Tak wygląda przystanek wiedeński na Traugutta (ZDJĘCIA)

JEWZaktualizowano 
Trwają prace przy przebudowie przystanku na ul. Traugutta. Na wysokości placu Zgody powstają tam dwa przystanki wiedeńskie (po obu stronach ulicy). Przypomnijmy, że przystanek wiedeński to taki, przy którym jezdnia zostaje podniesiona do poziomu chodnika. Ma ono zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i spowolnić w tym rejonie ruch samochodowy. Oczywiście, jak sugeruje nazwa, takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy w Wiedniu, ale trzeba przyznać, że i Wrocław ma już sporo takich miejsc.

Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, trwają już prace po dwóch stronach ulicy Traugutta. Na czas prowadzenia robót, został w tym miejscu zlikwidowany buspas. Za kilka tygodni przystanek powinien być gotowy. Przymiarki do budowy przystanków wiedeńskich w tym miejscu były już prowadzone w 2018 roku. Ostateczną decyzję podjęto w kwietniu tego roku.

Po oddaniu do użytku, przystanki wiedeńskie na pewno spowolnią ruch samochodów w tym miejscu, co raczej nie spodoba się kierowcom. Poruszający się autami po ul. Traugutta już narzekają na buspas, który przyspiesza komunikację miejską. Oczywiście powstanie przystanków to świetna informacja dla osób korzystających z usług MPK.

Przypomnijmy, że miasto planuje także budowę przystanków wiedeńskich na ul. Grabiszyńskiej (Bzowa, Hutmen), gdzie ostatnio utworzono buspas.

We Wrocławiu działa już kilka przystanków wiedeńskich: m.in. na Trzebnickiej, Hubskiej, Piłsudskiego, Gajowej, Przyjaźni i Krupniczej.

ZOBACZ TAKŻE:
g]14297835[/g]

I znów awaria. Tak Wrocław śmieje się z MPK (NAJLEPSZE MEMY)

Wrocław: Od września nowe ceny biletów MPK

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To tam się da bardziej ruch spowolnić?! Przecież i tak wszystkie auta stoją tam w korku to teraz co, do tyłu się będą posuwać? 🤮

T
Tak
2019-07-24T16:49:32 02:00, Gość:

Może zamiast biadolić trzeba zwołać komitet zacząć zbierać podpisy aby rozpisać referendum. Najprostsza droga do sprawdzenia czy Wrocławianie są za ograniczaniem ruchu w naszym mieście. Jesienne wybory nie były zbyt samorządowe bo wybór między Pis a anty-Pis nie wyszły mieszkańcom na dobre.

10/10

R
Raff
2019-07-23T23:27:29 02:00, wrocek:

kierowcy juz za nie dlugo wypowiedza poszluszenstwo magstratowi jak tak dalej beda spowalniac . a moze zamurujemy połowe drzwi wejsciowych do magistratu ciekawe czy im sie spodoba ta zmiana

2019-07-24T23:51:47 02:00, Gosciu:

Zmień lekarza bo obecny cię oszukuje!

A ja myślę ,że to ty jesteś jewbnienty.

G
Gosciu
2019-07-23T23:27:29 02:00, wrocek:

kierowcy juz za nie dlugo wypowiedza poszluszenstwo magstratowi jak tak dalej beda spowalniac . a moze zamurujemy połowe drzwi wejsciowych do magistratu ciekawe czy im sie spodoba ta zmiana

Zmień lekarza bo obecny cię oszukuje!

G
Gość

Może zamiast biadolić trzeba zwołać komitet zacząć zbierać podpisy aby rozpisać referendum. Najprostsza droga do sprawdzenia czy Wrocławianie są za ograniczaniem ruchu w naszym mieście. Jesienne wybory nie były zbyt samorządowe bo wybór między Pis a anty-Pis nie wyszły mieszkańcom na dobre.

G
Gość
2019-07-24T11:22:13 02:00, Gość:

te przystanki wiedeńskie to jakiś horror. Tramwaj się zatrzymuje na przystanku, a samochody nie! Jadą bo dalej mają zielone światło. Nieważne, że mogą kogoś zabić, kto nieopatrzenie wszedł na jezdnię, aby wsiąść do tramwaju. Ktoś kto to wymyślił i wydał zgodę powinien codziennie ws9iadać do tramwaju na weneckim przystanku.

To nie samochody winne, tylko miasto które stosuje takie durne rozwiązania

G
Gość

te przystanki wiedeńskie to jakiś horror. Tramwaj się zatrzymuje na przystanku, a samochody nie! Jadą bo dalej mają zielone światło. Nieważne, że mogą kogoś zabić, kto nieopatrzenie wszedł na jezdnię, aby wsiąść do tramwaju. Ktoś kto to wymyślił i wydał zgodę powinien codziennie ws9iadać do tramwaju na weneckim przystanku.

G
Gość

te przystanki to prawdziwy debilizm zwłaszcza dla staszych ludzi i zagrożenie życia osoba taka nie odróżnia gdzie kończy się chodnik a gdzie zaczyna sie jezdnia tylko deb..il to wymuśla

M
Mat
2019-07-23T22:33:10 02:00, Mat:

Jeździłem w zeszłym roku po Wiedniu samochodem i nie przypominam sobie takich przystanków, które zabierają jezdnie autom i ograniczają ruch samochodowy w mieście. To się tyczy też wszystkich miast w Niemczech. Tam są 2-3 pasy w zależności co do priorytetu alei. Nigdzie, powtarzam, nigdzie nie tramwaj, ani autobus nie zajmuje miejsca dla potoku samochodów. Stąd są moje obserwacje, bo w w latach 2000-2003 mieszkałem i w Berlinie i w Monachium i tam się nic nie zmieniło pod tym względem, gdzieniegdzie powstały buspasy, jeśli jest miejsce (odpowiednia szerokość pasa ruchu), a w innych miejsca pozostało to po staremu. Czyli auta i autobusy jadą po 2-3 pasach w mieście. Jakoś od 20 lat komunikacja działa i ma się dobrze. Tylko u nas wszystko stoi! Wydzielają torowiska, ale i tak tramwaje stoją we własnych korkach! Bez pomyślunku, bez jakiejkolwiek wyobraźni projektuje się nowe trasy, które nie mają bocznic, w razie awarii jednego tramwaju można go odholować ciągnikiem, który stoi na takiej bocznicy. Poza tym podam przykład marnotrawienia publicznych pieniędzy w postaci tramwaju na Swojczyce i budowy nikomu niepotrzebnego mostu. Po co budować most? Można przedłużyć bez żadnego problemu trasę od Kowal, gdzie jeździ tylko jedna linia, trasa tramwajowa nie jest przeciążona i wyremontowana, a poza tym tramwaj łatwiej zbudować, bo bez mostu i w linii prostej!

2019-07-23T22:40:05 02:00, Gość:

", bo w w latach 2000-2003 mieszkałem i w Berlinie i w Monachium "

Dziadzia, mamy 2019, za pasem 20. Przestań żyć wspomnieniami sprzed dwóch dekad.

Taki sam "dziadzia" ciebie płodził, pryszczaty, wyrostku robaczkowy, bez zarostu... ;o)

G
Gość

Po co przystanki robić jak tramwaje nie jeżdżą na czas i wogole hmmm??

G
Gość

bus pas i wiedyński tylko spowolni ruch samochodów - na pewno nie przyśpieszy MPK bo patologi nie można przyśpieszyć

r
rafka

Widać zmianę priorytetów. Buspasy, przystanki, przejścia dla pieszych i trasy rowerowe. Dawniej były trasy przelotowe i obwodnice, ale nie rozwiązały problemów komunikacyjnych Wrocławia.

G
Gość
2019-07-24T02:18:19 02:00, Gość:

Tylko we Wrocławiu czas budowy tak śmiesznie mizernych konstrukcji jak droga rowerowa czy przystanek wiedeński osiąga do pół roku, to tyle co podwieszanie mostu. na pylony. Oczywiście jak zwykle robią swoi i jest to 2 razy przepłacone. Co się dziwić surykatka jest dzieckiem dutkiewicza.

Full zgoda. To że przepłacone to jeszcze idzie przeżyć, ale pół roku?! Miasto teoretyczne.

T
Tomasz

Spowolnić ruch w mieście, które ciągle stoi w korkach....mistrzostwo klasy międzynarodowej!!!!

B
Błazen

Qrwa żeby tylko kotu się spodobał

Dodaj ogłoszenie