Efektowna wrocławska kładka zniszczona przez wandali. Wygląda paskudnie! (ZDJĘCIA)

Jerzy WójcikZaktualizowano 
- Nie mogę się nadziwić, skąd w ludziach tyle głupoty - pisze do redakcji Pan Mariusz, który jest zszokowany tym, jak wygląda kładka dla pieszych prowadząca przez fosę na plac Orląt Lwowskich. - Efektowna przeprawa jest pobazgrana i wygląda ohydnie. Czy ktoś się w ogóle tym interesuje? - pyta nasz Czytelnik, czy wszystkim pasuje życie w takim syfie - dodaje. Sprawą zajął się nasz reporter Jerzy Wójcik.

Kładka dla pieszych prowadząca z promenady nad fosą do placu Orląt Lwowskich jest pod opieką Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Urzędnicy przyznają, że to jedno z tych miejsc, które upodobali sobie wandale i trzeba tam bardzo często interweniować. Zdarzają się zniszczone szyby przezroczystej balustrady. W tym momencie zniszczonych - pękniętych i porysowanych ostrym narzędziem - jest 6 takich tafli szklanych. Wymiana jednej powierzchni (wymieniane są całe tafle) to koszt dziesiątek tysięcy złotych, są też drobniejsze zniszczenia.

Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przyznaje, że akurat graffiti, choć mocno szpeci kładkę, nie powinno być bardzo skomplikowane do usunięcia. Gładka powierzchnia sprzyja temu. Po interwencji naszego Czytelnika, drogowcy wyślą tam odpowiednie ekipy. - Gdy widzimy podobne zniszczenia miejskiej infrastruktury, którą my zarządzamy, można to zgłaszać telefonicznie lub mailowo naszemu dyspozytorowi przyjmującemu podobne zgłoszenia - wyjaśnia Ewa Mazur ze ZDiUM-u. - W sytuacjach, gdy napisy są tzw. mową nienawiści, staramy się działać jak najszybciej się da - dodaje.

Kontakt z dyspozytorem przyjmującym zgłoszenia w zarządzie dróg:
* telefoniczny - 71 376-00-22, 19501,
* mailowy - zgloszenia@zdium.wroc.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Kładki we Wrocławiu. Wyburzone, remontowane, nowe [ZDJĘCIA]

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 64

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
bdkk
2019-08-16T11:19:10 02:00, wrockus:

Czyż nie taniej był zamontować dwie czy cztery kamerki wartę 100 zł/szt ,a dodatkowo halogeny Led z czujnikiem zbliżeniowym.

Wszak cała inwestycja warta pewnie miliony,a monitoring raczej grosze.

Choć oczywiście zależy ,kto kupuje takie akcesoria...

Kamera za 100 zł ma zasięg 3m. Sensowne kosztują raczej 600 zł. Żeby powstał sensowny system zabezpieczający kładkę trzeba wydać przynajmniej 15 do 25 tys. Wiec nie posz bzdur o 100 zł. I jes,cze ktoś musi w te kamery patrzeć a to kosztuje 50 zł na fodzinę. Bo nagranie 2 łebków w czapkach z daszkiem nic ci nie da. Trzeba złapać za brudne łapy i kazać zapłacić.

A
Agatka

Bez stresowe wychowanie, ani młodzież ani dzieci nie mają pojęcia co znaczy odpowiedzialność za swoje czyny pewnie rodzice znają tylko jedną zależność dziecko=500 plus

G
Gość
2019-08-15T14:13:29 02:00, Gość:

>>>Czy ktoś się w ogóle tym interesuje? - pyta nasz Czytelnik, czy wszystkim pasuje życie w takim syfie - dodaje.

Szanowny Panie, to jest Polska, dziki kraj prostaków i prymitywów. Jedyne co "interesuje i pasuje" to, na zmianę, żegnać się znakiem krzyża i rzucać kamieniami w innych ludzi. Jeszcze zapić i puścić wiąchę o Żydach i gejach. Ot, taki zacofany kraik omyłkowo przyjęty do Europy i dopuszczony do nowoczesnych technologii. Mentalność chłopsko-plemienna trwa.

Jak ktoś nie wierzy, niech poprzegląda forum gazetywroc, tu prosty lud anonimowo daje każdego dnia upust swojej frustracji i pokazuje prawdziwe oblicze polaka-katolika. Gnój i żal.

2019-08-15T15:20:22 02:00, Jgw:

1OO% RACJA !!!!!

100% PROWOKACJA !!!!!

G
Gość
2019-08-15T19:28:19 02:00, Nienawidzę Wrocławia:

Ta pierdolona kładka od zawsze wygląda obrzydliwie, jak wszystko w tej niemieckiej pipidówce, teraz o wiele lepiej

2019-08-16T11:27:17 02:00, Gość:

Obrzydliwy to ty jesteś popieprzony wiesniaku

Nie obrażaj człowieka, ma solidne podstawy żeby nienawidzić Wrocławia. A kładka rzeczywiście zawsze jest usyfiona, niezależnie od tego czy niby właśnie była czyszczona czy nie.

G
Gość
2019-08-16T11:19:10 02:00, wrockus:

Czyż nie taniej był zamontować dwie czy cztery kamerki wartę 100 zł/szt ,a dodatkowo halogeny Led z czujnikiem zbliżeniowym.

Wszak cała inwestycja warta pewnie miliony,a monitoring raczej grosze.

Choć oczywiście zależy ,kto kupuje takie akcesoria...

Ok, tylko kto będzie to monitorował? Chyba nie liczysz na policję czy SM, oni łapią emerytki co sprzedają pietruszkę.

G
Gość
2019-08-15T19:28:19 02:00, Nienawidzę Wrocławia:

Ta pierdolona kładka od zawsze wygląda obrzydliwie, jak wszystko w tej niemieckiej pipidówce, teraz o wiele lepiej

Obrzydliwy to ty jesteś popieprzony wiesniaku

w
wrockus

Czyż nie taniej był zamontować dwie czy cztery kamerki wartę 100 zł/szt ,a dodatkowo halogeny Led z czujnikiem zbliżeniowym.

Wszak cała inwestycja warta pewnie miliony,a monitoring raczej grosze.

Choć oczywiście zależy ,kto kupuje takie akcesoria...

G
Gość
2019-08-15T19:28:19 02:00, Nienawidzę Wrocławia:

Ta pierdolona kładka od zawsze wygląda obrzydliwie, jak wszystko w tej niemieckiej pipidówce, teraz o wiele lepiej

No tak nie równa się z pięknem obsranych podwórek i bram.

To pewnie obcokrajowcy to zniszczyli ... bo jaki to polak może niszczyć swój kraj ... Polak debil ??

G
Gość
2019-08-15T16:56:43 02:00, Gość:

A ja bym chciał monitoring na skrzyżowaniach, żeby łapać tych co przejeżdżają na czerwonym :-)

Co to da .. rowery nie maja rejestracji.

G
Gość

Wystarczy dopisać tam kilka haseł anty-lgbt i zaraz pan prezydent przyjedzie i pousuwa.

L
LLL

Tak jak psy sikając zaznaczają swój teren tak samo robią to ci wandale. Nie potrafią zaistnieć w inny sposób. Tylko łapanie i skazywanie na konieczność przywrócenia do stanu początkowego. Tylko złapanie to też problem... Swoją drogą wymiana jednej tafli szklanej - kilkadziesiąt tysięcy złotych? To chyba pewna przesada.

j
janek

Bo nikt z tymi półgłówkami malującymi po ścianach na serio nie walczy! Wlepiać kary po 10000 i czyszczenie! Podobnie jest z plakatami oblepiającymi miasto! Mandat dla tego, kto się ogłasza i się skończy!

G
Gość
2019-08-15T15:20:29 02:00, ciekawe:

czy są wgl jakiekolwiek legalne miejsca do malowania w mieście ? chyba jest tego nie wiele, dla tego dzieciaki wszędzie piszą. Zorganizujcie kilka legalnych miejsc, a problem się skończy, popatrzcie na inne miasta które poszły tą drogą

2019-08-15T16:51:24 02:00, Gość:

Są, wystarczy poszukać... A ściany przy Kwiskiej? A ściany przy Długiej w okolicach garaży? Szukaj a znajdziesz. Zawsze można popytać. Graffiti Jam można zorganizować, dla chcącego nic trudnego. W innych miastach jakoś się da. Przykładowo w Opolu.

2019-08-15T17:30:25 02:00, Gość:

?

Są jeszcze ściany sypialni mamusi i tatusia, ich szafy, ściany pokoju każdego z tych debili, ściany przedpokoju i łazienki - tam niech sobie "ozdabia" ściany.

Ej, odpowiadam na pytanie. Chodzi mi o to, że są miejsca gdzie legalnie można zrobić tzw Graffiti Jam. Potrzebna jest zgoda władz miasta, temat legalny. A patrząc na to co jest namalowane na wspomnianych lokalizacjach, wątpię żeby zrobili to w 5 min...

K
Ka

Taki wandalizmu to debilstwo, nic więcej.

w
wszystko

Ojtam, to napewno 'pany ponad wszystko' czyli tej obszczyjmurki kibolskie!

Dodaj ogłoszenie