Wrocław: Tramwaj nr 16 wraca na tory [TRASA, PRZYSTANKI]

m
Tramwaj linii 16 pojedzie wyremontowaną ul. Hubską
Tramwaj linii 16 pojedzie wyremontowaną ul. Hubską
W sobotę po kilku latach przerwy na wrocławskie torowiska wraca linia tramwajowa nr 16. Połączy ZOO z Tarnogajem. Jej uruchomienie spowoduje też zmiany w kursowaniu autobusów linii 145.

TRAMWAJ 16 - TRASA

  • Tarnogaj
  • Tarnogajska
  • Armii Krajowej
  • Bardzka
  • Hubska
  • Pułaskiego
  • pl. Wróblewskiego
  • pl. Społeczny
  • most Grunwaldzki
  • pl. Grunwaldzki
  • Rondo Reagana
  • Skłodowskiej-Curie
  • most Zwierzyniecki
  • Wajdy
  • Wróblewskiego
  • ZOO
  • ZOO
  • Wróblewskiego
  • Wajdy
  • most Zwierzyniecki
  • Skłodowskiej-Curie
  • Rondo Reagana
  • pl. Grunwaldzki
  • most Grunwaldzki
  • pl. Społeczny
  • pl. Wróblewskiego
  • Pułaskiego
  • Hubska
  • Bardzka
  • Armii Krajowej
  • Tarnogajska
  • Tarnogaj

AUTOBUS 145 - ZMIANY

Autobusy linii 145 od Alei Armii Krajowej pojadą w obu kierunkach przez ulicę Bardzką do pętli Gaj.

Pasażerowie, którzy kupili bilet okresowy na linię 145 przed 22 czerwca 2019 roku, będą mogli bez żadnych dopłat podróżować:
- tramwajami linii 16 na całej trasie przejazdu;
- tramwajami linii 8 oraz autobusami linii 125 i 325 na trasie Tarnogaj - Dworzec Autobusowy - Tarnogaj.

Zobacz też

We wrocławskim zoo urodził się manat

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

x
x-er
2019-06-21T16:43:09 02:00, ajjj:

Podobno 145 miało jeździć na Jagodno po uruchomieniu 16... Ciekawe, czy to kiedyś nastąpi. A jeśli już, to czy nie spadnie częstotliwość kursowania 110. Bo to takie typowe w MPK Wrocław, tu damy, tam zabierzemy. Jak tu nie korzystać z samochodu?!

2019-06-21T19:41:44 02:00, wroo:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że samochód nie jest żadną alternatywą. Nie ma w zasadzie żadnej alternatywy, poruszanie się po tym mieście to masakra.

Lepiej stać w tym samym korku swoim autem, które jednak mimo wszystko pojedzie, dokąd mu każę. Bez latania po przystankach,loterii przesiadkowej: przyjedzie, spóźni się, czy ucieknie... a może się wykolei XD

o
oooo
2019-06-21T16:43:09 02:00, ajjj:

Podobno 145 miało jeździć na Jagodno po uruchomieniu 16... Ciekawe, czy to kiedyś nastąpi. A jeśli już, to czy nie spadnie częstotliwość kursowania 110. Bo to takie typowe w MPK Wrocław, tu damy, tam zabierzemy. Jak tu nie korzystać z samochodu?!

MPK nie zajmuje się ustalaniem rozkładów jazdy, ani tras. Tym zajmuje się urząd miasta, który potem zleca realizacje przewozów.

N
Nie w temacie

Chciałem się odnieść do nowej formy możliwości komentowania na łamach gazety .Jest beznadziejna .Kto to wymyślił ?! Wielki krok do tyłu .Stara forma wyświetlania komentarzy była o wiele lepsza ,ta jest do tyłka ,jak i cała gazeta

G
Gość
2019-06-22T08:11:54 02:00, Gościu:

Wraca tramwaj 16... Tylko kiedyś jeździł z Parku Południowego, więc nie wiem czy można nazwać to powrotem. Kolejna sprawa jest taka, że z Tarnogaju zabierają autobus, który jeździł na Sępolno w zamian za tramwaj, który jedzie tylko do ZOO. I czy skoro zabierają 145, to nie mogą go skierować do Parku Południowego, gdzie ze Ślężnej nie ma dojazdu na Grunwald zamiast na Gaj, skąd jedzie już 146?

2019-06-22T08:27:40 02:00, Gość:

9 tka jeździ Park Południowy - Sępolno ...

Sępolno, ale nie przez Grunwald. Poza tym jedzie tak okrężną trasą, że lepiej jest się przesiąść

G
Gość
2019-06-22T08:11:54 02:00, Gościu:

Wraca tramwaj 16... Tylko kiedyś jeździł z Parku Południowego, więc nie wiem czy można nazwać to powrotem. Kolejna sprawa jest taka, że z Tarnogaju zabierają autobus, który jeździł na Sępolno w zamian za tramwaj, który jedzie tylko do ZOO. I czy skoro zabierają 145, to nie mogą go skierować do Parku Południowego, gdzie ze Ślężnej nie ma dojazdu na Grunwald zamiast na Gaj, skąd jedzie już 146?

9 tka jeździ Park Południowy - Sępolno ...

G
Gościu

Wraca tramwaj 16... Tylko kiedyś jeździł z Parku Południowego, więc nie wiem czy można nazwać to powrotem. Kolejna sprawa jest taka, że z Tarnogaju zabierają autobus, który jeździł na Sępolno w zamian za tramwaj, który jedzie tylko do ZOO. I czy skoro zabierają 145, to nie mogą go skierować do Parku Południowego, gdzie ze Ślężnej nie ma dojazdu na Grunwald zamiast na Gaj, skąd jedzie już 146?

A
Aleksander

Co z linią 21???

B
Breslauer od 8 pokoleń.

Nie nowa, tylko REAKTYWACJA!!! Widać, że pisarze praktykanci, jeszcze kilka lat temu chodzili do jakiejś tam podstawówki, gdzieś tam pod Białymstokiem.

G
Gość
2019-06-21T15:08:33 02:00, J.K Z WROCKA:

TERAZ CZEKAMY NA OBIECANE POMAGANIE ULICY KAMIEŃSKIEGO I PRZYWRÓCENIE LINII 21 Z TARNOGAJU DO CENTRUM HANDLOWE KWIATOWA U ZBIEGU ULIC ZMIGRODZKA I KAMIEŃSKIEGO ORAZ ROMANOWSKIEGO MOCHNACKIEGO GĄSIOROWSKIEGO OBECNIE PRZYSTANKI LINII15 DO POSWIETNE I C.H. MARINO Z NOWYMI SKLEPAMI DLA KAZDEGO.KARŁOWICE I RÓZANKA CZEKAJĄ PILNIE BO BLOKUJE SIE CODZIENNIE KASPROWICZA.

21 nie z Tarnogaju tylko z Pilczyc!

A na Legnickiej w godzinach szczytu trudno się wepchnąć do jakiegokolwiek tramwaju...

G
Gościu

Wraca tramwaj 16... Tylko kiedyś jeździł z Parku Południowego, więc nie wiem czy można nazwać to powrotem. Kolejna sprawa jest taka, że z Tarnogaju zabierają autobus, który jeździł na Sępolno w zamian za tramwaj, który jedzie tylko do ZOO. I czy skoro zabierają 145, to nie mogą go skierować do Parku Południowego, gdzie ze Ślężnej nie ma dojazdu na Grunwald zamiast na Gaj, skąd jedzie już 146?

S
Sutryk ma kota
2019-06-21T13:52:54 02:00, f:

Nowy Dwór się cieszy, że znowu jakiś tramwaj na niego nie dojechał - w ten sposób przyzwyczaja się do przyszłych awarii.

2019-06-21T16:10:48 02:00, Gość:

Nowy Dwor się cieszy,ze nie będzie miał halasu szyn i zwrotnic pod oknami,a ma wystarczającą ilość linii autobusowych,by dojechać gdzie się chce....pomysl - dostaniesz tramwaj,zniknie linia autobusowa

Ano. Na początek 149 czy 142 do likwidacji

w
wroo
2019-06-21T16:43:09 02:00, ajjj:

Podobno 145 miało jeździć na Jagodno po uruchomieniu 16... Ciekawe, czy to kiedyś nastąpi. A jeśli już, to czy nie spadnie częstotliwość kursowania 110. Bo to takie typowe w MPK Wrocław, tu damy, tam zabierzemy. Jak tu nie korzystać z samochodu?!

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że samochód nie jest żadną alternatywą. Nie ma w zasadzie żadnej alternatywy, poruszanie się po tym mieście to masakra.

G
Gość

Nowy. Akurat. Jak się coś zabiera i to oddaje to jest to nowe czy zwrócone?

s
sutłyk

Ciekawe jak szybko się wykolei

G
Gość

MPK w tym mieście to jedna wielka katastrofa... Z zielenią miejską to samo. W niektórych miejscach piesi wpychani są przez krzewy na drogi rowerowe wprost pod jadących rowerzystów... Panie Sutryk, może by tak w końcu zabrać się do pracy i zacząć dbać o to miasto? Będziesz "pan" z tego rozliczony...

Dodaj ogłoszenie