Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ulica Ołtaszyńska do przebudowy. Nowa ścieżka rowerowa połączy Wrocław i Kobierzyce

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Nowa droga pieszo-rowerowa o długości 950 metrów będzie łączyła Wrocław z miejscowością Wysoka w gminie Kobierzyce. Zdjęcie ilustracyjne
Nowa droga pieszo-rowerowa o długości 950 metrów będzie łączyła Wrocław z miejscowością Wysoka w gminie Kobierzyce. Zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod / Polska Press
Na obrzeżach Wrocławia, wzdłuż Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice zostanie wybudowana nowa ścieżka rowerowa, licząca blisko kilometr. Dotychczas rowerzyści musieli jechać tam po trawie lub szutrowej drodze.

Nowa droga pieszo-rowerowa o długości 950 metrów będzie łączyła Wrocław z miejscowością Wysoka w gminie Kobierzyce. Co prawda rowerzyści jeżdżą wzdłuż ul. Ołtaszyńskiej, ale przejazd jest utrudniony.

Ruch pieszy i rowerowy od ronda Ojca Pio do wysokości kościoła pw. Ojca Pio odbywa się po alejce szutrowej. Dalej między ul. Radosną w Wysokiej a ogrodzeniem WTWK, mieszkańcy mają do dyspozycji tylko niezagospodarowany pas zieleni. Po przeciwnej stronie ulicy tego odcinka jest chodnik, ale brakuje na nim ścieżki rowerowej.

Aby to zmienić, podjęto decyzję o zaprojektowaniu ścieżki w ul. Ołtaszyńskiej. Wydzielona zostanie droga rowerowa z nawierzchnią bitumiczną i oddzielonym od niej chodnikiem z kostki. Inwestycja ma w jak najmniejszy sposób wpłynąć na okoliczną zieleń.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie znajdować się tutaj
Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie znajdować się tutaj Wrocławskie Inwestycje

Droga będzie dołączona do istniejącej sieci na rondzie Św. Ojca Pio. Ruch pomiędzy ul. Generała Maczka a projektowaną ścieżką wzdłuż Ołtaszyńskiej ma być dwukierunkowy. Na wysokości ul. Radosnej droga rowerowa przebiegnie przez teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych. Koniec brakującego fragmentu zostanie włączony do projektowanej drogi wojewódzkiej w tamach trasy Bielany – Łany – Długołęka.

Oprócz nowej ścieżki, zaprojektowane ma zostać m.in. nowe oświetlenie i przebudowa kanalizacji. Wybrany projektant, spółka Biprogeo-Projekt wykona odpowiednią dokumentację projektową nowej ścieżki za nieco ponad 300 tys. zł. Przygotowanie dokumentacji potrwa 7 miesięcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska