MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Powstańców Śląskich w tragicznym stanie. Miasto zapowiada remont. Kostkę brukową zastąpi asfalt! Kiedy ruszą prace?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Dziury na ulicy Powstańców Śląskich dają się we znaki kierowcom i ich pojazdom. Stan drogi jest tragiczny, zapadnięte są kostka i studzienki.
Dziury na ulicy Powstańców Śląskich dają się we znaki kierowcom i ich pojazdom. Stan drogi jest tragiczny, zapadnięte są kostka i studzienki. Jarosław Jakubczak / Polska Press
Stan jezdni na Powstańców Śląskich jest tragiczny i pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Kierowcy jadąc poniemiecką, krzywą i zapadniętą kostką klną pod nosem, zastanawiając się dlaczego przez tyle lat jedna z głównych ulic Wrocławia nie została ruszona. Czy w sprawie remontu coś ruszyło?

Okazuje się, że tak. W ogłoszonym niedawno przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przetargu na opracowanie projektu remontu zgłosiło się aż 7 firm. Spośród nich wybrana została jedna - Drogtim, z którą ZDiUM już podpisał umowę. Wykonawca ma 6 miesięcy, czyli do połowy października, na wykonanie projektu. Wartość tego kontraktu to prawie 464 tys. zł.

Zobacz też: Wiemy, kiedy otworzą Dworzec Świebodzki we Wrocławiu! Dokąd pojadą stamtąd pociągi?

Co obejmie projekt? Do wymiany pójdzie nawierzchnia obydwu jezdni Powstańców Śląskich, zużytą i zapadniętą kostkę zastąpi asfalt. Remont zostanie podzielony na 3 etapy.

  • Pierwszy obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Swobodną do skrzyżowania z ul. Radosną i Szczęśliwą.
  • Następny etap to odcinek od ul. Wielkiej do ronda.
  • Ostatni etap prac: od ronda do skrzyżowania z al. Hallera i al. Wiśniową.
3 etapy remontu: jako pierwszy zostanie wyremontowany odcinek zaznaczony na czerwono (od Swobodnej do Radosnej), jako drugi – zielony (od Wielkiej do
3 etapy remontu: jako pierwszy zostanie wyremontowany odcinek zaznaczony na czerwono (od Swobodnej do Radosnej), jako drugi – zielony (od Wielkiej do ronda), trzeci etap to kolor niebieski (od ronda do Hallera). Google Maps / Gazeta Wrocławska

Oprócz wymiany kostki na nawierzchnię bitumiczną, remont ul. Powstańców Śląskich ma objąć: wymianę podbudowy, odtworzenie zieleni, chodników, regulację krawężników oraz wpustów kanalizacji deszczowej, a także pokryw studni.

- Z projektu wyłączone zostanie rondo, dla którego docelowo planujemy na przełomie kwietnia i maja ogłosić przetarg na remont i zagospodarowanie – zapowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Kosztorys stworzony na podstawie projektu, jeszcze w tym roku pozwoli oszacować koszty remontu ul. Powstańców Śląskich. Po potwierdzeniu finansowania, będzie można ogłosić przetarg na prace budowlane. Niewykluczone, że zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. W ZDiUM dowiedzieliśmy się, przy najbardziej optymistycznym wariancie remont ul. Powstańców Śląskich ruszy wiosną 2025 r. Termin prac będzie wynikał z dokumentacji projektowej.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska