Wypromuj Wrocław nowym neonem i wygraj nawet 3000 złotych

R.S.
Ten najsłynniejszy wita wszystkich, którzy wychodzą z Dworca Głównego hasłem "Dobry wieczór we Wrocławiu". Neony. Kiedyś znak rozpoznawczy wszystkiego, co wyjątkowe i ważne w mieście. Chcąc wrócić do tradycji tych niezwykłych reklam, zapraszamy do udziału w konkursie na hasło neonu. Będzie on witał podróżnych pociągów na trasie Wrocław-Poznań i Wrocław-Szczecin, w miejscu gdzie składy zwalniają wjeżdżając na Dworzec Główny.

Dlaczego neon?
Konkurs jest okazją do przybliżenia ciekawej i bogatej historii wrocławskich świetlnych reklam. W latach 60’ i 70’ XX ulice miasta były każdego wieczora rozświetlane setkami neonów, reklamujących m.in. kina, sklepy, cukiernie, zakłady fryzjerskie i kwiaciarnie. Wiele konstrukcji zachwycało niebanalnymi rozwiązaniami i pomysłowością projektantów, stając się prawdziwymi dziełami sztuki. Część neonów była także nośnikami treści społecznych, a najbardziej znanym tego przykładem jest po dziś dzień neon „Dobry wieczór we Wrocławiu”, witający podróżnych przed Dworcem Głównym.

ZOBACZ I ZAGŁOSUJ NA PRACE KONKURSOWE

Przebieg konkursu
Konkurs został podzielony na dwa etapy:

Etap I
W tej części uczestnicy konkursu przez trzy tygodnie kwietnia mogli zgłaszać propozycje treści neonu. Spośród zgłoszonych ponad tysiąca propozycji jury, w którego skład weszli przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Fundacji Neon Side, Gazety Wrocławskiej oraz organizatora Lokum Deweloper, wyłoniło zwycięskie hasło „WROCŁAW. STO MOSTÓW – MILION UŚMIECHÓW”. Autorką wyróżnionej propozycji jest pani Dorota Rogacz. Zdaniem jurorów hasło kojarzy się z historią, opartą na przenikaniu się miasta i płynącej przez nie Odry, jak również budzi pozytywne skojarzenia - Wrocław jako miejsca otwartego i pełnego przyjaznych ludzi.

Etap II
Uczestnicy drugiego etapu konkursu mieli czas do 17.07, aby przygotować projekty graficzne hasła neonu - „WROCŁAW. STO MOSTÓW – MILION UŚMIECHÓW”. Spośród zgłoszonych prac Jury wybierze zwycięski projekt, którego autor otrzyma 3000 zł.
Po zakończonym II etapie konkursu odbędzie się wystawa prac finałowych. Planowana jest też realizacja oraz umieszczenie wybranego projektu na budynku inwestycji Lokum Victoria zlokalizowanej przy ulicy Tęczowej na Starym Mieście we Wrocławiu.
Wytyczne dotyczące opracowania projektu znajdują się w § 4 regulaminu SPRAWDŹ REGULAMIN

Głosowanie trwa do 27.07.2016 r. do godz. 23.59.

Zagłosuj na najlepszą pracę i wygraj
Autor najlepszego projektu graficznego otrzyma nagrodę w wysokości 3 000 zł. Dodatkowo od 18 lipca czytelnicy Gazety Wrocławskiej mogą głosować na wybrane projekty. Autor projektu, który zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma nagrodę specjalną wynoszącą 1 000 zł. Spośród osób, które zagłosują SMS-em i uzasadnią swój wybór, komisja plebiscytowa nagrodzi 5 osób voucherami do atrakcyjnych miejsc we Wrocławiu: Hydropolis, Kino Nowe Horyzonty, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ZOO, Teatr Capitol.

Aby zawalczyć o nagrody wystarczy zagłosować na wybrany projekt SMS-em pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) z uzasadnieniem swojego wyboru. W treści SMS-a należy wpisać: neon.numer wybranej pracy.uzasadnienie.imię i nazwisko. Jury nagrodzi autorów pięciu najciekawszych SMS-ów do piątku, 29 lipca do godz. 14.00.

ZOBACZ I ZAGŁOSUJ NA PRACE KONKURSOWE

Organizatorzy
Konkurs organizuje Lokum Deweloper, przy współpracy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Fundacji Neon Side. Partnerem medialnym akcji jest Gazeta Wrocławska. Lokum Deweloper jest spółką deweloperską działającą na wrocławskim rynku od 2004 roku. W zrealizowanych do tej pory inwestycjach deweloper oddał do użytku już ponad 2300 mieszkań, a jego osiedla otrzymują kolejne wyróżnienia i nagrody: Lokum di Trevi – tytuł wrocławskiego Osiedla 25-lecia, Lokum da Vinci nagroda w konkursie „Piękny Wrocław”. Realizowane obecnie osiedle – Lokum Victoria, na którym planowane jest zainstalowanie neonu wybranego w konkursie, znajduje się przy ul. Tęczowej na Starym Mieście we Wrocławiu. Charakterystycznym elementem tej inwestycji będzie zrewitalizowana historyczna zabudowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie, od centrum sportowego przez powierzchnie biurowe po punkty usługowe. W centralnym punkcie osiedla stanie fontanna oraz przyrządy do ćwiczeń na wolnym powietrzu, planowana jest także ścieżka do biegania. Z osiedla w kilka minut można się znaleźć na wiodącej do Rynku Promenadzie Staromiejskiej lub przenieść się głównymi arteriami w inne części miasta. Od ubiegłego roku spółka Lokum Deweloper jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Wideo