Od dziś duże zmiany w kursowaniu tramwajów we Wrocławiu. Zobacz szczegóły!

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Tramwaje linii tramwajowych 3 i 5 wracają na ulice: Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli "Księże Małe".
Tramwaje linii tramwajowych 3 i 5 wracają na ulice: Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli "Księże Małe". Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Udostępnij:
W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Krakowskiej z aleją Armii Krajowej, od soboty została wprowadzona zmiana tras linii tramwajowych: 3 i 5. Powrócą one na ulice: Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli "Księże Małe".

Od dziś duże zmiany w kursowaniu tramwajów we Wrocławiu

Dodatkowo - jak informuje MPK Wrocław - tramwaje linii 5 będą w obu kierunkach kursowały stałą trasą przejazdu od ulicy Piłsudskiego przez ulice: Kołłątaja, Piotra Skargi, plac Dominikański do placu Wróblewskiego. Kursy linii autobusowej 703 zostaną zlikwidowane.

Z uwagi na prowadzone prace budowlane na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z aleją Armii Krajowej, tymczasowo zawieszony będzie przystanek tramwajowy "Armii Krajowej" (przy wiadukcie drogowym) w kierunku centrum miasta.

Wymiana rozjazdów na ul. Jedności Narodowej i Słowiańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej (rozjazdy od strony ulicy Słowiańskiej), od soboty (8 stycznia) swoje trasy zmienią linie tramwajowe: 1, 8 i 70.

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich. Tramwaje linii 8 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich. Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską do placu Staszica. Tramwaje linii 6, 11 i 23 będą kursowały bez zmian ulicą Jedności Narodowej.

Na ulice: Słowiańską i Nowowiejską wyjadą autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie: pl. Grunwaldzki - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Grunwaldzki przez ulice: Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską.

Pasażerowie, którzy skasują bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70, będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut. Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię mogą podróżować wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem, a także wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
1 ze Żmigrodzkiej na Biskupin to będzie obłęd. Znowu tramwaje puszczone przez zakorkowane Dubois jeszcze bardziej spotęgują chaos. Lepiej byłoby zawiesić tą linię na czas remontu, bo jej kursowanie przez to newralgiczne miejsce będzie, dorzucaniem do pieca w tym komunikacyjnym bajzlu. Cóż, można sobie pisać, do póki nie jeździ tamtędy ktoś z magistratu. Kilka linii autobusowych przeciska się przez to wąskie gardło (zresztą nie jedno na tarasie), więc konkluzja urzędnicza jest prosta: czas dorzucić tramwaj, który nie tylko będzie "ładnie" blokował pas ruchu ale dodatkowo "wspaniale" zakłóci sygnalizację świetlaną dziadowskim its-em.
G
Gość
Już od ponad 40 lat tramwaje nie kursują po placu Dominikańskim, torowisko tramwajowe wypruto z jezdni tego placu w roku 2000, ale pomimo pływu dziesiątek lat, gimbusowe pismaki dalej swoje..
G
Gość
5 stycznia, 13:11, dlugo_pis:

czyli z zajezdni slowianska jak rozjada sie rano tramwaje wszystkich linii?bedzie jak zwykle padaka dla jadacych do pracy na kromera,sepolno i biskupin

autobusy 700

d
dlugo_pis
czyli z zajezdni slowianska jak rozjada sie rano tramwaje wszystkich linii?bedzie jak zwykle padaka dla jadacych do pracy na kromera,sepolno i biskupin
G
Gość
A kiedy przed pojawiającymi przeszkodami, zmianami w organizacji ruchu będzie znak ostrzegawczy sygnalizujący zmiany. To, że w obajtkowym brukowcu dorabiają wierszówką takie informacje to czytelnicy gazety polskiej spod Nowego Targu takich mądrości nie znają.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie