Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Pantery śnieżne we Wrocławiu, Nastasja
  Zwierzęta

  Nastazja i Nurek zamieszkali razem w zoo. Będą dzieci?

  Wrocławskie zoo chciałoby mieć u siebie maleńkie pantery śnieżne. Opiekunowie zwierząt użyli podstępu. Zamknęli na jednym wybiegu samiczkę Nastazję i samca Nurka. I czekają. Na razie chemii nie ma. Ale idzie wiosna, więc... kto wie.

 2. Zasady szacowania strat w rolnictwie - nowe zasady od 2019 roku? Trwają prace
  Wiadomości

  Zasady szacowania strat w rolnictwie - nowe zasady od 2019?

  Szykują się zmiany w wytycznych dla komisji szacujących straty u rolnika. Lista nowych zasad obejmuje 4 propozycje. Jedna z nich dotyczy obowiązku ubezpieczania użytków zielonych.

 3. Alpaka przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała podobna także do owcy
  Zwierzęta

  Dolny Śląsk: Stado alpak zaatakowane przez wilki

  Cztery alpaki zostały zagryzione, a sześć jest ciężko rannych po tym gdy na pastwisku zwierzęta zostały zaatakowane przez wilki. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w powiecie złotoryjskim na Dolnym Śląsku, w okolicach Dłużca i Twardocic.

 4. Wrocław: Okno życia dla zwierząt? Urzędnicy mówią: nie
  Zwierzęta

  Wrocław: Okno życia dla zwierząt? Urzędnicy mówią: nie

  Czy we Wrocławiu powstanie okno życia dla czworonogów? Miejsce, w którym każdy będzie mógł zostawić niechcianego psa, kota czy inne małe zwierzę? Projekt w tej sprawie trafił do wrocławskiego ratusza. Oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie ma, ale pomysłodawcy już usłyszeli od urzędników, że zgody nie będzie. Bo zwierzęta mogłyby się stresować.

 5. Zdjęcie ilustracyjne
  Zwierzęta

  Młotkiem zabił golden retrievera sąsiadki. Potem wrzucił do rzeki

  Dziesięć lat może spędzić w więzieniu mężczyzna, który młotkiem zaatakował psa swojej sąsiadki. Tak długo uderzał zwierzę w głowę, aż zginęło. Potem napastnik wrzucił martwego psa do rzeki.