MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy tak zmieni się Wrocław? To obiecał mieszkańcom Jacek Sutryk w trakcie kampanii wyborczej

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Tramwaj na Jagodno, remonty dróg, budowa szkół, Urbancard, nowe aquaparki, mieszkania komunalne, drogi dla rowerów, miejska straż osiedlowa i parkowa. To tylko niektóre z długiej listy obietnic Jacka Sutryka wybranego po raz drugi na prezydenta Wrocławia. Jakie ma plany wobec miasta? Co zamierza zrobić w tej kadencji? Zobaczcie jego wszystkie obietnice wyborcze.

Spis treści

Regularne spotkania z mieszkańcami na osiedlach Wrocławia

Jedną z ostatnich obietnic Jacka Sutryka złożoną tuż przed wyborami była zmiana w dotychczasowym kontakcie z mieszkańcami Wrocławia. Prezydent Wrocławia zapewnia, że obrana forma luźnych spotkań na wrocławskich osiedlach zostanie już na stałe. Podczas nich wrocławianie i wrocławianki będą mogli porozmawiać z nim o problemach trapiących miasto.

- W każdą środę będę dla was od 17 ze specjalistami i urzędnikami. Wspólnie będziemy rozmawiać o waszych sprawach. Dodatkowo uruchomię dyżur prezydencki w każdy piątek w ratuszu - oznajmił prezydent Jacek Sutryk.

Otwarte konkursy na stanowiska w miejskich spółkach

A problemów jest sporo. Zauważył to i prezydent, dlatego na kilka dni przed niedzielnymi wyborami padła obietnica o poważnych zmianach w urzędzie miasta i miejskich instytucjach. W miejskich spółkach mają być przeprowadzane otwarte, dostępne dla wszystkich konkursy na członków zarządów. W Radach Nadzorczych miejskich spółek ma nie być osób z dyplomem zdobytym w Collegium Humanum.

- Sam, o czym już mówiłem, nie zasiadam w Radach Nadzorczych, a tym dyplomem nie będę się już posługiwał - mówi Jacek Sutryk.

Radni miejscy mają nie być zatrudniani w miejskich spółkach.

Koniec finansowania Śląska z pieniędzy miejskich spółek

Zmian doczeka się także Śląsk Wrocław, który według zapewnień nie będzie sponsorowany przez miejskie spółki. Docelowo nawiązana zostanie współpraca z inwestorem, który zapewni strategiczny rozwój klubu.

Tramwaj nie tylko na Jagodno

Obietnice dotyczyły także tramwaju na Jagodno, gdzie przetarg na jego projekt ma zostać ogłoszony już w maju. Zresztą nie tylko tej trasy, bo o szczegółach prezydent mówił m.in. podczas debaty prezydenckiej w TVP3.

- Zapowiedziałem kolejny, duży program tramwajowy. Tramwaj na Maślice, na Jagodno, na Swojczyce, tramwaj i wybór korytarza transportowego tramwaju na Psie Pole – wyliczał podczas programu w TVP Jacek Sutryk.

Nowe drogi, chodniki i trasy autobusowo-tramwajowe

Wśród zapowiedzi pojawiły się także nowe trasy autobusowo-tramwajowe i autobusowe na Muchobór Wielki oraz wzdłuż ul. Borowskiej (odcinek Gliniana–Świeradowska). Razem 11 kilometrów nowych tras tramwajowych. Rozpocznie się także realizacja tramwaju na Oporów przez Gajowice. W trakcie tej kadencji będzie również gotowy projekt nowej trasy tramwajowej wzdłuż ul. Opolskiej na Księżu Małym oraz przez Ołtaszyn do Wysokiej.

- Chcemy się skupić na drogach, na zasobie komunalnym, na chodnikach, tworzeniu nowych terenów zielonych. Taki Wrocław chcemy tworzyć - mówił podczas debaty prezydenckiej Jacek Sutryk. - Wiele lat temu wrocławskie przedsiębiorstwo oczyszczania miasta zostało sprzedane. To był błąd, za tę infrastrukturę krytyczną powinno odpowiadać miasto. Wówczas mamy możliwość regulowania cen (za wywóz śmieci – przyp. red.). Inaczej jesteśmy skazani na dyktat firm śmieciowych. To należy zmienić. Będziemy pracować nad tym - dodał prezydent.

Podatki, edukacja, kultura i sport

A to nie wszystko. Obietnice z programu wyborczego Jacka Sutryka dotyczą praktycznie wszystkich obszarów miasta. Edukacji, remontów dróg, wymiany torowisk, budowy tras rowerowych, biletu aglomeracyjnego, zieleni, podatków, programu Nasz Wrocław, kultury, sportu, zdrowia, rozwoju straży miejskiej, rozbudowy wodociągów, a nawet polityki migracyjnej.

Czy te obietnice uda się spełnić?

Jeśli tak, to jak zmieni się Wrocław pod rządami Jacka Sutryka? Zebraliśmy najważniejsze obietnice wybranego prezydenta. Zobaczysz je w galerii. Prezentujemy tam sztandarowe punkty jego programu na lata 2024-2029. Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź:

Jacek Sutryk po wygranej w II turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu nie krył radości. Co obiecał mieszkańcom? Przeczytaj na kolejnych slajdach >>>

Czy tak zmieni się Wrocław? To obiecał mieszkańcom Jacek Sut...

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska