. Do niedzieli włącznie obowiązuje m.in. zakaz wstępu do parków i na publiczne skwery. Z mieszkań można wyjść tylko w konkretnych przypadkach - w drodze do pracy, w celu realizacji niezbędnych życiowych potrzeb albo w ramach wolontariatu związanego ze zwalczaniem koronawirusa.

Zobacz zdjęcia

Piątek, godz. 13.50

W pogotowiu ratunkowym w Jeleniej Górze wykryto koronawirusa. Na kwarantannie jest 50 osób z personelu w tym ratownicy medyczni i kierownictwo. - Bezzwłocznie wykonane zostaną testy potwierdzające lub wykluczające zakażenie koronawirusem w załodze - informuje rzecznik marszałka Dolnego Śląska Michał Nowakowski"

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 13.40

Nowe izolatorium dla osób z koronawirusem zacznie działać od przyszłego tygodnia na Dolnym Śląsku. Dla osób, które łagodnie przechodzą zakażenie zostanie przystosowany budynek sanatorium „Azalia” w Szczawnie-Zdroju. Pacjenci będą mieszkać w jednoosobowych pokojach z łazienką, których w sanatorium jest 48.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 12.00

Wrześniowy Maraton Wrocław został odwołany. - Kolejny trudny moment przed nami. Serce naszego maratonu mocno zadrżało. Z przykrością informujemy, że odwołujemy tegoroczny PKO Wrocław Maraton. Świat stanął na głowie, jednak prosimy, trzymajcie w sobie optymizm i wiarę. My trzymamy mocno. Serce maratonu wciąż bije i spotkamy się razem w dużo lepszych okolicznościach - napisali organizatorzy na Facebooku. - W najbliższym czasie zostanie także udostępniona możliwość zwrotu pakietu startowego przy całkowitej rekompensacie wpisowego, bez żadnych opłat manipulacyjnych - zapowiedział Marcin Janiszewski, rzecznik Maratonu.

Piątek, godz. 11.50

Koronawirus sparaliżował policję w Wołowie na Dolnym Śląsku. Sześciu funkcjonariuszy jest zakażonych, wszyscy pozostali zostali dziś odesłani przez sanepid na kwarantannę. Wołowską komendę zamknięto. Dopóki sytuacja nie wróci do normy, powiatem wołowskim będzie się zajmowała policja z Lubina.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku są 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów oławskiego, strzelińskiego, oleśnickiego, wołowskiego, bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lwóweckiego i złotoryjskiego.

Piątek, godz. 9.50

Chirurg ze szpitala przy Koszarowej - jeden z pierwszych zakażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia we Wrocławiu - po miesiącu od zarażenia właśnie został przeniesiony z oddziału intensywnej opieki medycznej na zwykły szpitalny oddział i pomału wraca do zdrowia. Jak się zaraził? Nie wiadomo. Nie miał kontaktu z chorymi leczonymi z koronawirusa przy Koszarowej. Jeszcze w marcu, w ciężkim stanie przeniesiono go na OIOM. Dziesięć dni temu przebadano go ponownie i nie miał już wirusa, choć stan zdrowia ciągle był poważny. Teraz poprawił się na tyle, że można go było przenieść na zwykły szpitalny oddział.

Piątek, godz. 9.20

Dziś do Wrocławia przyleci grupa 200 koreańskich inżynierów. Sprowadza ich firma LG Chem, budująca pod Kobierzycami fabrykę fabryki akumulatorów do aut elektrycznych. Być może polskie władze zgodzą się zrezygnować z dwutygodniowej kwarantanny, jaka obowiązuje każdego, kto wjeżdża do kraju.

Przeczytaj więcej

Piątek, godz. 7.00

Do Wrocławia dotarł kolejny transport sprzętu medycznego z Chin. W czwartek wieczorem na wrocławskim lotnisku wylądował czterosilnikowy AN-124 Rusłan. To mniejszy brat największego samolotu transportowego świata - sześciosilnikowego Antonowa, który kilka dni temu lądował na Okęciu. Przetransportował do Wrocławia 70 ton ładunku.

Przeczytaj więcej

Czwartek, godz. 21.00

O 41 zwiększyła się w czwartek liczba osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatniej doby w Jeleniej Górze, powiecie wołowskim i powiecie jeleniogórskim.

Zobacz dokładne dane z powiatów

Czwartek, godz. 20.15

Tak Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zachęca do noszenia maseczek. Zobaczcie film!

Czwartek, godz. 18.40

Rząd znosi pierwsze zakazy i ograniczenia obowiązujące w Polsce. - Od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. - Po pierwsze, to otwarcie lasów i parków. Po drugie: złagodzone przepisy w handlu - sprecyzował. Kiedy zostaną zniesione wszystkie obostrzenia? - Nie wrócimy do stanu przed epidemii, dopóki nie będziemy mieli szczepionki - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Aż do wprowadzenia szczepionki ma obowiązywać nakaz noszenia maseczek w Polsce.

Przeczytaj szczegóły

Czwartek, godz. 18.05

Zmarłe dwie mieszkanki Oleśnicy były pacjentkami oddziału internistycznego tamtejszego szpitala. W tym szpitalu jest ognisko koronawirusa. Szpital nie przyjmuje nowych pacjentów. Trwa badanie całego personelu i pacjentów pod kątem zakażenia koronawiurusem. Nie wiadomo na razie, czy dwie starsze kobiety zaraziły się w szpitalu czy trafiły do niego już z zakażeniem.

Czwartek, godz. 17.40

O śmierci trzech kolejnych osób z Dolnego Śląska zakażonych koronawirusem poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. To 79-letnia kobieta z Wrocławia (to pacjentka szpitala przy ul. Koszarowej, o której śmierci pisaliśmy już przedwczoraj - ministerstwo, podobnie jak wcześniej szpital błędnie podaje jej wiek informując że miała 71 lat) oraz dwie mieszkanki Oleśnicy - 88-letnia i 79-letnia. Do dziś na koronawirusa na Dolnym Śląsku zmarło już 27 osób.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 17.35

Na Dolnym Śląsku jest 36 nowych zakażeń koronawirusem. Od rana przybyło ich więc 55. To jeden z najwyższych wskaźników od początku epidemii. Nowe przypadki koronawirusa zdiagnozowano we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy oraz powiatach jeleniogórskim, lubańskim, lwóweckim, strzelińskim, trzebnickim, wołowskim i złotoryjskim.

Czwartek, godz. 16.30

Wszystko wskazuje na to, że w jednym z dolnośląskich kościołów na mszy pojawiło się znacznie więcej osób niż dozwolone 5 (bez osób odprawiających nabożeństwo). Czy proboszcz z Wołowa zlekceważył zakaz zgromadzeń w ostatnie święta? Czy zostanie za to ukarany?

Czytaj więcej o tej sprawie, zobacz zdjęcia z kościoła

Czwartek, godz. 15.20

Od czwartku także osoby rządzące miastem i regionem zaczęły stosować się do nowych przepisów o zasłanianiu ust i nosa.

Zobacz, jak teraz wyglądają

Czwartek, godz. 14.25

Wiadomo więcej na temat urzędniczki starostwa powiatowego zarażonej koronawirusem. - To naczelnik wydziału organizacyjnego, osoba, która na pierwszej linii frontu dbała o przekazywanie maseczek służbie ochronnej - policji, szpitalowi. Pani naczelnik straciła węch i smak, po przebadaniu został u niej stwierdzony wynik dodatni, dlatego tak szybko zostały podjęte działania. Wynik dostaliśmy wczoraj w godzinach wieczornych, już dziś rano podjęliśmy na własny koszt - pobraliśmy wymazy od pracowników mających kontakt z panią naczelnik, oczekujemy na wyniki, powinny być znane w ciągu kolejnych 36 godzin. Dokonaliśmy dezynfekcji trzech budynków Starostwa Powiatowego. Wszyscy moi współpracownicy pracują zdalnie, wszystkie telefony starostwa są czynne - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl starosta powiatu trzebnickiego Małgorzata Matusiak.

Czwartek, godz. 13.40

Na razie egzaminów na prawa jazdy nie będzie. Urząd marszałkowski informuje, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu przedłużają, od dziś do odwołania, zawieszenie prowadzania egzaminów na prawo jazdy, egzaminów ADR oraz szkoleń i kursów realizowanych przez WORD-y. Wniesione już opłaty za egzaminy i szkolenia zachowują swoją ważność, a o nowych terminach egzaminów, zainteresowani zostaną poinformowani indywidualnie przez WORD-y.

Czwartek, godz. 12.30

Politycy PiS podają już termin ponownego otwarcia lasów. Nie oznacza to jeszcze zniesienia wszystkich dotychczasowych ograniczeń z lasami związanych.

Przeczytaj o szczegółach

Czwartek, godz. 12.05

Koronawirus w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy. Chora jest naczelniczka wydziału organizacyjnego. Wszystkie wydziały starostwa zostały zamknięte, w tym wydział komunikacji i geodezji. Aktualnie robione są testy pracownikom starostwa, na razie tym, którzy przebywali lub mieli bezpośredni kontakt z zarażoną. Jeśli okaże się, że zarażonych jest więcej, będą robione kolejne testy. Zarażona pracownica starostwa nie wie, gdzie mogło dojść do zarażenia.

Czwartek, godz. 11.40

Dwie nowe osoby (łącznie to już 32 zakażonych), zakażone koronawirusem w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Caritasu w Jeleniej Górze. W ostatnich dniach zakażenie ujawniono tam u 30 osób spośród 61 przebadanych z jednego z oddziałów Zakładu. Dwie z nich zmarły. Później badaniu poddano 91 osób z dwóch pozostałych oddziałów jeleniogórskiego Caritasu. Tylko dwie trzeba było izolować z powodu zakażenia. Zakład nadal jest w trudnej sytuacji. Wiele osób z personelu trafiło na kwarantannę i zwolnienia lekarskie. Dlatego mieszkańcami zakładu opiekują się wolontariusze. W tym rektor legnickiego seminarium. Ale wolontariuszy wciąż jest za mało i ciągle proszone są o pomoc nowe osoby.

Czwartek, godz. 11.30

Maseczki to dziś towar pierwszej potrzeby. Trzeba bardzo uważać, gdy decydujemy się na konkretną ofertę np. kupując przez internet i kilka razy sprawdzić czy to na pewno wiarygodny sprzedawca. Wrocławska policja zatrzymała oszusta z Kamerunu, który oferował sprzedaż maseczek.

Przeczytaj więcej o oszuście oferującym maseczki

Czwartek, godz. 10.10

Na Dolnym Śląsku zarażonych koronawirusem jest już 783 osoby. To oznacza, że od wczoraj w naszym regionie zdiagnozowano 19 nowych zachorowań. Natomiast w innych rejonach Polski zmarło kolejnych 6 osób. To mieszkańcy: Raciborza, Starachowic, Gdańska, Tychów, Jarosławia i Wysokiego Mazowieckiego.

Informacje z 6 - 14 kwietnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie