reklama

Nowa droga rowerowa przy Galerii Dominikańskiej (ZDJĘCIA)

JEWZaktualizowano 
Można już korzystać z nowej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Janickiego i Kraińskiego. Prowadzi od Galerii Dominikańskiej do Hali Targowej, gdzie dotychczas rowerzyści mieli problem z bezpiecznym przejazdem. Teraz - jak informuje Rowerowy Wrocław - dostali na fragmencie drogę oddzieloną krawężnikiem od jezdni, a dalej pas rowerowy wzdłuż jezdni. W jednym miejscu wytyczono nawet dwa pasy dla rowerów, jeden do wjazdu na jezdnię i włączenia się do ruchu, drugi do jazdy na wprost. Na skrzyżowaniu z ulicą Purkyniego rowerzyści i kierowcy muszą uważać. Pas do jazdy w prawo dla samochodów, jest także pasem, z którego rowerzyści mogą jechać na wprost.

Expose premiera - orto najważniejsze obietnice Morawieckiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 110

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Alicja
2019-08-07T21:42:34 02:00, oficer padałowy:

ty tak na POważnie odleciałeś? niestety zmiany będą inne: centra dla klientów z prawdziwymi pieniędzmi przeniosą się tam, gdzie religia Św Grety nie sięga. Klient pojedzie po garnitur na miare czy futro na pedałosmrodzie? W centrum opanowanym przez pedałosmrodziarzy zostaną śmierdzące kebaby, rozcieńczane piwo, szmateksy i inne rozrywki dla plebsu, ale miasto zostanie odzyskane dla ludzi xD

2019-08-07T22:38:28 02:00, ziomek:

kupiles kiedys garnitur na miare albo futro? moze jeszcze codziennie przewozisz fortepian ? dowozisz je pozniej tam gdzie relifia Sw Grety nie siega? sory, ale odleciales ziomus i to na powaznie

Futro :D a co to średniowiecze czy daleka Rosja, że ktoś nosi jeszcze martwe zwierzęta.

o
oficer pedałowy
2019-08-08T10:43:47 02:00, llii:

No i proszę za jedyne parę milionów, tam też będą korki. Już teraz w wakacje, trudno wyjechać z parkingu w Galerii Dominikańskiej.

ekoterroryści PRoponują, żeby klienci galerii wywozili zakupy na pedałosmrodach typu cargo xD

Dynamogród w pigułce z dwóch pasów dla samochodów zrobic jeden , a dla pedałosmrodów trzy na tej samej powierzchni xD

r
rowerzysta
2019-08-08T10:43:47 02:00, llii:

No i proszę za jedyne parę milionów, tam też będą korki. Już teraz w wakacje, trudno wyjechać z parkingu w Galerii Dominikańskiej.

Tak jest. Jeżdżę rowerem i twierdzę, że ścieżka w tym miejscu jest niepotrzebna, a jeszcze do tego psuje samochodziarzom krew, bo po likwidacji Szewskiej wielu jedzie właśnie tędy. Prawoskręt będzie b. niebezpieczny i oby nie było tam takiego wypadku jak na Sanockiej.

G
Gość
2019-08-07T11:20:10 02:00, Gość:

Ja cie kręcę jakie partactwo ... na miarę naszych urzędników. Tym to krokiem utworzyli kolejne niebezpieczne miejsce ... ich kryterium to aby najtaniej.

2019-08-07T11:37:13 02:00, Gość:

Gołosłowne zarzuty dowodzą głupoty

2019-08-07T11:51:31 02:00, Gość:

Pojeździj kiedyś po jakiś cywilizowanych krajach rowerem to zobaczysz te głupoty.

2019-08-07T12:08:36 02:00, Gość:

Kolejne gołosłowie.

Tobie się wydaje że tylko ty jeździłem po zachodzie

Chyba pierwsza droga dla rowerów we Wrocławiu wyznaczona w jezdni.

Możesz się odnieść do pozostałych rozwiązań czym ona jest gorsza

2019-08-07T12:29:56 02:00, Gość:

Zaprzeczające sobie oznaczenia przed, na i przy sygnalizatorze, zasłaniające się znaki ... jaki znak zasłania nam nowo wstawiony znak z rowerem ??

Typowo po polsku ... a za rok wszystkie oznaczenia poziome znikną.

Który znak jest ważny ten o tym że jest tam droga rowerowa czy zakazujący parkowania?

Są wysepki separujące i słupki na chodniku.

Gdzie niby kierowca maiłby zaparkować?

Robiłeś kiedyś zdjęcia na zoomie?

Czy w miejscu w którym stoi fotograf znajdzie się kiedyś jakieś auto?

Czy z pasa dla aut znaki są zasłonięte?

Dlaczego zakładasz że oznaczenia poziome znikną?

Na innych drogach też znikają?

Norma na oznakowanie trwałe jest co najmniej 5 lat

G
Gość
2019-08-07T21:06:12 02:00, Dobro:

Brawo! Wrocław staje się nowoczesnym, europejskim miastem. Już niedługo kurierzy takich firm jak UPS, DPD czy DHL będą jeździć po centrum rowerami cargo. Takie są trendy i nikt tego postępu nie zatrzyma. Chciałbym też dodać że wbrew co niektórym opiniom, rower jest apolityczny. To po prostu super narzędzie, które pomoże rozwiązać problemy z jakimi borykają się miasta. Wrocław zbliża się do zachodu, a głosy przeciw rowerom zyskać mogłyby poklask na Białorusi albo w Rosji. Samochod przestaje też byc symbolem statusu, bo ponad 75% aut w Polsce ma ponad 11 lat, a codziennie widuję rowery za grubo ponad 20 tyś zł. Problemem jest jeszcze niski poziom kultury na drodze i nadmierna prędkość co prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. Ale to piwoli też już się zmienia. I wierzcie mi, zimą na rowerze też się da, zwłaszcza że zimy już nie te co kiedyś. Polecam więc poczytać jakieś poważne opracowania naukowe zanim następnym razem zacznie się pisać jak to źle budować ddry i że rowery to zło. Polecam też spróbować zamienić na próbę samochód na rower. Można pojechać alternatywną trasą i spojrzeć z innej perspektywy. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

2019-08-07T21:20:19 02:00, Gość:

Odleciałeś lekko, ale tyle twojego forumowy fantastów, rowerem po lesie i nie w centrum. Nie każdy ma czas ślimaczyć się 15 km na dwóch kółkach. Matki z dwójką dzieci i torbami też mają kupić rowery Cargo. Rower za 20 tys. to snobizm i pajacowanie, jak sojowe latte i spodnie rurki.

tyu to dopiero odleciałeś

z
zwyrol
2019-08-07T15:04:19 02:00, kolo:

Pozamykać wszystkie drogi i zamienić na ścieżki rowerowe. Rowerzyści będą wywozić śmieci, dostarczać towar do sklepów i restauracji, rozwozić przesyłki i świadczyć usługi dla ludności. No i chyba zaczną płacić podatek drogowy oraz opłatę parkingową, żeby miasto miało się z czego utrzymać.

2019-08-07T15:38:26 02:00, Gość:

idźmy dalej niech wrócą tragarze - zlikwidować koło :D zgładzić samochody wszystkie te przeklęte potwory :D

2019-08-07T15:51:10 02:00, Gość:

Jestem za, młodzi pełni werwy mogą być tragarzami.

Ale czy jako pasażer lektyki będę musiał być niesiony chodnikiem, jezdnią czy ścieżką rowerową?

l
llii

No i proszę za jedyne parę milionów, tam też będą korki. Już teraz w wakacje, trudno wyjechać z parkingu w Galerii Dominikańskiej.

d
dr Brajan Furman
2019-08-07T21:06:12 02:00, Dobro:

Brawo! Wrocław staje się nowoczesnym, europejskim miastem. Już niedługo kurierzy takich firm jak UPS, DPD czy DHL będą jeździć po centrum rowerami cargo. Takie są trendy i nikt tego postępu nie zatrzyma. Chciałbym też dodać że wbrew co niektórym opiniom, rower jest apolityczny. To po prostu super narzędzie, które pomoże rozwiązać problemy z jakimi borykają się miasta. Wrocław zbliża się do zachodu, a głosy przeciw rowerom zyskać mogłyby poklask na Białorusi albo w Rosji. Samochod przestaje też byc symbolem statusu, bo ponad 75% aut w Polsce ma ponad 11 lat, a codziennie widuję rowery za grubo ponad 20 tyś zł. Problemem jest jeszcze niski poziom kultury na drodze i nadmierna prędkość co prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. Ale to piwoli też już się zmienia. I wierzcie mi, zimą na rowerze też się da, zwłaszcza że zimy już nie te co kiedyś. Polecam więc poczytać jakieś poważne opracowania naukowe zanim następnym razem zacznie się pisać jak to źle budować ddry i że rowery to zło. Polecam też spróbować zamienić na próbę samochód na rower. Można pojechać alternatywną trasą i spojrzeć z innej perspektywy. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

Tak, tak. Nawet Straż Pożarna będzie dojeżdżać do pożaru na rowerach. Podobnie też ratownicy pogotowia ratunkowego. Oderwiemy sie wreszcie od Azji, staniemy się prawdziwymi postempowymi Ełropeiczykami. Bendom nas podziwiać w całym świecie, szczególnie jankesi, którzy w większości na rowerach jeżdzić nie potrafią. Chociaż na Księżycu byli.

N
Nie

Niech teraz rowerowy wrocław przypilnuje swoich podopiecznych żeby jeździli tymi drogami rowerowymi.

Pozrawiam pana na kolarce, bez wyobraźni dojeźdzającego do silver-tower. Masz drogę rowerową i masz obowiązek nią jechać. Nie slalomem pod wiaduktem

z
ziomek
2019-08-07T23:02:05 02:00, oficer pedałowy:

odlatujesz, porównać Dynamogród z Londynem, używaj maski ochronnej malując buspasy....

Rozumiem ze Dynamogrod to Londyn, bo tam jezdzi wiecej rowerow a buspasy tylko pomagaja mieszkancom. We Wroclawiu ludzie w koncu przesiada sie do KZ, poczekajmy do pazdziernika.....

o
oficer pedałowy
2019-08-07T21:42:34 02:00, oficer padałowy:

ty tak na POważnie odleciałeś? niestety zmiany będą inne: centra dla klientów z prawdziwymi pieniędzmi przeniosą się tam, gdzie religia Św Grety nie sięga. Klient pojedzie po garnitur na miare czy futro na pedałosmrodzie? W centrum opanowanym przez pedałosmrodziarzy zostaną śmierdzące kebaby, rozcieńczane piwo, szmateksy i inne rozrywki dla plebsu, ale miasto zostanie odzyskane dla ludzi xD

2019-08-07T22:38:28 02:00, ziomek:

kupiles kiedys garnitur na miare albo futro? moze jeszcze codziennie przewozisz fortepian ? dowozisz je pozniej tam gdzie relifia Sw Grety nie siega? sory, ale odleciales ziomus i to na powaznie

2019-08-07T22:46:15 02:00, oficer pedałowy:

Kupiłem, wybrażam sobie minę krawca, gdybym przyjechał tam spocony jak mamut, w sexi pedałowych ledzinsach xD. Zwyczajnie swoje tzw interesy życiowe (także PIT) lokuje tam, gdzie Św Greta nie sięga i żadne zaklęcia tego nie zmienią, miasto odzyskane dla pedałosmrodziarzy, a pieniądze odzyskują inne lokalizacje, dla Satyryka zostanie w budżecie na kubeł farby na kolejne "zdobycze cywilizacj" xD

2019-08-07T22:59:25 02:00, ziomek:

Londyn to stolica mody, tam malo kto uzywa samochodu, ludzie sa upoceni i ida do krawca

odlatujesz, porównać Dynamogród z Londynem, używaj maski ochronnej malując buspasy....

z
ziomek
2019-08-07T21:42:34 02:00, oficer padałowy:

ty tak na POważnie odleciałeś? niestety zmiany będą inne: centra dla klientów z prawdziwymi pieniędzmi przeniosą się tam, gdzie religia Św Grety nie sięga. Klient pojedzie po garnitur na miare czy futro na pedałosmrodzie? W centrum opanowanym przez pedałosmrodziarzy zostaną śmierdzące kebaby, rozcieńczane piwo, szmateksy i inne rozrywki dla plebsu, ale miasto zostanie odzyskane dla ludzi xD

2019-08-07T22:38:28 02:00, ziomek:

kupiles kiedys garnitur na miare albo futro? moze jeszcze codziennie przewozisz fortepian ? dowozisz je pozniej tam gdzie relifia Sw Grety nie siega? sory, ale odleciales ziomus i to na powaznie

2019-08-07T22:46:15 02:00, oficer pedałowy:

Kupiłem, wybrażam sobie minę krawca, gdybym przyjechał tam spocony jak mamut, w sexi pedałowych ledzinsach xD. Zwyczajnie swoje tzw interesy życiowe (także PIT) lokuje tam, gdzie Św Greta nie sięga i żadne zaklęcia tego nie zmienią, miasto odzyskane dla pedałosmrodziarzy, a pieniądze odzyskują inne lokalizacje, dla Satyryka zostanie w budżecie na kubeł farby na kolejne "zdobycze cywilizacj" xD

Londyn to stolica mody, tam malo kto uzywa samochodu, ludzie sa upoceni i ida do krawca

o
oficer pedałowy
2019-08-07T21:42:34 02:00, oficer padałowy:

ty tak na POważnie odleciałeś? niestety zmiany będą inne: centra dla klientów z prawdziwymi pieniędzmi przeniosą się tam, gdzie religia Św Grety nie sięga. Klient pojedzie po garnitur na miare czy futro na pedałosmrodzie? W centrum opanowanym przez pedałosmrodziarzy zostaną śmierdzące kebaby, rozcieńczane piwo, szmateksy i inne rozrywki dla plebsu, ale miasto zostanie odzyskane dla ludzi xD

2019-08-07T22:38:28 02:00, ziomek:

kupiles kiedys garnitur na miare albo futro? moze jeszcze codziennie przewozisz fortepian ? dowozisz je pozniej tam gdzie relifia Sw Grety nie siega? sory, ale odleciales ziomus i to na powaznie

Kupiłem, wybrażam sobie minę krawca, gdybym przyjechał tam spocony jak mamut, w sexi pedałowych ledzinsach xD. Zwyczajnie swoje tzw interesy życiowe (także PIT) lokuje tam, gdzie Św Greta nie sięga i żadne zaklęcia tego nie zmienią, miasto odzyskane dla pedałosmrodziarzy, a pieniądze odzyskują inne lokalizacje, dla Satyryka zostanie w budżecie na kubeł farby na kolejne "zdobycze cywilizacj" xD

z
ziomek
2019-08-07T21:42:34 02:00, oficer padałowy:

ty tak na POważnie odleciałeś? niestety zmiany będą inne: centra dla klientów z prawdziwymi pieniędzmi przeniosą się tam, gdzie religia Św Grety nie sięga. Klient pojedzie po garnitur na miare czy futro na pedałosmrodzie? W centrum opanowanym przez pedałosmrodziarzy zostaną śmierdzące kebaby, rozcieńczane piwo, szmateksy i inne rozrywki dla plebsu, ale miasto zostanie odzyskane dla ludzi xD

kupiles kiedys garnitur na miare albo futro? moze jeszcze codziennie przewozisz fortepian ? dowozisz je pozniej tam gdzie relifia Sw Grety nie siega? sory, ale odleciales ziomus i to na powaznie

o
oficer padałowy
2019-08-07T21:06:12 02:00, Dobro:

Brawo! Wrocław staje się nowoczesnym, europejskim miastem. Już niedługo kurierzy takich firm jak UPS, DPD czy DHL będą jeździć po centrum rowerami cargo. Takie są trendy i nikt tego postępu nie zatrzyma. Chciałbym też dodać że wbrew co niektórym opiniom, rower jest apolityczny. To po prostu super narzędzie, które pomoże rozwiązać problemy z jakimi borykają się miasta. Wrocław zbliża się do zachodu, a głosy przeciw rowerom zyskać mogłyby poklask na Białorusi albo w Rosji. Samochod przestaje też byc symbolem statusu, bo ponad 75% aut w Polsce ma ponad 11 lat, a codziennie widuję rowery za grubo ponad 20 tyś zł. Problemem jest jeszcze niski poziom kultury na drodze i nadmierna prędkość co prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. Ale to piwoli też już się zmienia. I wierzcie mi, zimą na rowerze też się da, zwłaszcza że zimy już nie te co kiedyś. Polecam więc poczytać jakieś poważne opracowania naukowe zanim następnym razem zacznie się pisać jak to źle budować ddry i że rowery to zło. Polecam też spróbować zamienić na próbę samochód na rower. Można pojechać alternatywną trasą i spojrzeć z innej perspektywy. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

ty tak na POważnie odleciałeś? niestety zmiany będą inne: centra dla klientów z prawdziwymi pieniędzmi przeniosą się tam, gdzie religia Św Grety nie sięga. Klient pojedzie po garnitur na miare czy futro na pedałosmrodzie? W centrum opanowanym przez pedałosmrodziarzy zostaną śmierdzące kebaby, rozcieńczane piwo, szmateksy i inne rozrywki dla plebsu, ale miasto zostanie odzyskane dla ludzi xD

Dodaj ogłoszenie