MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Izabela Bodnar: „Jestem gotowa na debatę”. A Jacek Sutryk jak zwykle miesza. Kampania prezydencka we Wrocławiu nabiera tempa

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Kandydatka Trzeciej Drogi zadeklarowała, że jest gotowa na nią.
Kandydatka Trzeciej Drogi zadeklarowała, że jest gotowa na nią. Remigiusz Biały / Polska Press
Izabela Bodnar zareagowała na słowa prezydenta Jacka Sutryka w sprawie potencjalnej debaty. Kandydatka Trzeciej Drogi zadeklarowała, że jest gotowa na nią. Zaproponowała także, aby to sztaby kandydatów ją zorganizowały. Zdaje się, że obecny prezydent nie chce o tym słyszeć i cały czas optuje za jednym rozwiązaniem, czyli debaty w TVP3 Wrocław.

Rozkręciła się już kampania wyborcza we Wrocławiu przed drugą turą głosowania na prezydenta miasta. Jest dwóch kandydatów: Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi i Jacek Sutryk, obecny włodarz, którzy powinni się zmierzyć w debacie. Padły nawet zaproszenia, a potem... odwracanie kota ogonem.

Bodnar: „Jestem gotowa na debatę z Jackiem Sutrykiem”

- Jacek Sutryk wezwał mnie do debaty, zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów. Ja dowiedziałam się o tym od dziennikarzy na moim wieczorze wyborczym. Odpowiadam, że jestem gotowa na debatę z Jackiem Sutrykiem. Obecny prezydent stara się stworzyć wrażenie, że ja tej debaty unikam. A tak nie jest. Ja z mieszkańcami rozmawiam codziennie. To dialog z nimi spowodował, że wystartowałam w wyborach i zaowocował tak dużym poparciem jakie dostałam - mówi Izabela Bodnar

Izabela Bodnar zaproponowała także formę w jakiej ta debata miałaby się odbyć. Jej sztab wyborczy wysłał do Jacka Sutryka propozycję, aby to ich sztaby ją zorganizowały. Wynika to z zapewni to równe traktowanie każdej z redakcji, każdego dziennikarza. A oni, kandydaci będą mieć wówczas równe szanse na zaprezentowanie się. Izabela Bodnar odniosła się także, do polityki informacyjnej i prowadzeniu dialogu przez ostanie pięć lat przez Jacka Sutryka.

- Przez 5 lat obecny prezydent oszczędnie dzielił się z informacjami z ważnymi dla mieszkańców sprawami. Odmawiał dostępu do informacji publicznej lokalnym mediom, opozycyjnym radnym czy organizacjom pozarządowym. Urząd i spółki stały się nietransparentne. A my, w zamian dostaliśmy atrapę czy pseudomedia w postaci miejskiego biuletynu, na czele z portalem i gazetką Wrocław.pl czy raczkującej telewizji internetowej o tej samej nazwie. Zamiast informacji pojawia się tam tylko groteskowa propaganda. To także nie fair wobec dziennikarzy, bo to stworzyło im nierówną konkurencję z nieograniczonym zapleczem finansowym. Zastrzeżenia są także do profilów Jacka Sutryka w mediach społecznościowych. Tak naprawdę nikt już nie wie, czy są one prywatne i prowadzone przez hordę urzędników, czy oficjalne, publiczne, gdzie co drugi mieszkaniec dostaje bana - dodaje Izabela Bodnar.

Jacek Sutryk zdaję się optować przy tym co mu wygodne

Do propozycji Izabeli Bodnar odniósł się Jacek Sutryk, ale jak to ma w zwyczaju na Facebooku, a nie osobiście.

- Jestem zaskoczony tą reakcją. Wrocławskie media publiczne są - podobnie jak w pierwszej turze - najlepszym miejscem na naszą rozmowę. Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko jak najszybciej damy mieszkańcom Wrocławia szansę na poznanie pomysłów i punktów programowych na najbliższą kadencję. Pani Izabelo - tak więc jeszcze raz: do zobaczenia podczas debaty – pisze Jacek Sutryk.

Prezydent odniósł się tym do informacji przekazanej rano, 10 kwietnia przez redakcję programu Fakty na TVP3 Wrocław o tym, że zaprosili oboje kandydatów do debaty, którą chcą zorganizować. Jacek Sutryk swój udział w niej potwierdził. Izabela Bodnar tego nie zrobiła, dlatego, że także 10 kwietnia rano ogłosiła swoją propozycję na debatę.

Kandydatka Trzeciej Drogi zadeklarowała, że jest gotowa na nią.

Izabela Bodnar: „Jestem gotowa na debatę”. A Jacek Sutryk ja...

***
Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska