Zarząd Przybylskiego dostał wotum zaufania i absolutorium

CH
Za wotum zaufania dla marszałka głosowało 19 radnych, przeciw było 13, a 1 się wstrzymał
Za wotum zaufania dla marszałka głosowało 19 radnych, przeciw było 13, a 1 się wstrzymał Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Udostępnij:
Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnoślaskiego zarząd marszałka Cezarego Przybylskiego uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium Radni poparli władze samorządu zdecydowaną większością głosów.

Najpierw Zarząd Województwa Dolnośląskiego przedstawił raport o stanie naszego województwa w 2018 roku. Generalnie zaprezentowano w nim stan realizacji podejmowanych uchwał oraz kierunków rozwoju. Na podstawie raportu podejmowano uchwałę o wotum zaufania dla zarządu. Za głosowało 19 radnych, przeciw było 13, a 1 się wstrzymał. Przedstawianie raportu było też szansą wypowiedzenia się mieszkańców w sprawie polityki i jakości rządzenia władz województwa. Pod warunkiem jednak, że wniosek o zabranie głosu zostanie wsparty 1000 podpisów. Takiego wniosku jednak nie było.

Kolejnym sprawdzianem było głosowanie nad absolutorium dla zarządu. Radni podejmowali tę decyzję w oparciu o sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok i sprawozdania finansowego. Tu poparcie dla zarządu marszałka Przybylskiego (Bezpartyjni Samorządowcy i PiS) było jeszcze mocniejsze. 20 radnych głosowało za, 13 się wstrzymało, a nikt nie oddał głosu przeciw.

Sytuacja była bowiem dość specyficzna. Radni Koalicji Obywatelskiej, którzy teraz są w opozycji sejmikowej, do listopada 2018 roku mieli "swój" zarząd. Nie zdecydowali się więc na ostrą ocenę całości prac władz wojewódzkich w 2018 roku.

Jednak podczas sesji nie brakowało krytycznych głosów. Głównie radni KO zarzucali marszałkowi, że nie jest realizowana np. budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia, zatrzymano budowę obwodnicy Złotoryi, nie ma postępu na budowie stadionu na Polanie Jakuszyckiej itd. Marszałek Cezary Przybylski tłumaczył, że realizacja inwestycji rzeczywiście napotyka na problemy, ale deklarował, że zostaną one jednak sfinalizowane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie