Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tak powstaje trasa tramwajowa na Nowy Dwór. Dużo zmian!

PRL
fot. Paweł Relikowski / Gazeta Wrocławska
Szybko postępują prace na budowie trasy autobusowo - tramwajowej na Nowy Dwór. Droga będzie miała 7 kilometrów i docelowo połączy centrum (pl. Orląt Lwowskich) z Nowym Dworem (ul. Rogowska). Prace mają potrwać do 2023 roku a cała inwestycja została podzielona na kilka etapów.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2019 r.
Na początek powstaje odcinek od placu Orląt Lwowskich do Wyższej Szkoły Bankowej przy ulicy Strzegomskiej. Planowane zakończenie prac w tej części to rok 2021.

Praktycznie gotowe jest już torowisko pomiędzy Orląt i wiaduktem nad ulicą Smolecką. W tym miejscu rozebrany został stary wiadukt kolejowy. Powstaje nowa konstrukcja żelbetowa, po której przejadą tramwaje, autobusy, rowerzyści oraz przejdą piesi.

Wiadukt będzie miał 22 metry długości i 17 m szerokości. Powinien być gotowy do końca tego roku, dzisiaj widać już pręty zbrojeniowe które niebawem staną się częścią stropu wiaduktu.

Trwa betonowanie torowiska na odcinku Smolecka – pętla tramwajowa przy Robotniczej.
Największe wyzwanie dla inżynierów, na tym etapie budowy, to estakada, która poprowadzi nową trasę ponad torami kolejowymi przy ulicy Robotniczej.

Zobacz koniecznie

Do tej pory dużym problemem są przejazdy kolejowe, które spowalniają ruch w tym miejscu.
Dzięki estakadzie tramwaje i autobusy bez przeszkód będą mogły dojechać do centrum.

Ten 160-metrowy wiadukt będzie miał 4 podpory i dwa przyczółki, wszystkie połączone przęsłami. Dzisiaj widać już gotową najwyższą podporę. Zaczęły się prace przy kolejnej. Konstrukcja najprawdopodobniej będzie gotowy do końca 2021 r., kiedy pierwszy etap budowy TAT zostanie zakończony.

Nowy Harley Davidson prezydenta Wrocławia, czy zegarek jego zastępcy wart więcej niż samochód, którym jeździ. Ujawniamy, co mają najważniejsi urzędnicy w mieście.Przeanalizowaliśmy ich oświadczenia majątkowe, a zaczęliśmy oczywiście od prezydenta miasta. Mamy niespodziankę, otóż wartość majątku prezydenta zadeklarowana przez niego za 2019 rok, wzrosła o blisko 770 tys. złotych względem tego, co ujawnił w swoim oświadczeniu majątkowym za 2018 rok. Jak to możliwe?Czytaj dalej na kolejnych slajdach. Ujawniamy majątki  władz Wrocławia.

Majątek Jacka Sutryka urósł w rok o blisko 770 tysięcy zł

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska