Wrocław: Od dziś duże zmiany w komunikacji. Zobacz, co się zmieni

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej we Wrocławiu
Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej we Wrocławiu Fot. Janusz Wojtowicz / Polskapresse
Udostępnij:
Od 22 stycznia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych C, 101, 102, 103, 104, 119, 122, 126, 127, 128, 129, 140, 143, 319, 731 i kursów nocnych linii 245. Powodem zmian jest wejście w kolejny etap prac związanych budową trasy tramwajowej w ciągu ulicy Długiej, Starogroblowej i Popowickiej

Linia C, 103, 104, 127 i 245

Autobusy linii C, 103, 104, 127 i 245 wracają na swoje stałe trasy przejazdu w obrębie skrzyżowania ulicy Popowickiej i Milenijnej i w obu kierunkach będą kursowały przez ulicę Popowicką i Starogroblową.

Linia 101, 140 i 731

Autobusy linii 101 jadące z Leśnicy do przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały objazdem przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku "Wejherowska".

Autobusy linii 140 jadące z pętli przy ulicy Ślazowej do przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały objazdem przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku "Wejherowska".

Autobusy linii 731 jadące z pętli "Stadion Wrocław (Królewiecka)" do przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały przez ulicę Milenijną i Legnicką.

Linia 102

Autobusy linii 102 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach i będą kursowały przez ulicę Legnicką i Milenijną.

Linia 119, 129, 143 i 319

Autobusy linii 119, 129, 143 i 319 jadące od strony Mostu Milenijnego w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od ulicy Mostu Milenijnego przez ulicę Milenijną i Legnicką do przystanku "Kwiska" przy zajezdni z pominięciem przystanku "Wejherowska".

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Sołtysowic, Poświętnego, Lipy Piotrowskiej i ulicy Kamieńskiego autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kwiska", który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy w kierunku centrum miasta) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną z pominięciem przystanku "Wejherowska".

Linia 122 i 128

Autobusy linii 122 i 128 jadące od strony ulicy Długiej w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu nadal będą kursowały objazdem od ulicy Popowickiej przez ulicę Rysią do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanku "Wejherowska".

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Dworca Autobusowego i Zakrzowa autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kwiska", który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy w kierunku centrum miasta) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną do ulicy Popowickiej.

Linia 126

Autobusy linii 126 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach i będą kursowały przez ulicę Lotniczą, Milenijną i Pilczycką.

Komunikacja tramwajowa na Kozanów

Z powodu prac torowych na skrzyżowaniu ulicy Popowickiej i Milenijnej oraz na skrzyżowaniu ulicy Lotniczej i Milenijnej, tramwaje linii 31 nadal tymczasowo kursują do pętli Pilczyce, a kursy linii tramwajowej 32 są zawieszone.

Przewidywany termin przywrócenia kursowania linii 31 i 32 w kierunku Kozanowa to kwiecień-maj 2022 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Jak zwykle w GW nieprawdziwe informacje. W tym przypadku zdjęcie ilustracyjne jest mocno zaśmiergłe. Pani redaktor mogła by przez chwilę pooglądać je i zastanowić się czego nie ma na tym zdjęciu......

Po chwili ... nie ma Hiltona! Ktoś ukradł.
G
Gość
Przepraszam, pomyłka, powinno być 2023.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie