Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Wściekli rolnicy protestują w Warszawie. Minister Ardanowski o prezesie PiS: "Wizjoner"
  Wiadomości

  Wściekli rolnicy protestują. Minister o prezesie PiS: "Wizjoner"

  "Walczymy na asfalcie", mówi dziś (16.09) w stolicy Michał Kołodziejczak - lider Agrounii. Rolnicy zjechali się do Warszawy, by protestować przeciw tzw. "piątce dla zwierząt". Jan Krzysztof Ardanowski wystosował oficjalne stanowisko dotyczące propozycji zmian w przepisach.

 2. Na talerzach Polaków najczęściej goszczą: śledzie, makrele, czarniaki, łososie i pstrągi.
  Z kraju i ze świata

  Polacy pokochali ryby. "Przy wyborze nie kierujemy się ceną"

  Średnio 64 proc. Polaków spożywa ryby i owoce morza przynajmniej raz w tygodniu lub więcej, natomiast 28 proc. dwa lub więcej razy w tygodniu- tłumaczy w rozmowie z AIP/ Polska Times Kristin Pettersen, Dyrektor Krajowy NSC na Polskę i Niemcy. Jednocześnie ekspertka zwraca uwagę, że największą popularnością cieszą się produkty świeżej ale równie liczna grupa osób opowiedziała się za rybami wędzonymi. - Natomiast ze względu na ostatnie wydarzenia wywołane pandemią COVID-19 zauważamy rosnący popyt na produkty o dłuższych terminach ważności, tj. produkty mrożone i konserwy rybne- dodaje.

 3. Dotychczas zarejestrowano prawie 24 tysiące elektronicznych wniosków do programu „Moja Woda”.
  Wiadomości

  Budżet "Moja Woda", czyli 5 tys zł na instalacje do zbierania...

  Ministerstwo Klimatu chwali się sukcesem programu "Moja Woda". W dwa miesiące został wyczerpany budżet programu na 2020 r. - Prawie 24 tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy. Te rodziny skorzystały z dotacji do 5 tysięcy złotych– mówi minister klimatu Michał Kurtyka.

 4. Regulamin plebiscytu pod nazwą „Mistrzowie Agro 2020” zwanego dalej „Plebiscytem PPG” lub „Plebiscytem”
  Strefa Agro

  Regulamin plebiscytu pod nazwą „Mistrzowie Agro 2020”