MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Atak na bar z kebabem. Wrzucili butelkę z benzyną

PJ
Wrocław: Atak na bar z kebabem. Wrzucili butelkę z benzyną
Wrocław: Atak na bar z kebabem. Wrzucili butelkę z benzyną Jarosław Jakubczak
Około 2 w nocy nieznani sprawcy wybili szybę w lokalu z kebabem przy ul. Prusa na wrocławskim Ołbinie i wrzucili do środka butelkę z benzyną. Lokal prowadzi Egipcjanin.

Po wrzuceniu butelki na podłodze pojawił się ogień, ale na szczęście został szybko opanowany i nikomu nic się nie stało. Właścicielem „Kuki Pizza” jest mieszkający od ośmiu lat we Wrocławiu Egipcjanin.

Policjanci jeszcze nie ustalili, kto był sprawcą tego ataku. - Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie sprawcy, lub sprawców tego zdarzenia. Ktoś wrzucił przez wybitą szybę butelkę z łatwopalną cieczą, przez co doszło do zapłonu. Na szczęście ogniem zajął się tylko niewielki fragment podłogi. Badamy wszystkie okoliczności włącznie z tą, czy był to atak na tle rasistowskim. Na razie możemy mówić jedynie o uszkodzeniu mienia - powiedział nam rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski

- Sprawców było dwóch. Wybili szybę i wrzucili butelkę z paliwem, zaraz potem pojawił się ogień - powiedziała nam kobieta, która wraz z Egipcjaninem prowadzi ten lokal. - Lokal był wtedy zamknięty, więc nikogo w środku nie było. Na szczęście ktoś zauważył co się dzieje i zaalarmował straż pożarną, a ta szybko uporała się z niewielkim ogniem. Na razie nic więcej nie wiemy - dodała.

To kolejny atak na bar z kebabem we Wrocławiu. We wtorek także we Wrocławiu zamaskowany człowiek wybił szybę w restauracji prowadzonej przez Kurda przy Jedności Narodowej. Uderzył ciężkim przedmiotem w jedno z okien restauracji wybijając je. - Jestem we Polsce już 13 lat i po raz pierwszy coś takiego mi się przydarzyło - tłumaczy solidną polszczyzną Serdar Darwish, menedżer restauracji Kebab House - Do Wrocławia przyjechałem dwa miesiące temu, wcześniej pracowałem w Łodzi i Poznaniu, ale nigdzie nas nie atakowano.
Kliknij i przeczytaj więcej na ten temat

Prezydent Rafał Dutkiewicz odniósł się do ostatnich wydarzeń w mediach społecznościowych

"Myśląc o nocnych wydarzeniach w punkcie gastronomicznym przy ulicy Prusa we Wrocławiu, podkreślam to, o czym mówiłem już wiele razy - nie ma mojej zgody na rasistowskie i ksenofobiczne zachowania w naszym mieście!

Chcę, żeby każdy mieszkaniec Wrocławia czuł się tutaj bezpiecznie, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi. Choć uruchomiliśmy wiele przedsięwzięć, to jeszcze zwiększymy nasze zaangażowanie w miejskie projekty promujące i kształtujące tolerancję.

Zaproszę przedstawicieli rożnych wyznań i środowisk opiniotwórczych do gremium, które dziś roboczo nazywam "Wsparciem Tolerancji". Jestem w kontakcie z policją. Poprosiłem zarówno o intensyfikację programów prewencyjnych, jak i szybką pracę operacyjną dotyczącą wczorajszego aktu agresji.

Mam bardzo silne wrażenie, że coś złego dzieje się w Polsce. Czekam na reakcję państwa polskiego na tego rodzaju niebezpieczne zjawiska.

Cieszy mnie inicjatywa wrocławian, którzy chcą zademonstrować wsparcie dla właścicieli egipskiego baru i spotkać się tam na kebabie. Nie ma mnie teraz we Wrocławiu, ale chcę tak szybko jak to będzie możliwe odwiedzić właściciela baru.

Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie!"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska