18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Uciążliwe reklamy na autobusach i tramwajach

Redakcja
Reklamy na wrocławskich tramwajach i autobusach budzą u pasażerów sprzeczne emocje. Są tacy, którzy uważają, że dzięki nim pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego lepiej się prezentują. Ale to tylko część opinii.

Emerytka Zuzanna Głodek nie ma nic przeciwko reklamom na taborze MPK. Ale, jej zdaniem, powinny być one umieszczane wyłącznie na dolnej części tramwaju.

- Te naklejane na szyby nie są wystarczająco przezroczyste. Starsi ludzie mają problemy z dostrzeżeniem, gdzie dokładnie się znajdują - mówi pani Zuzanna. Tłumaczy, że w słoneczne dni jest to jeszcze możliwe, ale w pochmurne przez okno nic nie widać. - A właśnie zbliża się jesień, a po niej zima - dodaje emerytka.

Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka wrocławskiego MPK, informuje, że skargi na zasłonięte szyby pojazdów to rzadkość.

- W ciągu ostatniego roku mieliśmy jedno takie zgłoszenie - twierdzi Korzeniowska.

Ale pani Zuzanna mówi, że planowała z grupką znajomych emerytów wysłać pismo do prezydenta Rafała Dutkiewicza. - Przecież komunikacja publiczna nie jest tylko dla młodych, sprawnych ludzi! - irytuje się wrocławianka.

Regulamin działu marketingu MPK dokładnie określa, na ilu szybach tramwaju lub autobusu może widnieć reklama i na których. Nie wolno oklejać szyb awaryjnych, a takich jest 2-3 w pojeździe.

Rzeczniczka MPK wyjaśnia, że przy nakładaniu reklamy na szyby najemca powinien stosować folię o przepuszczalności światła 75 proc. - Grafika musi mieć minimum 75 proc. przejrzystości druku od wewnętrznej strony pojazdu. Jeśli taknie jest, rozwiązujemy umowę- dodaje Korzeniowska.

Maria Muzyka-Woźniak, okulistka z wrocławskiego Ośrodka Okulistyki Klinicznej Spektrum, tłumaczy, że większość osób po 65. roku życia ma problemy ze wzrokiem. Tym osobom trudniej dostrzec coś przez zaklejone okna.

- Najczęściej dopada ich jaskra lub zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, a możliwości bezpłatnego leczenia w Polsce są niestety ograniczone - mówi doktor Muzyka-Woźniak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska