Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Sutryk dostał nabój i list z groźbą śmierci, jeśli nie złoży dymisji. Sprawca zatrzymany (ZDJĘCIA)

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Jacek Sutryk / Facebook
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – podobnie jak inni samorządowcy – dostał list z groźbą śmierci i nabojem. Nadawca dawał mu siedem dni na złożenie dymisji. Podpisał się po łacinie „Dominus Vitae Necisque", czyli Pan życia i śmierci. Podejrzany o rozsyłanie listów jest już zatrzymany. To 28 – letni mieszkaniec Krakowa.

Autor listu umieścił na jednej stronie zdjęcia prezydentów różnych miast. Zatytułował ją „lista celów”. Pod zdjęciem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza znalazł się dopisek „game over”, czyli gra skończona. Na drugiej stronie treść listu: ”Zagrajmy w grę, masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji, w przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. Co wybierasz? Życie, czy śmierć”?

„Wszystko zaczyna się od słów. Mowa nienawiści, której doświadczamy w życiu publicznym przeradza się w realne, tragiczne czyny” - napisał prezydent Sutryk na swoim profilu na portalu społecznościowym. „Nie żyje Paweł Adamowicz. Ja - podobnie jak inni samorządowcy - otrzymałem list z pogróżkami, do którego dołączono nabój i moje rodzinne zdjęcie. Mimo wszystko dalej będę blisko ludzi, blisko wrocławianek i wrocławian. Dalej mówię stop mowie nienawiści. To musi się zmienić.”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska