MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Potężne utrudnienia na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Wypadki, stłuczki i korki od samego rana. Musicie jechać? Wybierzcie objazdy!

Karolina Kwiatek
Karolina Kwiatek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Czarna seria na autostradzie A4. W poniedziałek (20 maja), jeszcze przed godziną 9.30, na odcinku blisko 20 kilometrów doszło do trzech wypadków. Jeden samochód wypadł z jezdni. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Tworzą się korki.

AKTUALIZACJA

Godz. 17.30

Marcin Wojciechowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazuje, że w Mikołajowicach doszło do wypadku. Dwa samochody osobowe zderzyły się na 100. kilometrze autostrady A4 (jezdnia w kierunku Legnicy). Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Ruch odbywa się wyłącznie prawym pasem. Utrudnienia mają zakończyć się przed godziną 21. Korek w stronę Legnicy ma prawie 7 kilometrów.

To jednak nie koniec złych wiadomości dla kierowców podróżujących dolnośląskimi drogami. Rośnie korek na AOW (A8). Zator na jezdni w kierunku Kudowy ma już prawie 13 kilometrów. Według Wojciechowskiego przyczyną utrudnień jest natężenie ruchu. Nie wiadomo, kiedy wróci do normy.

Podobną sytuację obserwujemy na autostradzie A4. Kierowcy muszą ściągnąć nogę z gazu na kilku odcinkach:

  • między Wiązowem a Kurowem (6 km),
  • od Żórawiny do Rzeplina (ok. 4 km),
  • od Karwian do Kątów Wrocławskich (20 km).

Godz. 16

Ogromne korki na podwrocławskich drogach. Z powodu natężenia ruchu, na autostradzie A4 (jezdnia w kierunku Zgorzelca) utworzył się zator o łącznej długości blisko 40 kilometrów. W nieco krótszym, bo około 8-kilometrowym korku, stoją kierowcy na AOW (A8) na jezdni w stronę Kudowy. Zatorów można się spodziewać także na drodze S8, DK35 i DK94:

Stan z godz. 16.
Stan z godz. 16. Google Maps

Godz. 12.45

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informacje o zakończeniu utrudnień na 141. oraz 163. kilometrze autostrady A4. To jednak nie oznacza końca kłopotów dla kierowców. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami na odcinku o łącznej długości blisko 40 kilometrów.

Tak wygląda obecnie natężenie ruchu na autostradzie A4:

Stan z godz. 12.45
Stan z godz. 12.45 Google Maps

Godz. 10.50

W poniedziałek (20 maja) kierowcy jadący dolnośląskim odcinkiem autostrady A4 muszą wykazać się sporą dozą cierpliwości. Na odcinku nieco ponad 20 kilometrów doszło do trzech wypadków z udziałem 7 samochodów osobowych. Jak przekazuje nam mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu, na szczęście, w żadnym ze zdarzeń nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu działają funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki.

Auto wylądowało w rowie
Auto wylądowało w rowie Jarosław Jakubczak/Polska Press

Dachowanie pod Wrocławiem

Na 141. kilometrze jezdni w kierunku Wrocławia, pod Kątami Wrocławskimi dachował samochód osobowy. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w kierunku Wrocławia. Korek ma blisko 2,5 kilometra długości.

Trzy samochody osobowe zderzyły się pod Wrocławiem

Największe utrudnienia dla kierowców spowodował wypadek, do którego doszło na 151. kilometrze A4, na jezdni w stronę Zgorzelca (węzeł Wrocław Południe). Brały w nim udział trzy pojazdy osobowe. Nie ma osób poszkodowanych. Rozbite samochody stoją obecnie na pasie awaryjnym. Na wysokości wjazdu z na autostradę z AOW (A8) utworzył się korek, którego długość o godzinie 10.20 sięgała blisko 4 kilometrów.

Podobnych utrudnień mogą spodziewać się kierowcy jadący z Katowic do Wrocławia. Jak przekazuje Marcin Wojciechowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na 163. kilometrze zderzyły się kolejne trzy samochody. Pojazdy stoją na pasie awaryjnym. W tym przypadku również nikt nie został poszkodowany. Korek ma 4 kilometry długości. Utrudnienia mają zakończyć się przed godziną 14.

Zdjęcia z wypadków znajdziecie w galerii:

W tym miejscu zaczyna się korek w stronę Legnicy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska