Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Od maja znowu utrudnienia na ul. Dyrekcyjnej

Redakcja
Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Jeszcze w maju robotnicy mają wejść na ul. Dyrekcyjną, a kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami – drugi raz w ciągu roku na tej samej ulicy. Firma Skanska wymieni nawierzchnię ul. Dyrekcyjnej na niewyremontowanym odcinku. W ubiegłym roku Dyrekcyjna została przebudowana od Ślężnej do wyjazdu z dworca tymczasowego. Teraz nowa nawierzchnia zostanie wyłożona na pozostałym fragmencie: od dworca do Hubskiej.

Data remontu opisanego fragmentu ul. Dyrekcyjnej się przesunęła. Najpierw ulica miała być przebudowywana razem z ul. Hubską w ramach jednego zadania realizowanego od wiosny do wiosny przyszłego roku. Ostatecznie rozdzielono te zadania na dwa przetargi. Remont Dyrekcyjnej miał być osobnym zadaniem, ale realizowanym w trakcie remontu ul. Hubskiej i z nim skoordynowanym, tak, by jak najmniej utrudniać życie kierowcom.

Teraz się to zmieniło. Prace na ul. Dyrekcyjnej najpewniej zakończą się przed remontem ul. Hubskiej. Wykonawca jest już wybrany, to firma Skanska, która wykona prace za 3,4 mln zł brutto. Umowa nie jest jeszcze podpisana, ale stanie się to w najbliższych dniach. – Wtedy powiemy więcej na temat harmonogramu robót. Być może ruszą już w maju – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Wykonawca wymieni nawierzchnię z kostki na bitumiczną, przebuduje nieco skrzyżowania. Remont nie będzie miał dużego zakresu, to dużo mniejsze zadanie niż przebudowa Hubskiej. Skanska opracuje organizację ruchu i ewentualne objazdy dla kierowców. Prace powinny zakończyć się jeszcze w wakacje.

Przetarg na prace na ul. Hubskiej został odwołany. Chciało ją przebudowywać 10 firm, ale zostały wykluczone z postępowania lub same zrezygnowały. Konieczny jest nowy przetarg. Hubska ma być remontowana najwcześniej od lata tego roku, do lata przyszłego roku.

Czytaj więcej o odwołanym przetargu na Hubską: Remont Hubskiej będzie później. Przetarg odwołany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska