Obrońca praw zwierząt zatrzymany na 40 godzin. I skuty jak groźny przestępca

szZaktualizowano 
Konrad Kuźmiński, wolontariusz Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, został zatrzymany przez policję. Jak twierdzi, na „dołku” spędził 40 godzin. Na facebooku zamieścił oświadczenie w tej sprawie.

O sprawie Konrada Kuźmińskiego pisaliśmy już wcześniej. Ratował skrajnie zaniedbane psy. Prokuratura oskarżyła go o... kradzież
Bronił praw zwierząt ma prokuratorskie zarzuty. Sprawą interesuje się RPO

Okazuje się, że to nie koniec jego kłopotów. W czwartek został zatrzymany przez policję. Oświadczenie w tej sprawie zamieścił na facebooku. Jego treść poniżej:

40 GODZIN NA DOŁKU – CENA ZA MIŁOŚĆ DO ZWIERZĄT

W czwartek zatrzymała mnie policja dlatego, że uratowałem przed śmiercią konające psy (interwencja w tej sprawie: https://www.facebook.com/DIOZpl/posts/2106970402957403). Powodem zatrzymania miał być fakt, że nie stawiłem się na komendę do Zgorzelca w celu złożenia zeznań w charakterze podejrzanego o popełnienie dwóch przestępstwa – kradzieży 3 umierających na oczach oprawcy psów oraz naruszenia miru domowego farmy fotowoltaicznej. Potwierdzam, że w lipcu 2018 r. w środku lata, przy 35 stopniowym upale w cieniu i występującym zagrożeniu meteorologicznym co do bardzo wysokich temperatur, przy asyście dwóch funkcjonariuszy policji odebrałem 6 przywiązanych łańcuchami do bud psów, którym właściciel nie zapewnił dostępu do wody, pożywienia i należytej ochrony przed upałami.

W sprawie tej prokuratura wezwała mnie w kwietniu br. wyłącznie jeden raz, ale ponieważ nie mogłem się stawić, mój obrońca usprawiedliwił tą nieobecność, podając jej poważne przyczyny. Ponadto mój obrońca również telefonicznie skontaktował się z prowadzącym postępowaniem i ustalił, że o innym terminie mojego przesłuchania w tej sprawie zostaniemy powiadomieni odrębnym pismem. Niespodziewanie, w czwartek zatrzymała mnie policja podając, jako przyczynę tego zatrzymania, moje niestawiennictwo. Zatrzymano mnie o 22:15 na Komisariacie I Policji w Jeleniej Górze, umieszczono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, odebrano mi telefon i tam oczekiwałem na dalsze rozwój wypadków. Podam w skrócie, że przebywałem w niewielkiej celi, bez światła, na zabrudzonym łóżku, bez jakiegokolwiek pożywienia i wody, bez możliwości dostępu do podstawowych środków higienicznych i czystej odzieży, w tym nawet bez papieru toaletowego. Pouczono mnie, że pragnienie swoje mogę ugasić „wsadzając pysk pod kran w kiblu”.

Rano mój obrońca skontaktował się ze służbami prowadzącymi sprawę i dowiedział się, że nie jest wiadome, kiedy zostanę przesłuchany. O 10:00 rano zostałem przetransportowany „na dołek” do Zgorzelca, gdzie dopiero po 15:00 przystąpiono do czynności mojego przesłuchania, które trwało około 2 godziny. Po złożeniu szczegółowych wyjaśnień dowiedziałem się, że muszę nadal pozostać w celi, bo prokurator Agnieszka Kwaśniak w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, miała potrzebę spotkania się ze mną w niewiadomym celu oraz, że odbierają mój telefon.

Następnego dnia, czyli dzisiaj, o godzinie 12 zostałem w kajdanach na nogach i rękach – jak sprawca szczególnie niebezpieczny, zawieziony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu. Tam od prokurator Kwaśniak usłyszałem, że „nie ma do mnie żadnych pytań” i chciała mi tylko wręczyć pismo o oddaniu mnie pod dozór policji 3 razy w tygodniu. Spotkanie trwało +/- 5 minut. Po wizycie u prokuratora odzyskałem po 40 godzinach swoją wolność, stojąc bez telefonu kontaktowego, brudny, śmierdzący i zmęczony przez budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Do domu miałem 70 km…

Upubliczniam Państwu fotografie zwierząt, które uratowałem wraz z moimi współpracownikami z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, upubliczniam również postanowienie o przedstawieniu zarzutów, a także mój wizerunek w kajdanach po 40 godzinnym przetrzymywaniu mnie w izbie zatrzymań.

Naszemu wymiarowi sprawiedliwości niewiele brakuje do systemu białoruskiego. Prawa zwierząt wciąż są gwałcone, a oprawcy stają się osobami pokrzywdzonymi. Organy ścigania nie stoją po stronie tych zwierząt, które narażone są na utratę zdrowia i życia, a reagują tylko wtedy, gdy dojdzie do tragedii. Jedyna wiara, że sąd będzie w stanie obiektywnie i zgodnie z prawem ocenić, czy ratując te psy działałem po to, by je przywłaszczyć, czy po to, żeby je uratować. Podaję również fakt, że w interwencji asystowała mi Policja, więc wydaje się, że pomagali mi w tym rzekomym przestępstwie. Właściciel „skradzionych” psów odpowiada właśnie przed sądem za ich zaniedbywanie. W stawianych mi zarzutach uratowane psy - „kundle” wycenione są na 525 zł. DIOZ miała wielki kłopot, żeby znaleźć dla nich nowy dom, oddając je za darmo do adopcji.

Zarzuty kierowane pod moim adresem są takie same, jak zarzuty Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, o której wyczynach mogliście Państwo usłyszeń w programie Państwo w Państwie z moim udziałem - https://www.ipla.tv/…/Pans…/b39a67590baa74ebff80eab054a1a412. W tym miejscu chciałem podziękować moim Paniom adwokat – mec. Patrycja Complak i mec. Marzena Schneider za pomoc prawną, wsparcie, życzliwość i wielkie zrozumienie dla mojej sytuacji. Wszystkim poruszonym moją sytuacją również serdecznie dziękuję – za wiadomości, telefony i prezentowaną gotowość do pomocy.

Dalej będę ratował zwierzęta, bez względu na sadystyczne skłonności naszej prokuratury, policji i innych nieudolnych służb

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 137

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marek
2019-05-29T09:17:23 02:00, Gość:

Kto ci takie ładne zdjęcie zrobił skoro jesteś w kajdanach bez telefonu??

Czytanie nie jest twą najmocniejszą stroną umysłu? :-(

G
Gość

Kto ci takie ładne zdjęcie zrobił skoro jesteś w kajdanach bez telefonu??

p
polo

To policjanci nie odpowiedzieli za współudział w przestępstwie?? Z tymi wymogami na dołku to przesadziłeś, widać że nigdy tam nie byłeś a myślałeś chyba że do hotelu pojechałeś. Trzeba było pójść i zagłosować lub nie głosować na PIS. Masz swój wymiar sprawiedliwości.

G
Gosia
2019-05-20T15:03:47 02:00, Gość:

Przestańcie KRAŚĆ psy tylko zaczniejcie uczyć ludzi! Nigdy nie zrozumiem wlażenia komuś do domu czy na posesję i zabierania zwierząt bez konsekwencji! Jeśli widzisz zaniedbanie to przyjdź i zostaw legalną naganę. W większości przypadków to wystarczy!!!!!!! Nie pojmuję tsakiego systemu, że ktoś sobie do kogoś włazi i zabiera jak swoje, bo tamten zaniedbał. Wiem, to żywe stworzenia ale niektórzy naprawdę potrzebują dostać 'obuchem w łęb" by się ogarnąć / nauczyć czy zapamiętać. Dajesz tydzień na poprawę lub 3 dni lub nie wiem ile ale nie kradnij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019-05-20T15:52:31 02:00, nina:

Lekarz radzi - wybrana kuracja dla Ciebie, "obuchem w łeb". Potem tydzień w upale, bez wody i jedzenia. Będziesz błagał, żeby ktoś cię "ukradł".

Po prostu ludzie nie krzywdźcie zwierząt. Nie dla łańcuchów, nie dla pustych misek, nie dla znęcania się na tych , którzy nie mogą się obronić.

N
Nordek

Taki bedzie Pisland jak znowu wygra wybory

G
Gość
2019-05-20T19:02:47 02:00, Gość:

Kpi sobie koleś z prawa.. dumnie pozuje do zdjęć !!!! Złodziej zwierząt

A teraz ty sie nam przedstaw i opowiedz nam, co ty dobrego zrobiles dla ludzkosci i zwierzat w potrzebie.

G
Gość
2019-05-19T18:13:30 02:00, zyga:

Wreszcie chłopczyka lansującego się na tzw. krzywdzie zwierząt spotkało to, na co od dawna zasługuje. Znam kulisy kilku jego akcji, niestety.

2019-05-19T21:15:07 02:00, Gościówa:

Jeśli dzięki temu ratuje życie zwierzętom to nawet niech się nazywa Prezesem Jedynym Słusznym i Sprawiedliwym oraz Prawym, serdecznie mi jest wszystko jedno co na tym zyskuje dla siebie. Ważne, że zwierzęta dzięki temu dalej żyją a ich sytuacja się poprawia. Cel uświęca środki. Konrad, jeszcze więcej lansu!

2019-05-20T09:19:33 02:00, Gość:

Nie, nie ratuje życia zwierzętom. Po prostu cynicznie je wykorzystuje.

Brońcie dalej tego pseudo inspektora.

Masz dowody na to, ze zwierzeta w jego rekach nie maja dobrej opieki? Biegnij do prokuratury. Pochwal sie, co ty robisz dla zwierzat. No dalej, bohaterze.Nie ma to jak oczerniac kogos z wygodnego fotela, co nie? Czytam te negatywne komentarze i odnosze wrazenie, ze w wiekszosci pochodza od tych, którym wlasnie odebrano psy. Posiadanie psa to nie jest wasz obligatoryjny obowiazek. Monitoring zainstalujcie w tych swoich stodolach.. Taniej i nie trzeba z nim chodzicdo weterynarza na szczepienie i leczenie.

S
Saba

Dobrze,ze są tacy ludzie jak Pan

G
Gość

Panie Konradzie jesteśmy z Panem całym sercem, mamy dwa Psiaki -adopciaki bardzo skrzywdzone przez cZŁOwieka. Proszę robić to co podpowiada Panu serdusio, DZIĘKUJĘ. A ,,prokurator'' agnieszka kwaśniak niech Pana pocałuje w dupę,ona niczym nie różni się od tego zwyrola, który tak zaniedbał Psiaki. Dedykacja dla kwaśniak....,,bo są ludzie i debile, a debila nie nauczysz być człowiekiem'' ....przemyśl to kwaśniak zanim będzie za późno ... nie rób z siebie potwora....

G
Gość

Panie Konradzie, moja cała rodzina jest z Panem, sama mam 4 uratowane z wielkiej biedy psy i 10 kotów.

G
Gość

Kpi sobie koleś z prawa.. dumnie pozuje do zdjęć !!!! Złodziej zwierząt

n
nina
2019-05-20T15:03:47 02:00, Gość:

Przestańcie KRAŚĆ psy tylko zaczniejcie uczyć ludzi! Nigdy nie zrozumiem wlażenia komuś do domu czy na posesję i zabierania zwierząt bez konsekwencji! Jeśli widzisz zaniedbanie to przyjdź i zostaw legalną naganę. W większości przypadków to wystarczy!!!!!!! Nie pojmuję tsakiego systemu, że ktoś sobie do kogoś włazi i zabiera jak swoje, bo tamten zaniedbał. Wiem, to żywe stworzenia ale niektórzy naprawdę potrzebują dostać 'obuchem w łęb" by się ogarnąć / nauczyć czy zapamiętać. Dajesz tydzień na poprawę lub 3 dni lub nie wiem ile ale nie kradnij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lekarz radzi - wybrana kuracja dla Ciebie, "obuchem w łeb". Potem tydzień w upale, bez wody i jedzenia. Będziesz błagał, żeby ktoś cię "ukradł".

n
nina

Wielki szacunek Konrad, jesteś wielki :)

D
Dave
2019-05-20T15:03:47 02:00, Gość:

Przestańcie KRAŚĆ psy tylko zaczniejcie uczyć ludzi! Nigdy nie zrozumiem wlażenia komuś do domu czy na posesję i zabierania zwierząt bez konsekwencji! Jeśli widzisz zaniedbanie to przyjdź i zostaw legalną naganę. W większości przypadków to wystarczy!!!!!!! Nie pojmuję tsakiego systemu, że ktoś sobie do kogoś włazi i zabiera jak swoje, bo tamten zaniedbał. Wiem, to żywe stworzenia ale niektórzy naprawdę potrzebują dostać 'obuchem w łęb" by się ogarnąć / nauczyć czy zapamiętać. Dajesz tydzień na poprawę lub 3 dni lub nie wiem ile ale nie kradnij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak, bo siedzące w upale psy powinny na nim zostać jeszcze przez tydzień. Na wszelki wypadek. Szyby w aucie też nie wolno wybić, jak w środku dziecko albo pies? Niech posiedzi jeszcze z 3h może będzie poprawa.

P
Phi!

Nasza dzielna milicja..(bo policja to już dawno nie jest), że też nie są tacy skorzy do zakuwania w kajdanki bandytów, kiboli, ONRowców czy innych faszystów..żałosne!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3