Zerwana trakcja i śmiertelny wypadek. Ciąg dalszy kłopotów...

  Zerwana trakcja i śmiertelny wypadek. Ciąg dalszy kłopotów na trasie Wrocław - Poznań

  PB, SZ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zerwana trakcja i śmiertelny wypadek. Ciąg dalszy kłopotów na trasie Wrocław - Poznań
  1/6
  przejdź do galerii

  ©JEW

  W czwartek dźwig wjechał na przejazd kolejowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami na trasie Wrocław - Poznań. Spowodowało to ogromne utrudnienia w ruchu pociągów. Nasiliły się one po śmiertelnym wypadku na tej trasie.


  AKTUALIZACJA Piątek, 10 sierpnia, godz. 14:15
  Na miejscu śmiertelnego wypadku pracuje prokurator, ale pociągi wracają już na swoje trasy (jeździły objazdem przez Ostrów Wlkp., Leszno i Oleśnicę Rataje). Pasażerowie jednak muszą wciąż liczyć się z opóźnieniami.

  AKTUALIZACJA Piątek, 10 sierpnia, godz. 13:00

  W miejscowości Przysieka Stara w Wielkopolsce doszło do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. Ruch na trasie będzie wstrzymany przez co najmniej trzy godziny. Dodatkowo nadal nie uporano się z naprawą zerwanej trakcji w okolicy Szewców.

  AKTUALIZACJA Piątek, 10 sierpnia, godz. 6:30

  Przywrócono przejazd JEDNYM TOREM na trasie Wrocław – Poznań po uszkodzeniu sieci trakcyjnej

  O godz. 5.25 po jednym torze przywrócono bezpośredni przejazd pociągów kursujących na trasie Wrocław – Rawicz i dalej do Poznania. Służby techniczne naprawiły sieć trakcyjną nad jednym torem. W nocy trzy lokomotywy spalinowe przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne były kierowane zmienioną trasą za pociągi regionalne była autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz pociągi przejeżdżają bezpośrednio, jednak mogą być kilkunastominutowe zmiany względem rozkładu jazdy, ze względu na dostępny tylko jeden z dwóch torów.

  Nadal pracują pociągi do naprawy sieci na drugim torze. Zakończenie prac przewidywane jest dziś ok godz. 14. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o sytuacji na trasie Wrocław - Poznań.

  CZYTAJ TAKŻE: PODRÓŻNY - CHAOS NA KOLEI. ZOSTAWILI LUDZI BEZ ŻADNEJ INFORMACJI  Zmiany w komunikacji na linii kolejowej Wrocław – Leszno – Poznań, wynikają ze zdarzenia na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie, którędy jeżdżą pociągi do Wrocławia i Poznania . Wczoraj około godziny 14:00 nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego z dźwigiem wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami.

  Aktualizacja 20.00
  Przewidywany czas trwania utrudnień do około godziny 8 w piątek, 10 sierpnia.

  Aktualizacja 17.30.

  Trzy lokomotywy spalinowe będą przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne są kierowane zmienioną trasą przez Głogów lub Ostrów Wielkopolski.

  Za pociągi regionalne nadal jest autobusowa komunikacja zastępcza: za Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław Główny – Oborniki Śląskie i za Koleje Dolnośląskie na odcinku Wrocław Osobowice – Żmigród. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach w rozkładzie.

  Działają dwa pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Już zabezpieczyły trasę tak, że można przejeżdżać lokomotywami spalinowymi. Teraz jeden tor będzie przygotowywany do jazdy trakcja elektryczna. Prace potrwają do północy.

  Aktualizacja 16.30.
  Ruch na trasie Wrocław Główny – Oborniki Śląskie jest wstrzymany. Pociągi międzyregionalne zostaną skierowane zmienioną trasą przez Głogów lub Ostrów Wielkopolski. Za pociągi regionalne uruchomiana jest autobusowa komunikacja zastępcza za Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław Główny – Oborniki Śląskie i za Koleje Dolnośląskie na odcinku Wrocław Osobowice – Żmigród. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach w rozkładzie.

  Bardzo wiele pociągów jest opóźnionych, większość kilkadziesiąt minut.

  Zmiany w komunikacji na linii kolejowej Wrocław – Leszno – Poznań, wynikają ze zdarzenia na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie, którędy jeżdżą pociągi do Wrocławia i Poznania. Około godziny 14:00 nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego z dźwigiem wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami. Na miejsce wysłano służby techniczne.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (299)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego gazeta uporczywie milczy???

  sowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

  Jaki jest stan ciężko rannych w wypadku przy Wroclaviii w którym uczestniczył kierowca Forda ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica

  bekacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyła by trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DD

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  We Wsiocławiu z pociągów korzytają same kozy i świnie

  pastuch ze Świniar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  We Wsiocławiu z pociągów korzytają same kozy i świnie


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  .. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Psycholwówecka wklejka #11 :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Matki ty nigdy nie miałeś, śmieciu z Kolei Dolnosląskich

  DW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Ty obsmarkany mongolski alfonsie, zerżnięty przez zarzуganego рedała i рały z warszawy, pacnę cię w twój pyskaty ryj i wylądujesz z mordą w góԝnie. Masz wyjеbane ty sреrmobilu. Tak cie kopnę w...rozwiń całość

  Ty obsmarkany mongolski alfonsie, zerżnięty przez zarzуganego рedała i рały z warszawy, pacnę cię w twój pyskaty ryj i wylądujesz z mordą w góԝnie. Masz wyjеbane ty sреrmobilu. Tak cie kopnę w duрę, że ci góԝno mózg wybije. Generalnie rzecz biorąc to ostentacyjnie рierdzę w twoim kierunku. Jesteś zezowatym rodzynem bengalskiej świni, wąchaj kloca skwarze na cycku rumuńskiej suki. Targaj dzbana i ślizgaj mikołaja wygrzmocony bagiecie z czarnobyla.
  Wiesz jak powstałeś? Twój stary spuścił sie na buty i kopał twoją starą po рiździe. Ty wysadzony w duрę strusi klopsie, dmuchany przez każdego chętnego рenera. Jak byłeś mały to na góԝno mówiłeś papu. Jesteś sрiеrdolonym rodzynem z duрy. Wiesz czemu twoja stara nie jeździ na rowerze? bo jej dzyndzel w łancuch wchodzi i budzi całe twoje wsiocławskie osiedle. Wyglądasz jak zdechła krowa która leży na słońcu 5 dni! Ty рrzerżnięty imbecylu, рizgany w oko przez własnego starego. Wyglądasz jakbyś sрiеrdolił z wiadra podczas skrobanki ty srakoјеbny kaczy wymiocie z mozambiku. Nie zapomnij skuгԝysynie, że nie jesteś w kinie. Taplaj sie w kale jеbany реdale cofnięty w rozwoju droрsie wyгuchany przez syna grabarza. Jеbie ci z ryja jak psu z kija. Twoje duрsko stanie sie moim trofeum myśliwskim. Masz maske gazową, czy taki wyraz twarzy? Masz zgrzybiałego fіuta ty сhuјogłowy łasuchu owczych góԝien. Zrobię ci z ryja parking dla ciężarówek ty trędowaty brudny rzepie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wsiocław nie potrzebuje pociągów

  warszawiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  Ludzie tutaj zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa,...rozwiń całość

  Ludzie tutaj zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, a mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A koleje Dolnośląskie już się dawno całe wykoleiły

  miłośnik kolei z Wrocławia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Kolejne Dolnośląskie to najgorsza spółka w Polsce pełna samej patologii!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pieniądze na kolej są, tylko wywala się je na głupoty

  Dolnoślązak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Brakuje pieniędzy na pociągi dla Dolnoślązaków, a może redakcja tutaj napisze w końcu coś o drogich muchowozach do Drezna, które wożą średnio 5 pasażerów na pociąg, a które kosztują krocie, bo...rozwiń całość

  Brakuje pieniędzy na pociągi dla Dolnoślązaków, a może redakcja tutaj napisze w końcu coś o drogich muchowozach do Drezna, które wożą średnio 5 pasażerów na pociąg, a które kosztują krocie, bo trzeba wynajmować drogie pociągi od Niemców za okrągłe sumki liczone są nam w euro. Za te pieniądze możnaby uruchomić znacznie więcej pociągów na Dolnym Śląsku, szczególnie na tych liniach na których ich bardzo brakuje.

  A tu filmik pokazujący, jakie "tłumy" jeżdżą pociągami do Drezna:
  https://www.youtube.com/watch?v=MCvu1xxQXNA

  Na to idą pieniądze przeznaczone na kolej na Dolnym Śląsku - na prestiżowe muchowozy do Niemiec zamiast na kolej dla Dolnoślązaków. To podpada pod niegospodarność w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi.

  Tymczasem firma pozbywa się pociągów na lokalnych liniach (np. wielokrotnie przytaczanej linii do Lwówka Śląskiego czy tak samo wciąż mieszkańcy Kamiennej Góry nie mogą się doprosić codziennych pociągów, bo KD ich olewają). Tym samym publiczny przewoźnik nie wywiązuje się ze swojej funkcji zapewniania transportu wszystkim mieszkańcom regionu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kiedy pociągi wrócą do Lwówka Śląskiego?

  Ryszard (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  To skandal, że Koleje Dolnośląskie i marszałek dopuścili do zlikwidowania pociągów na tych pięknych liniach, które mogłyby wozić mieszkańców i tłumy turystów. Niech się nie chwalą barany remontem...rozwiń całość

  To skandal, że Koleje Dolnośląskie i marszałek dopuścili do zlikwidowania pociągów na tych pięknych liniach, które mogłyby wozić mieszkańców i tłumy turystów. Niech się nie chwalą barany remontem kilku przystanków (za który zresztą odpowiada miasto Jelenia Góra a nie marszałek) w sytuacji, gdy zniszczyli już kilka pięknych tras kolejowych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koleje Dolnosląskie to najgorsza spółka kolejowa w Polsce.

  pasażer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Mieszkańcy Dolnego Śląska proszą o zlikwidowanie tej spółki.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prosimy o zlikwidowanie linii kolejowej do Sobótki

  SOBÓTCZANIE (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Pociągami nikt nie będzie tu jeździł, a linia kolejowa posłuży jako świetna ścieżka rowerowa dla mieszkańców. Zresztą nie chcemy tu bydła z Wrocławia. Wrocławskie brudasy i bez tego robią śmietnik...rozwiń całość

  Pociągami nikt nie będzie tu jeździł, a linia kolejowa posłuży jako świetna ścieżka rowerowa dla mieszkańców. Zresztą nie chcemy tu bydła z Wrocławia. Wrocławskie brudasy i bez tego robią śmietnik ze Ślęży.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wysadzić w powietrze wszystkie tory we Wrocławiu

  Adam Mikołaj Maćkowiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  z których i tak nikt nie korzysta. Będzie taka sama atrakcja turystyczna jak w Jerzmanicach.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo