MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na ul. Pomorskiej we Wrocławiu zapadła się kostka – po niecałych dwóch latach od przebudowy! Będzie kolejny remont?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Po niespełna dwóch latach od zakończenia przebudowy krótkiego odcinka ul. Pomorskiej, na niemal nowej drodze, zapadła się kostka. Mieszkańcy mówią o nieudanym remoncie i proszą o natychmiastową naprawę.

Od lipca 2022 roku kierowcy mogą korzystać z wyremontowanego odcinka ul. Pomorskiej, prowadzącego od mostu Pomorskiego do ul. Cybulskiego. Przebudowano sieci podziemne, została odnowiona nawierzchnia chodnika, ścieżka rowerowa, pojawiło się nowe przejście dla pieszych, wymieniona została jezdnia. Wzdłuż torowiska, jak od linijki, ułożono na nowo zabytkową kostkę brukową. Na jej usunięcie nie zgodził się konserwator zabytków i musiała zostać w międzytorzu.

Zobacz, jak wyglądała kostka brukowa na ul. Pomorskiej zaraz po otwarciu:

Zobacz też: Przejście graniczne w środku Polski? Tyle zostało po dawnych granicach z Niemcami. Polska zaczynała się w Wielkopolsce

Na ul. Pomorskiej we Wrocławiu zapadła się kostka – po niecałych dwóch latach od przebudowy! Zobaczcie >>

Kotka brukowa do wymiany

Minęły niecałe dwa lata od zakończenia inwestycji, a na ul. Pomorskiej wspomniana kostka zaczęła się zapadać. Mieszkańcy martwią się, że może to doprowadzić do uszkodzenia torowiska. Zapadnięty bruk zauważył nasz Czytelnik, Sylwester. Pisze w liście do "Gazety Wrocławskiej", że okolice torowiska już nadają się do remontu, a sam remont określa mianem "nieudanego".

- Proszę o natychmiastową interwencję u wykonawcy, dopóki jeszcze obowiązuje gwarancja. Stan świeżo wyremontowanego torowiska pogarsza się z dnia na dzień – opisuje nasz Czytelnik.

Nie minęły dwa lata, a wyremontowana kostka brukowa przy torowisku odcinka ul. Pomorskiej zaczęła się zapadać.
Nie minęły dwa lata, a wyremontowana kostka brukowa przy torowisku odcinka ul. Pomorskiej zaczęła się zapadać. Jarosław Jakubczak / Polska Press

We Wrocławskich Inwestycjach (miejskiej spółce nadzorującej przebudowę ul. Pomorskiej) usłyszeliśmy, że torowisko tramwajowe na ul. Pomorskiej jest w bardzo dobrym stanie i nie musi być remontowane. Co innego kostka, która rzeczywiście wymaga poprawy.

- Miejscowe zapadnięcia kostki brukowej zostaną usunięte przez wykonawcę na jego koszt – mówi Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Kiedy to nastąpi? Nie padł konkretny termin. Zapewniono nas jedynie, że kostka zostanie naprawiona niebawem. Przypomnijmy, że remont tego krótkiego odcinka kosztował 4,8 miliona złotych. Nadal trwa drugi etap przebudowy ul. Pomorskiej (od Dubois do wiaduktu przy Reymonta), który ma zakończyć się pod koniec maja. II etap wyceniany jest na blisko 80 milionów złotych. Więcej o toczących się tam pracach przeczytasz tutaj:

Na ul. Pomorskiej we Wrocławiu zapadła się kostka – po niecałych dwóch latach od przebudowy! Zobaczcie >>

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska