MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Robert Winnicki, Konfederacja Wolność i Niepodległość – najważniejsze informacje

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
W wyborach parlamentarnych w 2007 Robert Winnicki kandydował do Sejmu (jako bezpartyjny) z listy Ligi Polskich Rodzin, która nie uzyskała mandatów.
W wyborach parlamentarnych w 2007 Robert Winnicki kandydował do Sejmu (jako bezpartyjny) z listy Ligi Polskich Rodzin, która nie uzyskała mandatów. Fot: facebook.com/robertwinnickipubliczny
„Nie chcemy w Polsce żadnego multikulturalizmu. Nie ma naszej zgody na muzułmańskich emigrantów w Polsce. Polska ma pozostać krajem słowiańskim i chrześcijańskim”. (Robert Winnicki: wypowiedź na I kongresie Narodowców, 8 czerwca 2013 r.).
  • Polityk urodzony 18 lipca 1985 r.
  • Absolwent liceum ogólnokształcącego w Lubaniu.
  • Poseł na Sejm IX kadencji z ramienia federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość (od 2019 r.), zasiadający w jego ławach również w VIII kadencji.
  • Do 13 kwietnia 2013 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej (polskiej organizacji młodzieżowej o charakterze nacjonalistycznym i skrajnie prawicowym). Od 2014 r. był prezesem Ruchu Narodowego, jednak 12 maja 2023 z powodów zdrowotnych ogłosił swoją rezygnację z tej funkcji.
  • W ostatnich wyborach do Sejmu w 2019 r. Robert Winnicki zdobył w Okręgu Wyborczym numer 24, 22 639 głosów.
  • Startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 i w 2019 r. oraz w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego (w 2014 i w 2018 r.) i na prezydenta Wrocławia w 2014 r.
  • W jego poglądach przewija się konserwatyzm narodowy i promowanie związanych z nim wartości, a także przychylność w stosunku do Kościoła katolickiego.
  • Ważne postulaty Roberta Winnickiego to m.in. likwidacja ZUS-u, obniżenie podatku dochodowego pobieranego od mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm, dozbrojenie Wojska Polskiego i poszerzenie dostępu do broni czy też zwalczanie tzw. ideologii gender w przestrzeni publicznej.
  • Prywatnie żonaty z Beatą Winnicką, z którą doczekał się syna Stefana.
od 16 lat

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Robert Winnicki, Konfederacja Wolność i Niepodległość – najważniejsze informacje - Portal i.pl

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska