Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa hala sportowa powstanie przy Racławickiej

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Odkryty basen WKS-u przy Racławickiej ustąpi miejsca nowej hali sportowej przeznaczonej do uprawiania sportów siłowych i sztuk walki. Inwestycja miała być zakończona w 2017 r., jednak dopiero teraz rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy. Obiekt będzie mniejszy niż planowano, a jego budowa ma zakończyć się w 2021 r
Odkryty basen WKS-u przy Racławickiej ustąpi miejsca nowej hali sportowej przeznaczonej do uprawiania sportów siłowych i sztuk walki. Inwestycja miała być zakończona w 2017 r., jednak dopiero teraz rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy. Obiekt będzie mniejszy niż planowano, a jego budowa ma zakończyć się w 2021 r Fot. Google
Odkryty basen WKS-u przy Racławickiej ustąpi miejsca nowej hali sportowej przeznaczonej do uprawiania sportów siłowych i sztuk walki. Inwestycja miała być zakończona w 2017 r., jednak dopiero teraz rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy. Obiekt będzie mniejszy niż planowano, a jego budowa ma zakończyć się w 2021 r.

Nowa hala sportowa powstanie w miejscu odkrytych basenów przy ul. Racławickiej. Obiekt będzie mniejszy niż pierwotnie zakładano: początkowo w planach WKS-u było postawienie dwóch hal – do sportów siłowych oraz koszykarskiej.

Wielofunkcyjna sala będzie przystosowana do uprawiania zapasów, podnoszenia ciężarów, boksu i judo. Znajdą się w niej także pokoje do gry w tenisa stołowego i bilarda, sanitariaty z natryskami, bar, sauna, gabinet pierwszej pomocy oraz biura administracji i pomieszczenia techniczne.
Obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Na trybunach zmagania sportowców będzie mogło oglądać 600 kibiców. Sama hala zostanie wyposażona w przesuwne ścianki działowe umożliwiające jej podział na mniejsze przestrzenie.

Czytaj także:Kontener na gabaryty podstawią bezpłatnie, ale mogą pomylić adres

Obok hali będzie zbudowany orlik i treningowe boisko do piłki nożnej oraz parking z 63 miejscami. Wykonawca zbuduje także drogi dojazdowe, chodniki, ławki, a teren zostanie obsadzony drzewami i krzewami. Do podbudowy dróg zostanie użyty gruz z rozbiórki starej żelbetowej niecki basenu.

Powierzchnia użytkowa hali to 3200 mkw., a powierzchnia terenu do zagospodarowania wynosi 25 000 mkw. Projektanci muszą też przewidzieć hotel dla sportowców na 55 miejsc noclegowych i takiej samej wielkości internat dla młodzieży, jednak te obiekty będą przewidziane do wybudowania później jako oddzielna inwestycja.

Czytaj także: Największa inwestycja komunikacyjna powojennego Wrocławia trwa

Firma, która zaprojektuje i wybuduje halę dostarczy także potrzebny sprzęt sportowy. Będą to m.in. dwa rozbieralne ringi, osiem pomostów do podnoszenia ciężarów o wymiarach 200 cm x 250 cm, jeden na wzmocnionej podłodze o wymiarach 400 cm x 400 cm, trzy pomosty dla zapaśników, worki i gruszki bokserskie, maty do judo, ciężarki i liny.

Na oferty budowlańców miasto czeka do 25 października. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał półtora roku na zakończenie inwestycji, co oznacza, że z nowego obiektu sportowcy skorzystają w najlepszym przypadku w drugiej połowie 2021 r.

Budowa tej hali została wpisana w 2014 r. na listę 45 priorytetowych inwestycji województwa dolnośląskiego. Wg zapisów tego dokumentu inwestycja miała zostać zrealizowana w latach 2015 – 2017.

Czytaj także:Tramwaju na Jagodno nie ma, ale będzie pociąg

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska