Dom Dziecka w Kątach Wrocławskich jest już po gruntownym remoncie

Materiał partnera zewnętrznego
W ramach inwestycji docieplono dwa budynki, zmodernizowano instalację elektryczną i sanitariaty
W ramach inwestycji docieplono dwa budynki, zmodernizowano instalację elektryczną i sanitariaty
Udostępnij:
Zakończył się generalny remont dawnego Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich, który obecnie służy za siedzibę dla m.in. dwóch Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Te placówki prowadzi Powiat Wrocławski. Oprócz modernizacji samych budynków, w ramach inwestycji powstało także nowe boisko wielofunkcyjne, siłownia na świeżym powietrzu i wiata do zajęć integracyjnych.

Projekt przebudowy i wyposażenia Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich rozpoczął się w 2017 roku i był współfinansowany z pieniędzy unijnych przekazanych przez samorząd województwa. Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,4 mln zł, a kwota dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 wyniosła 2,6 mln zł.

- Głównym zadaniem funduszy europejskich jest podnoszenie jakości życia wszystkich mieszkańców, a inwestycja przeprowadzona przez Powiat Wrocławski pokazuje, jak efektywnie można je wykorzystać. Dzięki nim wychowankowie placówki mogą przebywać w przyjaznym i odpowiednio dostosowanym obiekcie - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Inwestycja zakładała kapitalny remont dwóch Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych typu socjalizacyjnego nr 1 i 2, w tym docieplenie budynków, modernizację instalacji elektrycznej, sanitariatów i prace wykończeniowe.

Teren wokół obiektu także zmienił swój wygląd - pojawiło się tu boisko wielofunkcyjne, wiata na zajęcia integracyjne i zewnętrzna siłownia. Wytyczono nowe ścieżki, zamontowano odpowiednie oświetlenie, monitoring i ogrodzenie.

Dzięki dofinansowaniu placówka mogła wymienić również wyposażenie kuchni i łazienek, kupić nowe meble, urządzenia AGD oraz materiały do zajęć socjotechnicznych i socjoterapeutycznych. Powstała tu także sala komputerowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie