Komunikacyjny paraliż na zachodzie Wrocławia

sz
Udostępnij:
Ok. godz. 18 na pl. Strzegomski wykoleił się zabytkowy tramwaj. Przed godz. 19 w okolicy doszło do kolejnego wykolejenia.

Ze względu na wykolejenie się tramwaju na pl. Strzegomskim wprowadzono komunikację zastępcza

  • Tramwaje linii 3, 23 i 33 zawracają przez Most Sikorskiego, Mosty Mieszczańskie, Dubois, Most Pomorski;
  • Tramwaje linii 10 i 20 zawracają przez Nowy Świat, Most Pomorski, Dubois, Mosty Mieszczańskie, Most Sikorskiego;
  • Tramwaje linii 31 i 32 skierowano na Mosty Mieszczańskie.

Wprowadzono ruch wahadłowy w relacji Leśnica/Pilczyce/Kozanów - Wrocławski Park Przemysłowy. Kursują autobusy "za tramwaj" w relacji pl. Jana Pawła II - Zachodnia.

Tutaj utrudnienia zakończyły się po godz. 19.

Tymczasem przed godz. 19 doszło do kolejnego wykolejenia. To jeżdżący wahadłowo tramwaj linii 32 wykoleił się na wysokości Dolmedu.

W związku z tym tramwaje linii 23 wydłużono do pętli Pilczyce.

Zobacz też:
Policjant Roku Ruchu Drogowego Wrocław 2019

Wideo

Komentarze 76

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja.
Debil z mpk od rozkładów.,marnotractwo papieru za 3 zamykane słupki na 2 dni podwójna wymiana 100% rozkładów w piątek 100% i w niedziele 100% rozkładów 2 razy informacja. Co nato prezydent.kogo Mpk zatrudnia.eko Wroclaw.!!!!!! 9
i
ijoijo
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK...

Niczym nie jeździłeś, tylko napisałeś sobie historyjkę i spamujesz nią forum od kilku lat. Kim trzeba być, żeby całymi latami poświęcać swój czas na spamowanie forum, to jest jakiś kliniczny przypadek.

...
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

2019-06-27T00:09:52 02:00, Max:

No niestety... mega dosadnie ale prawda.

Mi MPK zajmuje 3 razy tyle czasu co przejazd autem ... niestety. Pod względem komunikacji miejskiej i nie tylko ... bo i drogowej jest coraz gorzej. To miasto ukisi sie samo

Zero alternatywy dla auta

2019-06-27T06:19:11 02:00, H:

Pojedz rowerem

2019-06-27T10:27:24 02:00, Gość:

Tylko samochód, popieram. Sam dojeżdżam często mpk i wiem, ile jest dyskomfortu. W upalach duża część pojazdów wciąż nie ma klimy. 18letnie volvo i 40letnie Konstale swoje już posłużyły. A ten rower to chyba dla kawałek, co?

2019-06-27T15:51:28 02:00, Gość:

Dlaczego tylko autem? Jeździłem wiele aut autem inie wytrzymywałem nerwowo stojąc w korkach szczególnie w upale albo wtedy gdy musiałem gdzieś dojechać na czas. Przesiadłem się na rower i dynda mi czy są korki czy nie. Żal mi ludzi którzy tak się uzależnili od auta, że nie zauważają ile czasu w nim tracą. Władze dopuściły że we Wrocławiu jest dwa razy więcej aut niż w Berlinie i 3 razy więcej niż w Kopenhadze w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

2019-06-27T19:21:12 02:00, Max:

Tak... tym na rowerach dynda wszystko. Lacznie z przepisami drogowymi.

Niestety nie zawsze da sie rowerem.

Zrozumiesz jesli bedziesz mial dziecko i kawalek do przedszkola lub szkoly

dodając że nie w każdym biurze jest prysznic a upoconym jak szczór (bo upały) siedzieć 8h i "pachnieć" to Eee jakby to ... deczko niewygodnie a i przeszkadza to współpracownikom a co do korków to zawsze można znaleźć objazd (no może prawie) ja do pracy mam opracowane 2 trasy 1 jak nie ma korków 15km - pusta ulica 10-15 minut (spora część na AOW) z korkiem 1h druga to 25km z korkiem max 35min (albo raczej gdy 1 jest zakorkowana) pusta droga około 20 min (część poza terenem zabudowanym i jeszcze większa częśc AOW) tak więc trzeba tylko myśleć liczyć i szukać... A codziennie przed wyjazdem sprawdzam korki na googlu i wybieram którą trasą jadę dzisiaj była to ta 1 i zajęło mi to 30min

M
Max
2019-06-26T23:01:53 02:00, maciu pipciu:

Tramwaje w dzisiejszych czasach są absurdem. Drogie w zakupie, drogie w utrzymaniu, koszmarnie droga infrastruktura. Awaria tramwaju (zawsze będzie jakaś awaria) paraliżuje kawał miasta. Zachód od dawna przeszedł na niskopodłogowe autobusy. Zaorać tory na buspasy, kupić elektryczne autobusy (1/4 ceny tramwaju) i po kłopocie. Ale nikt tego nie zrobi, będą brnęli w te tramwaje jak w stadion, który więcej nas kosztuje gdy jest, niż gdyby go wyburzyć.

2019-06-26T23:07:23 02:00, Xxx:

Wskaż miasta na "Zachodzie", które przeszły na autobusy. Na każde jedno "autobusowe" miasto wskażę Ci pięć, w których intensywnie rozwijana jest trakcja tramwajowa.

2019-06-27T00:08:23 02:00, Sutryk ma kota:

Tramwaj to przeżytek w stosunku do trolejbusów nowej generacji.

Wskaż mi jedno miasto na zachodzie z takim stanem torowisk? W Halle są owszem tramwaje, ale na gumowych kołach.

Współczesny tramwaj to nie konny lekki tramwaik. To 50 i więcej tonowy kolos, hałaśliwy w dodatku, wymagający specjalnych linii, które są droższe niż normalnie użytkowany pas. Co więcej tramwaj po 10-20 latach to trup, tak samo jak autobus. Tylko tyle, że ten trup kosztuje 5 razy tyle co autobus.

2019-06-27T01:40:44 02:00, Aga W.:

Jeśli tak to wobec tego zamknijmy A4 to droga śmierci i wypadku. Nie ma dnia żeby nie była zablokowana. Jeszcze kolej zlikwidujmy bo też zatrzymania i objazdy. A tak w ogóle paranoiku to pokaż taki autobus co we wrocławskiej metropolii, liczącej zapewne około 1mln ludności, przewiezie taką ilość ludzi co tramwaj. Po kilkunastu całkowitych zapełnieniach połamie się jak zapałka. Tak wiem do Ciebie żadne argumenty nie przemawiają.

A wystarczy w miejsce trwamwaju zrobic asfalt i jak w lodzi puscic trolejbusy. Mamy dodatkowy pas dla elektryków i karetek. I o ile tansze... kilka razy.

M
Max
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

2019-06-27T00:09:52 02:00, Max:

No niestety... mega dosadnie ale prawda.

Mi MPK zajmuje 3 razy tyle czasu co przejazd autem ... niestety. Pod względem komunikacji miejskiej i nie tylko ... bo i drogowej jest coraz gorzej. To miasto ukisi sie samo

Zero alternatywy dla auta

2019-06-27T06:19:11 02:00, H:

Pojedz rowerem

2019-06-27T10:27:24 02:00, Gość:

Tylko samochód, popieram. Sam dojeżdżam często mpk i wiem, ile jest dyskomfortu. W upalach duża część pojazdów wciąż nie ma klimy. 18letnie volvo i 40letnie Konstale swoje już posłużyły. A ten rower to chyba dla kawałek, co?

2019-06-27T15:51:28 02:00, Gość:

Dlaczego tylko autem? Jeździłem wiele aut autem inie wytrzymywałem nerwowo stojąc w korkach szczególnie w upale albo wtedy gdy musiałem gdzieś dojechać na czas. Przesiadłem się na rower i dynda mi czy są korki czy nie. Żal mi ludzi którzy tak się uzależnili od auta, że nie zauważają ile czasu w nim tracą. Władze dopuściły że we Wrocławiu jest dwa razy więcej aut niż w Berlinie i 3 razy więcej niż w Kopenhadze w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Tak... tym na rowerach dynda wszystko. Lacznie z przepisami drogowymi.

Niestety nie zawsze da sie rowerem.

Zrozumiesz jesli bedziesz mial dziecko i kawalek do przedszkola lub szkoly

M
Max
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

2019-06-27T00:09:52 02:00, Max:

No niestety... mega dosadnie ale prawda.

Mi MPK zajmuje 3 razy tyle czasu co przejazd autem ... niestety. Pod względem komunikacji miejskiej i nie tylko ... bo i drogowej jest coraz gorzej. To miasto ukisi sie samo

Zero alternatywy dla auta

2019-06-27T06:19:11 02:00, H:

Pojedz rowerem

2019-06-27T10:27:24 02:00, Gość:

Tylko samochód, popieram. Sam dojeżdżam często mpk i wiem, ile jest dyskomfortu. W upalach duża część pojazdów wciąż nie ma klimy. 18letnie volvo i 40letnie Konstale swoje już posłużyły. A ten rower to chyba dla kawałek, co?

2019-06-27T15:51:28 02:00, Gość:

Dlaczego tylko autem? Jeździłem wiele aut autem inie wytrzymywałem nerwowo stojąc w korkach szczególnie w upale albo wtedy gdy musiałem gdzieś dojechać na czas. Przesiadłem się na rower i dynda mi czy są korki czy nie. Żal mi ludzi którzy tak się uzależnili od auta, że nie zauważają ile czasu w nim tracą. Władze dopuściły że we Wrocławiu jest dwa razy więcej aut niż w Berlinie i 3 razy więcej niż w Kopenhadze w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

2019-06-27T16:44:52 02:00, na etacie:

Polecam odebrać rowerem dwójkę dzieci z dwóch różnych lokalizacji w mieście i zdążyć do 17, bo do tej godziny są czynne przedszkola i świetlice w szkołach.

Dokladnie.

Ludzie z rowerami nie wiedza co mowia.

Polecam 12 km do szkoly kolejne 3 do pracy i potem spowrotem. Jakos nie usmiecha mi sie spoconym siedziec w biurze albo uwalonym od deszczu ... no i co z dzieckiem?

Autem w obie strony przejazd w komforcie od 1h do 1h 20 min. Rower .... podobny czas ... i niestety nierealne .... a MPK ... raz probowalem ... ponad 3h i min 2 przesiadki w jedna strone.

G
Gość
Nie dość że szyny i tory są w opłakanym stanie i się sypią się bo nie były remontowane od wielu lat, to na dodatek jeszcze bardziej rujnują je Skody które mają nieskrętne, sztywne wózki. Po co budować kolejne nowe torowiska jak za chwilę zostaną zrujnowane. Jakoś dawniej nie było tylu wykolejeń i awarii co teraz bo nie było Skód. Najpierw należy wycofać te szkodliwe dla torowisk tramwaje a później zrobić ich kapitalny remont i budować nowe. Wtedy jest szansa że wyremontowane, nowe tory i szyny będą służyć wiele lat. Osoby odpowiedzialne za taki zakup trzeba wreszcie za to rozliczyć i pogonić.
n
na etacie
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

2019-06-27T00:09:52 02:00, Max:

No niestety... mega dosadnie ale prawda.

Mi MPK zajmuje 3 razy tyle czasu co przejazd autem ... niestety. Pod względem komunikacji miejskiej i nie tylko ... bo i drogowej jest coraz gorzej. To miasto ukisi sie samo

Zero alternatywy dla auta

2019-06-27T06:19:11 02:00, H:

Pojedz rowerem

2019-06-27T10:27:24 02:00, Gość:

Tylko samochód, popieram. Sam dojeżdżam często mpk i wiem, ile jest dyskomfortu. W upalach duża część pojazdów wciąż nie ma klimy. 18letnie volvo i 40letnie Konstale swoje już posłużyły. A ten rower to chyba dla kawałek, co?

2019-06-27T15:51:28 02:00, Gość:

Dlaczego tylko autem? Jeździłem wiele aut autem inie wytrzymywałem nerwowo stojąc w korkach szczególnie w upale albo wtedy gdy musiałem gdzieś dojechać na czas. Przesiadłem się na rower i dynda mi czy są korki czy nie. Żal mi ludzi którzy tak się uzależnili od auta, że nie zauważają ile czasu w nim tracą. Władze dopuściły że we Wrocławiu jest dwa razy więcej aut niż w Berlinie i 3 razy więcej niż w Kopenhadze w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Polecam odebrać rowerem dwójkę dzieci z dwóch różnych lokalizacji w mieście i zdążyć do 17, bo do tej godziny są czynne przedszkola i świetlice w szkołach.

G
Gość
2019-06-27T08:24:50 02:00, ARLEKIN, DROGI ROWEROWE:

ARLEKIN, DROGI ROWEROWE

Drogi dla rowerów to priorytet dla miasta.

Tylko rowerem da się ominąć korki i nie stresować się że auto wywiozą na lawecie a także ominąć psującą się MPK

G
Gość
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

2019-06-27T00:09:52 02:00, Max:

No niestety... mega dosadnie ale prawda.

Mi MPK zajmuje 3 razy tyle czasu co przejazd autem ... niestety. Pod względem komunikacji miejskiej i nie tylko ... bo i drogowej jest coraz gorzej. To miasto ukisi sie samo

Zero alternatywy dla auta

2019-06-27T06:19:11 02:00, H:

Pojedz rowerem

2019-06-27T10:27:24 02:00, Gość:

Tylko samochód, popieram. Sam dojeżdżam często mpk i wiem, ile jest dyskomfortu. W upalach duża część pojazdów wciąż nie ma klimy. 18letnie volvo i 40letnie Konstale swoje już posłużyły. A ten rower to chyba dla kawałek, co?

Dlaczego tylko autem? Jeździłem wiele aut autem inie wytrzymywałem nerwowo stojąc w korkach szczególnie w upale albo wtedy gdy musiałem gdzieś dojechać na czas. Przesiadłem się na rower i dynda mi czy są korki czy nie. Żal mi ludzi którzy tak się uzależnili od auta, że nie zauważają ile czasu w nim tracą. Władze dopuściły że we Wrocławiu jest dwa razy więcej aut niż w Berlinie i 3 razy więcej niż w Kopenhadze w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

G
Gość
Dzień bez wykolejonego tramwaju stracony.
K
Kresowiak
To skutek wieloletniej krótkowzrocznej polityki władz miasta - liczył się tylko Rynek i okolice, a reszta jest be. Ale co tam, przecież ktoś w kolejnych wyborach zdecydowaną większością wybiera ciągle tych samych, więc chyba nie jest tak źle, a nawet bardzo dobrze...
G
Gość
KOLEJNY RAZ POJEB MOTORNICZY ZAPIERDALA JAK NA WYŚCIGACH. A tory we Wrocławiu są takie jak drogi - NIEPRZEJEZDNE. KARY DOJEBAĆ MOTORNICZYM PO PENSJI. Poza tym, jak można narażać 50 osób w tramwaju i pędzić 60km/h po torach na Hallera (przy Borku) kiedy cały tramwaj buja się na boki /- 1m? CHORE! POTENCJALNI MORDERCY. Zaczniecie robić "akcje uświadamiające" jak wywali się tam tramwaj i zginie 30 osób!
G
Gość
2019-06-26T23:41:56 02:00, MPK a własne auto:

Jeździłem kilka lat MPK i dziękuję za takie usługi . Codzienny dojazd zajmował sporo czasu poza tym : zbyt wiele przesiadek oraz zbyt długi czas oczekiwania :( jazda w ścisku niejednokrotnie z śmierdzącymi menelami :( kieszonkowcami i starymi rurami jadącymi na promocje do lidla i wiecznie ujadającymi jaka to młodzież niewychowana :( Jazda z gimnazjalistkami chwalącymi się kto i ile razy je przeleciał podczas ostatniej imprezy lub gimnazjalistami ryczącymi i śmiejącymi się nawet z tego , że drzwi się otworzyły :( Jazda z matkami wpieprzającymi się z wózkami bez względu na ludzi i rozjeżdżającymi ich buty :( Jazda często w ukropie latem i zimnie zima z zaparowanymi szybami , przez które nic nie widać :( Jazda z osobami rozsiewającymi wszędzie bakcyle , nie zakrywającymi mord podczas kaszlu czy kichnięcia :( A to wszystko okraszone mandatem od kanara za to , że kasownik niewyraźnie skasował bilet lub brak możliwości zakupu biletu ze względu na awarię biletomatu :( Dzięki takim atrakcjom zdecydowałem iż pora skończyć z korzystaniem z usług MPK i uniezależnić się . W tej chwili autem do pracy dojeżdżam w połowę czasu co pozwala mi dłużej pospać , nikt mi nie pieprzy nad uchem i nie śmierdzi tygodniowym potem i papierosami radzieckiej produkcji :) włączę sobie radyjko :) latem klimę a zimą ogrzewanie :) nie obawiam się o swoje ubranie oraz portfel :) nikt mnie nie pcha i nie depcze :)spokojny jestem o to , że w całości dowiozę śniadanie i komputer do biura :)nie choruję na grypę , bo nie muszę stać pod chmurką i czekać na zabity autobus :) po pracy moge podjechać od razu na zakupy :) nawet w zimie wsiadam do ciepłego i rozmrożonego samochodu ponieważ mam w nim ogrzewanie postojowe :) i co najważniejsze oszczędzam sobie stresu , że nie zdążę na autobus czy tramwaj bo moje autko zawsze na mnie czeka :)

Aha i moje auto nie wykoleja się codziennie :D

2019-06-27T00:09:52 02:00, Max:

No niestety... mega dosadnie ale prawda.

Mi MPK zajmuje 3 razy tyle czasu co przejazd autem ... niestety. Pod względem komunikacji miejskiej i nie tylko ... bo i drogowej jest coraz gorzej. To miasto ukisi sie samo

Zero alternatywy dla auta

2019-06-27T06:19:11 02:00, H:

Pojedz rowerem

Tylko samochód, popieram. Sam dojeżdżam często mpk i wiem, ile jest dyskomfortu. W upalach duża część pojazdów wciąż nie ma klimy. 18letnie volvo i 40letnie Konstale swoje już posłużyły. A ten rower to chyba dla kawałek, co?

w
wstyd
Prezydencie Sutryku - coś tam pisałeś prezydencie Sutryku, o koncepcji wspólnych rozwiązaniach komunikacyjnych. To chodziło od ekologiczne podejście do komunikacji miejskiej? Pomału dekapitalizujemy infrastrukturę , a przesiadamy się na rowery? No i pasażer pieszy też jest godny naśladowania.
Dodaj ogłoszenie