Podział stanowisk w radzie. Radni Sutryka biorą większość...

  Podział stanowisk w radzie. Radni Sutryka biorą większość (NAZWISKA)

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jacek Sutryk

  Jacek Sutryk ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Radni Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Sojuszu dla Wrocławia będą przewodniczyć w 10 z 12 komisji we wrocławskiej radzie miejskiej. Radni Prawa i Sprawiedliwości będą szefować tylko dwóm komisjom - statutowej i rewizyjnej.
  Jacek Sutryk

  Jacek Sutryk ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Platforma Obywatelska będzie miała najwięcej szefów w dwunastu, do tej pory powołanych, komisjach. Radni PO będą szefować w sumie czterem komisjom. Michał Górski będzie przewodniczył Komisji Gospodarki Komunalnej, Agata Gwadera-Urlep - Komisji Sportu i Rekreacji, Paweł Karpiński obejmie Komisję Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska. Agnieszka Rybczak stanie na czele Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa.

  Trzem komisjom będą przewodniczący radni Nowoczesnej, chodzi o: Komisję Budżetu i Finansów - Tadeusz Grabarek, Komisję Spraw Społecznych, Osiedli i Partycypacji - Magdalena Razik-Trziszka oraz Komisję Rozwoju Przestrzennego i Architektury - Agnieszka Kędzierska.

  Trzy komisje przypadły także radnym klubu Sojusz dla Wrocławia. Bohdan Aniszczyk będzie przewodniczył Komisji Edukacji i Młodzieży, Dominik Kłosowski obejmie Komisję Kultury i Współpracy z Zagranicą, a Czesław Cyrul - Komisję Skarg, Wniosków i Petycji.

  Jeżeli chodzi o PiS, to Dariusz Piwoński będzie przewodniczył Komisji Statutowej, a Sergiusz Kmiecik - Komisji Rewizyjnej.

  Komisji we wrocławskiej radzie może być jednak więcej. Według przewodniczącego rady Jarosława Charłampowicza, powinny powstać jeszcze komisje ds. inicjatyw gospodarczych oraz polityki senioralnej. Takim obrotem sprawy byli zdziwieni radni koalicyjni, z którymi nikt tej sprawy nie konsultował. Dlatego wczoraj na sesji zdecydowano o przesłaniu projektu uchwały w tej sprawie do drugiego czytania.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (22)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie jest Rafał

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Gdzie się podział znakomity menadżer Rafał Jurkowlaniec.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy ona umie telefon odebrać

  dalej Kędzierska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  czy się po pyskach trzaskają z Obarą? Żenada


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piękne miasto Katarzyny

  Też Kaśka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Panie Prezydencie, chciałabym żyć w mieście, o którym pisze Pani Katarzyna Obara Kowalska w swoim programie wyborczym.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Pogrążeni w państwie prawa"

  polecam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ten film...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Satyryk zorganizował klike.

  Belami (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Satyrycy dadzą występ że popamiętacie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Towarzysz Czesław Cyrul - Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

  pamięć absolutna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Ma wprawę - na Dutkiewicza ciągle się skarżył:
  1. "Motto: Dymanie to nieładne słowo, ale dobrze pasujące do zachowań lokalnych polityków i ich szacunku dla wyborców.
  Prezydent Wrocławia Rafał...rozwiń całość

  Ma wprawę - na Dutkiewicza ciągle się skarżył:
  1. "Motto: Dymanie to nieładne słowo, ale dobrze pasujące do zachowań lokalnych polityków i ich szacunku dla wyborców.
  Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz od lat robi w konia swoich wyborczych koalicjantów. Przed wielu laty wybrano go na prezydenta Wrocławia głosami POPiS-u. Ale ta koalicja szybko się rozpadła. Potem prezydent wybierał się w mieście z własnym komitetem, a z dolnośląskimi samorządowcami tworzył koalicje w Sejmiku. Próbował zakładać partię z posłem Ujazdowskim, ale nic z tego nie wyszło. W przedostatniej kadencji samorządowej prezydent był w ostrym sporze z PO, a głównie z Grzegorzem Schetyną. Kiedy Schetynę PO usunęła z przywództwa w regionie, prezydent Dutkiewicz ponownie związał się z PO, ale wielkiej miłości w tym nie było. Poszli razem w koalicji do ostatnich wyborów w mieście i Sejmiku. W mieście PO na tej koalicji nic nie zyskała, bo wszystkie ważne stołki prezydent poobsadzał swoimi ludźmi. Natomiast w Sejmiku, razem z PO, miał swoich przedstawicieli w zarządzie województwa.
  Kiedy ponownie Schetyna doszedł do władzy, koalicja prezydenta z PO de facto rozpadła się i w Sejmiku, i w mieście, ale niby trwa nadal. Taki stan zawieszenia wynika ze słabości Platformy w regionie. W Sejmiku marszałek Przybylski, z liczną grupą radnych z PO, wystąpił z partii (wydymał ją) i założyli własny klub, wspólny z prezydentem Dutkiewiczem. Teraz prezydent współpracuje z banitami z PO.

  W Radzie Miejskiej radni PO zdezerterowali z partii ( wydymali matkę partię) i poszli do Nowoczesnej. Dutkiewicz obiecał Nowoczesnej stołek wiceprezydenta i oficjalnie ta partia współrządzi teraz miastem wraz z ugrupowaniem prezydenta. Współrządzi tak samo jak wcześniej PO: głosuje pod dyktando prezydenta nic za to nie dostając, a na jakieś frukta dezerterzy z PO przecież liczyli. W wywiadzie telewizyjnym prezydent dał jasno do zrozumienia, że żadnej posady wiceprezydenta dla Nowoczesnej nie przewiduje i zarazem serdecznie pozdrowił Ryszarda Petru. Pertu i jego formacja została przez prezydenta politycznie wydymana, tak samo jak PO i różni inni samorządowcy.
  Teraz Prezydent Dutkiewicz i marszałek Przybylski (dawniej PO) założyli kolejny wehikuł wyborczy, który ma wynieść ich do władzy na kolejną kadencję w miastach regionu i Sejmiku. Jest to Dolnośląski Ruch Samorządowy. Znając skłonność prezydenta do politycznego dymania swoich koalicjantów, i z tym ugrupowaniem prezydent, w odpowiednim czasie, pożegna się.
  Jakie stąd wnioski. Prezydent, ma notoryczną skłonność do robienia koalicjantów w konia. Teraz doszedł do wniosku, że już kariery w krajowej polityce nie zrobi i dlatego założył kolejne lokalne ugrupowanie polityczne. Pewnie po raz n-ty będzie się ubiegał o urząd prezydenta Wrocławia. Kariery w krajowej polityce nie zrobi dlatego, że nikt nie zechce mu zaufać, bo partia czy politycy mogą być szybko przez prezydenta Dutkiewicza porzuceni (wydymani). W lokalnej polityce zdrady są dosyć częste. Prezydent Dutkiewicz jest w dymaniu koalicjantów rekordzistą, a to nie jest dobra rekomendacja, nie tylko w polityce.
  Prezydent Dutkiewicz zamierza zatem skazać Wrocławian na kolejną kadencję swojego prezydentowania. We wianie zamierza wnieść projekt hali sportowej za kilkaset milionów złotych, za którą wrocławianie zapłacą z własnej kieszeni. Tak jak za Stadion Miejski. Ale widocznie polityczne dymanie koalicjantów przez prezydenta wrocławianom nie przeszkadza."

  2. "Kiedy prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, lobbował za budową Stadionu Miejskiego obiecywał, że budowla będzie służyć miastu i będzie także zarabiać na siebie. Wynajęci eksperci mydlili nam oczy, że jest to jest możliwe jak najbardziej. Pesymistów uznawano prawie za wrogów ludu. Tylko nieliczni odważyli się powątpiewać w prawdziwość tych hurraoptymistycznych, stadionowych wizji. Wrocławianie zaufali w ślepo prezydentowi, a teraz przyszedł czas płacenia rachunków za ten infantylny hurraoptymizm...." zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  c.d.

  pamięć absolutna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  "...NIK wyliczyła, że w stadion zabetonowano 313 ml złotych „ponad plan”, a to jeszcze chyba nie finisz, bo końca procesów sądowych nie widać. W tym roku trzeba jeszcze oddać 18 ml. złotych...rozwiń całość

  "...NIK wyliczyła, że w stadion zabetonowano 313 ml złotych „ponad plan”, a to jeszcze chyba nie finisz, bo końca procesów sądowych nie widać. W tym roku trzeba jeszcze oddać 18 ml. złotych Zygmuntowi Solarzowi za staw z kaczkami obok stadionu. Miała być tam galeria handlowa. Jest to najdroższy staw w Polsce. Podobnie przepłacone są inne inwestycje w mieście. Wymienię tylko np. Narodowe Forum Muzyki, bo lista jest długa. Raport NIK wylicza potknięcia, których wstydziłby się majster na budowie, ale propaganda prezydencka karmiła nas sukcesami. Gierek przy naszym prezydencie to był amator. Karmiła oczywiście za nasze pieniądze. Teraz roczna rata za stadion, to 50 mln i do tego trzeba jeszcze dodać 20 mln na bieżące utrzymanie stadionu, bo nie zarabia na siebie. Zapewnienia, że kiedyś stadion wyjdzie na swoje można miedzy bajki włożyć. Te zapewnienia są tyle samo warte, co dawniejsze pseudoekspertyzy o opłacalności funkcjonowania stadionu. Nasz stadion wybudowano za niebotyczną kwotę. Dodam, że np. koszt budowy narodowego stadionu w Sztokholmie, w 2009r., wyniósł 920 mln złotych. Stadion ma zamykany dach, jest klimatyzowany i może pomieścić 54 tyś. widzów. Stadion w Turynie oddany do użytku w 2008r., na 41 tyś widzów, wybudowano za 500 ml. złotych. Mogę podać jeszcze kilka innych przykładów stadionowych kosztów. Wszędzie było taniej, niż we Wrocławiu. Uroda naszego stadionu, to osobna kwestia, ale z gustami się nie dyskutuje. Czy wrocławianie zdają sobie sprawę, że rozrzutnie i bezmyślnie wydane setki milionów złotych, to ich pieniądze? Chyba nie do końca. Odwołany wiceprezydent Janicki, który odpowiadał za sprawy stadionowe, powiedział mediom, że Ratuszem rządzi układ, a właściciel firmy, któremu za roboty na stadionie miasto nie zapłaciło 1,5 mln złotych, nazwał tę inwestycję piramidą finansową. Raport NIK zdaje się to potwierdzać. W stadion zabetonowano dodatkowo kilkaset milionów naszych złotych. Są nie do odzyskania. Ale prezydent Dutkiewicz nie ma sobie nic do zarzucenia. To przecież nie jego pieniądze. Mieszka w Ramiszowie, nie we Wrocławiu."
  Czesław Cyrul.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rybczak zdrowie ?

  ccc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  masakra - a czy Radna w ogóle w tematyce zdrowia się orientuje ....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Michał Górski będzie przewodniczył Komisji Gospodarki Komunalnej ..... ciszej nad tą trumną

  "Co mnie boli we Wrocławiu ?" (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  Doświadczenia, osiągnięć, kompetencji brak, a Przewodniczącym Jest !
  Przykład idzie z góry, ten co spieprzył nabór do żłobków i przedszkoli we Wrocławiu kim teraz jest ?....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czasy się zmieniają,

  Precz z komuną! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 1

  A Tow. Czesław Cyrul ciągle w komisjach...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nowe idzie stare jedzie....

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13

  Czesław Cyrul - w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji

  A co Panie Cyrul z nierozliczonymi sprawami zlikwidowanego w oparach skandalu finansowego Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury...rozwiń całość

  Czesław Cyrul - w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji

  A co Panie Cyrul z nierozliczonymi sprawami zlikwidowanego w oparach skandalu finansowego Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej, w którym odgrywałeś Pan znaczącą rolę z Przewodniczącym Rady Programowej, znanym socjologiem dr hab. Piotrem Ż., którego Pan z jednej strony zawiesił w szeregach partii dolnośląskiej SLD w związku z procesem sądowym a z drugiej strony Piotr Ż. towarzyszył Panu w wyjazdowych partyjnych spotkaniach (m.in. Przesieka, Niemcy itd.) jak gdyby nigdy nic się nie stało. Odnoszę wrażenie, że obce jest Panu pojęcie ETYKA ta szeroko pojęta. A co na to nowy Prezydent Wrocławia?Czyżby Koalicja była ważniejsza niż jej reprezentanci? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czesiek jest ok

  Miłosz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czesiek to facet z jajami, wie czego chce. Wierzą, że doprowadzi do remontu stadionu na Lotniczej

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Etyka?

  Roro45 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Tow. Potrafi przyjść na spotkanie emerytów Pafawagu zapominając który rząd Pafawag zlikwidował (No dobrze sprzedał)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego kłamiecie nawet w tytule

  oko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  jakich to niby radnych on ma?:"??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Radnych to Sutryk ma zaledwie dwóch

  Wanda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

  Radnych to Sutryk ma zaledwie dwóch i to jedna z zalet tej rady, a inna historia, że miło patrzeć, jak Rada odzyskuje podmiotowość, chociaż nad stylem to jeszcze muszą popracować

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecane

  Grupy Przedszkolne - ZGŁOŚ DO NAGRODY!

  Grupy Przedszkolne - ZGŁOŚ DO NAGRODY!

  Oto najpiękniejsze koty Wrocławia

  Oto najpiękniejsze koty Wrocławia

  Estakada na pl. Społecznym będzie zburzona

  Estakada na pl. Społecznym będzie zburzona