Wiemy, kiedy otwarcie obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu

  Wiemy, kiedy otwarcie obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  .

  . ©Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Najprawdopodobniej w lutym otwarty zostanie fragment obwodnicy od ul. Średzkiej do Piołunowej. Całą obwodnicą Leśnicy od ul. Średzkiej do Granicznej pojedziemy pod koniec wakacji.
  .

  . ©Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Blisko 4,5-kilometrowy odcinek obwodnicy Leśnicy od ul. Średzkiej do Piołunowej wraz z mostem Ratyńskim nad Bystrzycą zostanie oddany do użytku w lutym. Trwa rozpatrywanie wniosku o dopuszczenie drogi do ruchu, który spółka Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje budowę złożyła w magistracie w grudniu.

  Odcinek obwodnicy Leśnicy przejmie ruch z ul. Kośnego, Trzmielowickiej, Miodowej, Jerzmanowskie. Wciąż budowany odcinek obwodnicy od Piołunowej do Osinieckiej tymczasowo zastąpią fragmenty ul. Piołunowej, Jerzmanowskiej i Rdestowej, którymi kierowcy dojadą do ronda na ul. Granicznej przy lotnisku.

  - Oznacza to, że teraz pojazdy będą omijały osiedle, a ruch będzie poprowadzony po skrajnej, mniej zabudowanej części osiedla - mówi Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu. - Zmieniona zostanie organizacja ruchu pierwszeństwo zostanie poprowadzone po osi Jerzmanowska - Rdestowa, Jerzmanowska - Piołunowa - dodaje. Dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu na ul. Rdestowej zamontowane zostaną progi zwalniające.

  Po oddaniu fragmentu do użytku organizacja ruchu zmieni się także na ul. Średzkiej, która na wysokości wjazdu na obwodnicę będzie jednokierunkowa. Samochody jadące od Leśnicy pojadą bez zmian. Kierowcy jadący w stronę miasta będą musieli zjechać na rondo i dopiero z niego z powrotem wrócą na ul. Średzką. Wszystko po to, aby zachęcić kierowców do korzystania z obwodnicy i nie generować korków w Leśnicy.

  Z drogi będą mogły korzystać jedynie samochody osobowe. Ciężarówki w dalszym ciągu będą jeździły przez Leśnicę. Cieszą się z tego mieszkańcy Jerzmanowa.

  - Na skrzyżowaniu Piołunowej i Rdestowej jest przewężenie, na którym dwa auta osobowe mają problem, aby się wyminąć, więc co by się działo, gdyby puszczono tam ciężarówki - mówi Tadeusz Owczarek z rady osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec.

  Już teraz mieszkańcy Jerzmanowa muszą radzić sobie ze wzmożonym ruchem. Kierowcy jadący od Złotnik w kierunku ul. Jerzmanowskiej i Granicznej skracają sobie drogę wykorzystując ul. Piołunową. Po oddaniu fragmentu obwodnicy ruch będzie jeszcze większy.

  - Najgorszy odcinek to okolice skrzyżowania ul. Jerzmanowskiej, Rdestowej i Gruszowej. Chodnik idąc w kierunku lotniska jest zrobiony do połowy i kończy się tuż za skrzyżowaniem Jerzmanowskiej z Osiniecką i Płużną - zwraca uwagę Owczarek.

  Jak zapewniają jednak urzędnicy, dalszy ciąg niezbędnego dla bezpieczeństwa pieszych chodnika wzdłuż ul. Jerzmanowskiej do skrzyżowania z ul. Rdestową powstanie przed puszczeniem ruchu fragmentem obwodnicy.

  Z kolei jeśli po otwarciu fragmentu obwodnicy okaże się, że będą korki, na skrzyżowaniu Jerzmanowskiej i Piołunowej pojawi się sygnalizacja świetlna.

  Od lipca trwają prace nad ostatnim odcinkiem obwodnicy Leśnicy pomiędzy ul. Piołunową a Osiniecką. Według pierwotnych planów mieliśmy po nim jeździć już we wrześniu ubiegłego roku. Wrocławskie Inwestycje musiały jednak dostosować projekt do zmieniających się przepisów. Chodziło o odległości pomiędzy skrzyżowaniami. WI musiały więc wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury o odstępstwo od norm budowlanych, co zajęło 10 miesięcy.

  - Spodziewamy się, że pod koniec wakacji będziemy mogli wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. Jego uzyskanie będzie równoznaczne z otwarciem obwodnicy całej Leśnicy od ul. Średzkiej do Granicznej - zapowiada Marek Szempliński z WI.

  Jak pojedziemy obwodnicą Leśnicy?
  Obwodnica Leśnicy będzie prowadzić od ulicy Średzkiej do Granicznej i docelowo połączy wrocławskie lotnikoze Stadionem Miejskim. Długość nowej drogi to ok. 7,1 km. Powstanie na niej jeden węzeł drogowy, dwa ronda, pięć skrzyżowań oraz liczne przejścia dla zwierząt. Koszt budowy szacowany jest na 210 mln zł. Od lipca 2016 r. kierowcy korzystają z fragmentu drogi od ul. Granicznej do Osinieckiej. W najbliższych tygodniach pojedziemy także odcinkiem od ul. Średzkiej do Piołunowej - m.in. przez nowy most Ratyński nad Bystrzycą.

  Podczas budowy obwodnicy Leśnicy powstanie węzeł, na którym początek będzie miała tzw. Oś Zachodnia w ciągu drogi krajowej nr 94, czyli połączenie obwodnicy Leśnicy z ul. Kosmonautów. Wrocławianie znają ją także pod nazwą Aleja Stabłowicka. Około dwukilometrowy odcinek tej drogi spowoduje, że omijając Leśnicę nową obwodnicą nie będziemy zmuszeni dojeżdżać do ul. Granicznej. Dzięki tej trasie będziemy mogli również wrócić do ulicy Kosmonautów na wysokości nowego szpitala wojewódzkiego im. Marciniaka i skrzyżowania z ul. Fieldorfa.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (73)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wszechobecne łączniki

  grono (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jesteśmy świetni w budowaniu "łaczników" ...i do czego te łaczniki służą ? ....wiecie do czego ? ...żeby połaczyć starą infrastrukturę z nową źle zaprojektowaną ,zamiast tego powinno...rozwiń całość

  Jesteśmy świetni w budowaniu "łaczników" ...i do czego te łaczniki służą ? ....wiecie do czego ? ...żeby połaczyć starą infrastrukturę z nową źle zaprojektowaną ,zamiast tego powinno projektować sięk omunikację kompleksowo.
  Ta cała obwodnica Leśnicy to jeden wielki "łącznik" , za chwilę droga 94 zmieni się w dwupasmówke jako wylot przez Lubin do S3 i obciążenie będzie potężne , a korki kołó Factory już są , na co to komu ?
  ...ano władzy , aby za rok znowu projektować kolejny łącznik.
  pozdrawiamzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z tą drogą???????

  Mt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Kiedy w końcu zamierzacie się do roboty?!?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Obwodnica Leśnicy.

  Stoik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Za to powstanie gigantyczny korek w okolicy Ronda Pileckiego i przyległych ulicach Strzegomskiej , Mińskiej a na pierwszym zjeździe ( rondo ) na obwodnicę autostradową będzie armagedon . W tych...rozwiń całość

  Za to powstanie gigantyczny korek w okolicy Ronda Pileckiego i przyległych ulicach Strzegomskiej , Mińskiej a na pierwszym zjeździe ( rondo ) na obwodnicę autostradową będzie armagedon . W tych miejscach już obecnie w godzinach szczytu są niezłe koreczki .
  Pozdrawiam wszystkich kierowców .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolejne przesuniecie

  the Q (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Otwarcie przesuniete na II kwartał http://lesnica.org/node/14179

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ta droga powinna byc nieprzejezdna

  dla kogo ta inwestycja? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 43

  po co udrazniac ten kierunek? w przeciwienstwie do S5 czy S8 ta droga to lokalny folklor. nie pokrywa zadnego waznego kierunku. tedy nie wyjezdza sie z miasta na wakacje czy weekend, w ta strone...rozwiń całość

  po co udrazniac ten kierunek? w przeciwienstwie do S5 czy S8 ta droga to lokalny folklor. nie pokrywa zadnego waznego kierunku. tedy nie wyjezdza sie z miasta na wakacje czy weekend, w ta strone jest tylko sroda slaska, legnica, zielona gora - nic ciekawego! ta droga wjezdzaja hordy niewychowanych sloikow, a wiec to ich zmarwienie a nie wroclawia. poza tym mieszkancy srody slaskiej i pochodnych niech naucza sie korzystac ze swietnego transportu kolejowego jaki maja rownolegle do tej trasy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ???

  Władca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Jesteś debilem .
  A na Szczecin jak pojedziesz ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ta inwestycja

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  ALE BARAN .90% Wrocławian tędy jedzie do Niechorza Pobierowa ,Pogorzelicy ,Swinoujscia ,Trzęsacza ,Rewala. acha są jescze Międzyzdroje jak wiesz gdzie to jest?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale ty jesteś tepy!

  tubylec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 5

  Bez komentarza - kosz na twój pusty łeb.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale głupki ,te redaktorki.

  WRRR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Tyle tekstu wypocin ,a odpowiedż na:(Wiemy, kiedy otwarcie obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu)"to gdzie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i

  mapki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 4

  standardowo nie dało się zamieścić?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powodzenia

  Obiektywny mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

  Nie ważne czy słoik czy nie. Ważne jest to, że każdy za kółkiem będzie się spinać bo dopiero na Granicznej zwiększy się ruch. Po 15.00 życzę powodzenia przy wjeździe i zjeździe na pseudo rondo...rozwiń całość

  Nie ważne czy słoik czy nie. Ważne jest to, że każdy za kółkiem będzie się spinać bo dopiero na Granicznej zwiększy się ruch. Po 15.00 życzę powodzenia przy wjeździe i zjeździe na pseudo rondo (skrzyżowanie o ruchu okrężnym), aby w miarę swobodnie się poruszali, nie mówiąc o stłuczkach itp. Ale Dudi i ekipa się cieszą!!! Inwestycja nie przemyślana i kasa wyrzucona w błoto...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do "obiektywnego..."

  tubylec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Wróć jednak do szkół. Jakichkolwiek. Wyrazy "nieważne" i "nieprzemyślana" piszemy razem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wtf?

  wtff?!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 9

  Po cholerę ta obwodnica jak nią nie pojadą auta ciężarowe? co to cholera ma niby załatwić?!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ech

  --- (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  To, że korki powodują osobówki.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no nic bardziej mylnego

  gośc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Ciężarówki to utrapienie Leśniczan. Gdy był remontowany przejazd na leśnicy i czasowo zawieszono ruch tirów na tym odcinku, problem korków zniknął.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korki na wlocie do miasta to nie problem wroclawia!

  to problem osciennych gmin! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 53

  przyjezdni niech stoja w korku przed miastem, to nie jest zmartwienie wroclawian! wroclawianie chca sie wygodnie poruszac po swoim miescie, a nie fundowac wygody sloikom. to nie szydera to fakt,...rozwiń całość

  przyjezdni niech stoja w korku przed miastem, to nie jest zmartwienie wroclawian! wroclawianie chca sie wygodnie poruszac po swoim miescie, a nie fundowac wygody sloikom. to nie szydera to fakt, gospodarz w swoim domu, za swoje pieniadze, bedzie budowac takie rozwiazania jakie zwieksza komfort jego, a nie sasiada i nie ma sie co o to obrazac. pretensje miejcie do wladz gmin w ktorych mieszkacie - oni tez maja obowiazek inwestowac w drogi! a to ze obwodnica jest bez sensu (obwodnica z zakazem dla ciezarowych? kpina), to inna sprawazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Haha

  K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 12

  Taki z ciebie wrocławianin jak z koziej d. trąbka. Buraku


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie jestem wroclawianinem

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

  po prostu lubie sie z was smiac :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korki na wylocie z miata to problem wrocławia

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  Chyba nigdy nie wyjeżdżałeś z miasta ? Te same światła blokujące wjazd blokują też wyjazd z miasta . Korek wyjeżdżających jest zazwyczaj dłuższy od tego w przeciwnym kierunku i nie żadko smrodzi...rozwiń całość

  Chyba nigdy nie wyjeżdżałeś z miasta ? Te same światła blokujące wjazd blokują też wyjazd z miasta . Korek wyjeżdżających jest zazwyczaj dłuższy od tego w przeciwnym kierunku i nie żadko smrodzi nie mal w centrum.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale po co?

  uczciwy obywatel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

  kto wyjezdza z miasta w tygodniu? tylko sloiki. po to mieszkasz w miescie, zeby nie miec takich problemow. :) a jezeli chodzi o wyjazd rekreacyjny to po co jechac w strone srody slaskiej, skoro tam...rozwiń całość

  kto wyjezdza z miasta w tygodniu? tylko sloiki. po to mieszkasz w miescie, zeby nie miec takich problemow. :) a jezeli chodzi o wyjazd rekreacyjny to po co jechac w strone srody slaskiej, skoro tam nic nie ma? gory i morze sa w inna strone. mowie, problem sloikow i nikogo wiecej, przestancie sie oszukiwac i szczekac pieski, bo jeszcze wiele lat bedziecie gnic w korkach przed lesnica. :)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  D3B1L

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Wielcy Panowie z miasta Wrocław, których matki do wiadra srały, a babki ze wschodu bez butów przybyły i raz w tygodniu kąpieli zażywały, o ludziach z mniejszych miejscowości z góry się...rozwiń całość

  Wielcy Panowie z miasta Wrocław, których matki do wiadra srały, a babki ze wschodu bez butów przybyły i raz w tygodniu kąpieli zażywały, o ludziach z mniejszych miejscowości z góry się wypowiadają. Śmieszne zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do "uczciwy obywatel"

  normalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

  Jak zaczniesz mieć w szkole lekcje geografii to się dowiesz że z Wrocławia jedzie się nad morze przez Leśnicę, Środę Śl., Lubin, do S3. Jak już będzie całkiem duży dowiesz się że można pracować w...rozwiń całość

  Jak zaczniesz mieć w szkole lekcje geografii to się dowiesz że z Wrocławia jedzie się nad morze przez Leśnicę, Środę Śl., Lubin, do S3. Jak już będzie całkiem duży dowiesz się że można pracować w strefach Miękinia i Komorniki, gdzie jest mnóstwo zakładów pracy. A jak już całkiem dorośniesz ożenisz się i kupisz sobie domek za miastem to zrozumiesz o co chodzi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A może jakaś rada dla byłych Wrocławian ?

  Jeszcze uczciwszy od uczciwego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  A jaką dasz radę (tak dobrze Tobie idzie) tym co całe życie mieszkali we Wro i się wyprowadzili zażyć świeższego powietrza i też chcą jakoś dojechać, bo przecież chyba mają prawo, czy według Ciebie...rozwiń całość

  A jaką dasz radę (tak dobrze Tobie idzie) tym co całe życie mieszkali we Wro i się wyprowadzili zażyć świeższego powietrza i też chcą jakoś dojechać, bo przecież chyba mają prawo, czy według Ciebie to już nie i słoiki ? ;)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo