Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dolnośląscy politycy podsumowują weekendową konwencję Prawa i Sprawiedliwości

Janusz Gajdamowicz
Janusz Gajdamowicz
Podczas majowej konwencji Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło plany na kolejną kadencję.
Podczas majowej konwencji Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło plany na kolejną kadencję. Adam Jankowski
Analiza i diagnoza sytuacji Polski i Polaków, wyciągnięte wnioski i rzeczowe oraz realne propozycje na najbliższe lata – to najważniejsze spostrzeżenia dolnośląskich polityków po minionej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

- Nawiązując do tytułu tej konwencji, to były dwa bardzo pracowite dni – mówi Gazecie Wrocławskiej Anna Zalewska, poseł do Europarlamentu z ramienia PiS, reprezentująca okręg dolnośląsko-opolski. - Najpierw w odbywających się tam panelach przypominaliśmy i diagnozowaliśmy sytuację, bo przecież nikt nie rządził do tej pory podczas pandemii i wojny, a to na bieżąco weryfikowało nasze rządy. Podsumowaliśmy także nasze zobowiązania z pierwszej i drugiej kadencji, ale też już zapowiadamy, co będzie w naszym nowym programie wyborczym. Wyciągamy też wnioski po ostatnich spotkaniach z Polakami i realizujemy to, co wybrzmiało na nich najgłośniej, czyli rewaloryzacja programu 500 plus, darmowe leki dla dzieci i emerytów oraz darmowe autostrady. Teraz będziemy kontynuować nasze spotkania z wyborcami i w odpowiednim czasie przedstawimy już ostateczny program wyborczy – dodała Anna Zalewska.

Konwencję podsumował także wrocławski poseł PiS Paweł Hreniak. "Widać tu ogromną siłę merytoryczną naszego ugrupowania i mimo, że rządzimy od ośmiu lat, to nadal potrafimy planować przyszłość, składać dobre propozycje dla Polaków, ale także wsłuchiwać się w ich głosy. Uczestnicząc w panelach dotyczących bezpieczeństwa, energetyki i zdrowia przekonałem się, że mamy odpowiednie zaplecze, które nie tylko to wszystko rozumie, ale proponuje też konkretne rozwiązania problemów, jakie dotykają tych tematów. A to sprawia, że nadal jesteśmy atrakcyjni dla wyborców".

Szef podwrocławskich struktur PiS dodaje, że najbliższy czas wypełni codzienna praca związana z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu i zauważa, że "głębia merytoryczna" zawarta w dotychczasowych działaniach, z pewnością może być atrakcyjna dla elektoratu z Dolnego Śląska.

- Te trzy propozycje, to taki nasz „szach mat” jeśli chodzi o opozycję, ponieważ ona nie jest w stanie dzisiaj przedstawić żadnych konkretnych i realnych propozycji. Polacy zresztą wiedzą, że jeśli PiS coś obiecuje, to też realizuje. Tak też będzie i tym razem – konkluduje Paweł Hreniak.

- Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie skupiła się przede wszystkim na podsumowaniu ośmiu dobrych lat rządów naszej partii w Polsce – podkreśla Agnieszka Soin, poseł na Sejm RP. - To było niezwykle ważnych dla Polski osiem lat, obfitujących w wiele prospołecznych rozwiązań dla mieszkańców, pełne wielu sukcesów, ale również kryzysów z jakimi mierzyliśmy się w każdym roku. Nowe punkty programowe w oczywisty sposób w znacznym stopniu wpłyną na jakość życia mieszkańców Wrocławia. O ile program tym razem 800+ oraz bezpłatne leki dla osób po 65. roku życia oraz dzieci i młodzieży w wymierny ogólnopolski sposób poprawią komfort życia rodzin i seniorów w całym kraju, o tyle darmowe autostrady są wręcz strategiczne dla naszego regionu – dodaje przewodnicząca wrocławskiego okręgu PiS.

Poseł Agnieszka Soin zwraca także uwagę, że siłą napędową rozwoju gospodarczego miasta Wrocławia jest autostrada A4.

- Bezpłatne autostrady spowodują, że zostanie uwolniony ruch na drogach dojazdowych z takich miast jak Oława czy Jelcz-Laskowice. Bezpłatne autostrady to efekt skuteczności programu obecnego poboru opłat e-Toll, który radykalnie ograniczył koszty utrzymania funkcjonowania systemu poboru opłat. A4 przyczynia się do równomiernego rozwoju regionów. Poprawa dostępności i połączeń drogowych z Wrocławiem pozwala na przyciąganie inwestycji, co prowadzi do wzrostu gospodarczego w okolicznych miastach i miejscowościach. Autostrada A4 łączy również Wrocław z innymi ważnymi miastami w Polsce, takimi jak Katowice, Kraków i Warszawa. Dzięki temu zapewnia skuteczne i szybkie połączenia, umożliwiając mieszkańcom Wrocławia łatwy dostęp do innych regionów kraju – mówi nam wrocławska poseł.

Zaznacza też: „Jest to więc mocno wyczekiwany punkt programowy dla naszego regionu i jestem przekonana, że przyczyni się do dalszego rozwoju komunikacyjnego naszego województwa. Pragnę również zwrócić uwagę, że to była dopiero nasza pierwsza konwencja programowa i pierwsze punkty programowe. Jeszcze wiele przed nami, ale jedno jest pewne. Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie powie pieniędzy nie ma i nie będzie".

- Konwencja programowa jest sygnałem wysłanym do wyborców o gotowości i chęci Prawa i Sprawiedliwości do podjęcia wyzwania na kolejne 4 lata i rządów w ramach nadchodzącej kadencji Parlamentu - mówi nam Michał Kurczewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia. - Podczas wydarzenia pod nazwą "Programowy Ul" w pierwszym dniu w oryginalny sposób prezentowano dotychczasowe osiągnięcia 8 lat rządów - m.in. te gospodarcze i dotykające polityki społecznej. Pomimo splotu bardzo niesprzyjających wydarzeń zewnętrznych, Polska dzięki rządowym pakietom antykryzysowym wyszła z nich obronną ręką. W drugim dniu koncentrowano się na bezpieczeństwie militarnym oraz bezpieczeństwie energetycznym i czystej energii. Padły także konkretne propozycje wyborcze, które docierają już do opinii publicznej. Myślę, że najważniejszym przesłaniem tej konwencji jest kwestia dążenia rządu Zjednoczonej Prawicy do uczynienia z Polski bardzo silnego ośrodka pod względem gospodarczym, politycznym oraz militarnym.

- Zależy nam na współpracy i członkostwie w Unii Europejskiej, natomiast w imię dobrych relacji nie zaakceptujemy szkodliwej i oderwanej od realiów światowej gospodarki polityki klimatycznej, podwójnych standardów w traktowaniu krajów członkowskich, zależnych od sympatii politycznych kierownictwa w Brukseli czy też narzucania krajom UE niekontrolowanej migracji w myśl obłąkanej polityki otwartych granic. W ramach obecności w UE oczekujemy współpracy i partnerstwa, a nie dyktatu biurokracji brukselskiej. Stawiamy przede wszystkim na podmiotowość, suwerenność, rozwój gospodarczy oraz bezpieczeństwo militarne. W centrum zainteresowania państwa jest rodzina i dobrobyt obywateli oraz walka z wykluczeniem i ubóstwem - dodał na zakończenie Michał Kurczewski.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska