Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe hulajnogi we Wrocławiu. Ruszył trzeci operator. To Bird

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Nowe hulajnogi we Wrocławiu. Ruszył trzeci operator
Nowe hulajnogi we Wrocławiu. Ruszył trzeci operator mk
400 nowych hulajnóg elektrycznych pojawiło się we Wrocławiu. Nowe maszyny wyróżniają się z pewnością wyglądem – Bird postawił na połączenie czerni i bieli. Inna różnica to cena usługi: ta jest taka sama lub nieco wyższa niż u działających już we Wrocławiu firm Lime i Hive.

Bird, czyli „ptak”, to nazwa nowych hulajnóg, które już można wypożyczać we Wrocławiu. Zasada działania systemu nie różni się od tych już znanych wrocławianom. Potrzebna jest aplikacja w telefonie, założenie w niej konta i podanie numeru karty płatniczej.

Czytaj także:Czy budowa dróg rowerowych na ul. Piłsudskiego usprawni tam ruch uliczny?

Wypożyczenie jednej z ponad 400 hulajnóg następuje po zeskanowaniu kodu QR. Opłata za odblokowanie czarno-białej hulajnogi Bird to 3 zł, a każda minuta korzystania z niej kosztuje 50 groszy - tyle samo, co w Lime. Hive jest nieco tańszy odblokowanie 2,50 zł, a minuta korzystania 45 groszy. Jak widać, Bird nie zamierza wywalczyć swojego miejsca na naszym rynku konkurując cenowo. Wyróżniać „ptaki” ma wg operatora podejście do bezpieczeństwa – m.in. wymóg podania wieku użytkownika, by zniechęcić nieletnich – oraz „inteligentne” dostosowywanie liczby dostępnych pojazdów do zapotrzebowania.
Wrocław jest drugim polskim miastem, w którym można korzystać z usług tego operatora. Warszawiacy od kwietnia przejechali na jego pojazdach ponad 250 000 km.

Czytaj także:Miało być 40 nowych autobusów, ale MPK unieważniło przetarg na 130 mln zł

Bird podkreśla ekologiczność rozwiązania i związaną z nim redukcję emisji dwutlenku węgla. Marta Piorun, przedstawiciel operatora przekonuje, że aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie, aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Hulajnogi w tym przypadku są chętnie wybieranym środkiem transportu, pozwalającym na zostawienie auta w garażu i wybranie alternatywnych sposobów dotarcia do celu.
Amerykański operator Bird działa w 100 miastach na całym świecie.

Zobacz też:
Policjant Roku Ruchu Drogowego Wrocław 2019

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska