MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki głosowania na prezydenta Wrocławia w więzieniach, szpitalach i domach opieki. Jak poradzili sobie kandydaci?

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Podobnie jak w poprzednich wyborach i w tych – samorządowych 2024 – zorganizowane zostały specjalne komisje wyborcze. Te powstają w więzieniach, aresztach, szpitalach i domach opieki. Sprawdziliśmy wyniki z tych miejsc. Różnią się od tych w skali całego miasta, a poparcie dla Izabeli Bodnar czy Jacka Sutryka jest zaskakujące.

W wyborach samorządowych we Wrocławiu głosowaliśmy w 330 komisjach wyborczych. 29 z nich zostało zorganizowanych w specyficznych miejscach. Trzy powołano w więzieniach, 17 w szpitalach oraz 9 w zakładach opieki zdrowotnej. Wyniki są bardzo różne. Podobnie frekwencja, bo w jednym z obwodów wyniosła prawie 100 proc.

Triumf Izabeli Bodnar w więzieniach!

We Wrocławiu komisje wyborcze zostały zorganizowane w zakładzie karnym na Kleczkowskiej, w areszcie śledczym i oddziale zewnętrznym aresztu przy ulicy Fiołkowej. Uprawnionych do głosowania w wyborach samorządowych we Wrocławiu było łącznie 216 osób. Zagłosowało 61 proc. z nich.

Oficjalne wyniki głosowania na prezydenta Wrocławia w więzieniach:

  • Izabela Bodnar (Trzecia Droga) – 51,59 proc.,
  • Jacek Sutryk – 48,41 proc.,

Nastąpiła zmiana względem pierwszej tury. Dwa tygodnie temu obecnego prezydenta poparło 52 proc. więźniów, a kandydatkę Trzeciej Drogi 28 proc.

W szpitalach Jacek Sutryk był bezkonkurencyjny

W szpitalach i innych zakładach leczniczych we Wrocławiu utworzono 17 komisji wyborczych. Uprawnionych do głosowania na kandydatów na prezydenta było, aż 1 127 osób, czyli tyle co w przeciętnym obwodzie we Wrocławiu. Ale z tego zagłosowało tylko 30 proc. pacjentów.

Oficjalne wyniki głosowania na prezydenta Wrocławia w szpitalach:

  • Jacek Sutryk – 72,56 proc.,
  • Izabela Bodnar (Trzecia Droga) – 27,44 proc.,

Wyrównana walka w domach opieki

Dziewięć komisji we Wrocławiu powstało w domach opieki dla osób starszych. Możliwość głosowania tam miało 831 osób, ale skorzystało z tego 37 proc. Tutaj jest największa niespodzianka we Wrocławiu w ponownym głosowania na kandydatów na prezydenta. Poparcie jakie zdobyli Jacek Sutryk i Izabela Bodnar jest identyczne, po 143 głosy.

Oficjalne wyniki głosowania na prezydenta Wrocławia w domach opieki:

  • Jacek Sutryk – 50 proc.,
  • Izabela Bodnar (Trzecia Droga) – 50 proc.,

W pierwszej turze wyborów w domach opieki najwięcej głosów zdobył kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Kasztelowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska