Nowy biurowiec powstaje tuż przy Sky Tower. To Centrum...

  Nowy biurowiec powstaje tuż przy Sky Tower. To Centrum Południowe [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nowy biurowiec powstaje tuż przy Sky Tower. To Centrum Południowe [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Materiały inwestora

  Działka pomiędzy Sky Tower, a hotelem Wrocław, na której kilka lat temu miał stanąć kompleks biurowców Centrum Południowe znowu jest placem budowy. Pomiędzy ul. Powstańców Śląskich, Szczęśliwą i Gwiaździstą biurowce buduje Skanska. Budowa zakończy się za półtora roku - wiosną 2020 r. Na razie trwają prace ziemne.
  Zespół biurowców, który stanie na niemal hektarowej działce naprzeciwko Sky Tower, będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 85 tys. mkw. W trwającym pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 26 tys. mkw powierzchni biurowej. Wyższy będzie miał 15 kondygnacji, a niższy sześć.

  W ramach inwestycji powstanie także dwukondygnacyjny parking wyposażony w ładowarki samochodów elektrycznych.
  Dzięki aplikacji Connected by Skanska będzie można do niego wjechać bez tradycyjnej plastikowej karty, otwierając wjazd przy pomocy smartfona. Budowa pierwszych dwóch z pięciu biurowców zakończy się wiosną 2020 r.

  Pierwotnie na działce pomiędzy Sky Tower a hotelem Wrocław miał powstać kolejny hotel, pięć drapaczy chmur, budynki mieszkalne i deptak. Inwestycję miała zrealizować spółka GP Investments, która w 2006 r. kupiła od miasta działkę za 369 mln zł. Skończyło się na 5 mln zł kary za zwłokę i wybudowanym w 2015 r. budynku mieszkalnym. Obok niego - przy ul. Gwiaździstej - w lipcu 2019 r. stanie kolejny, a w kolejnych latach trzeci budynek.

  Wkrótce zagospodarowana zostanie także część działki sąsiadująca z ul. Powstańców Śląskich, którą od GP Investments odkupiło Echo Investment. Kielecki deweloper wybuduje tam własny biurowiec. Budynek ma mieć 14 kondygnacji, a prace nad jego budową mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (62)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ARC2

  KUTERNOGA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  ...aktualnie ten wygibus - nie pasuje do ZOO - ani do mojego MIKMAK (blacha trapezowa) FAWELA - na Wałbrzyskiej na Klecinie - chodźcie ludzie i kupujcie...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O wieżowcach słow kilka

  znużony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Kilkanaście lat temu, u zarania megalomańskiego myślenia o mieście, radni dali się złamać: zniesiono przepisy narzucające określone dopuszczalne wysokości budynków. Padł radosny pomysł...rozwiń całość

  Kilkanaście lat temu, u zarania megalomańskiego myślenia o mieście, radni dali się złamać: zniesiono przepisy narzucające określone dopuszczalne wysokości budynków. Padł radosny pomysł wrocławskiego Manhattanu.
  Kretyni mieniący się miejskimi radnymi przyklasnęli pomysłowi. Nikt nie brał pod uwagę tego, że skala i wielkośc tego miasta wyklucza potrzebę budowania, jak w Warszawie, lasu drapaczy.
  Dutkiewicz wszystkich czymś oczadził: przestali mysleć.
  Czarnecki wyrwał się pierwszy: musiał postawić pomnik własnej pychy. Osobliwie w kształcie solidnego fallusa. Brawo Panie Leszku.
  Fallus, może pamiętacie, miał być znacznie wyższy: jeszcze bodaj o 50 czy 60 metrów. Kryzys na rynku nieruchomości skłonił wizjonerskiego milionera do skrócenia fallusa.
  Oczywistym było, że zaden las drapaczy tam nie powstanie. Nawet nie dlatego, ze nie ma takiego zapotrzebowania. Tam NIE MA ŻADNEJ INFRASTRUKTURY, pozwalającej budować wysoko i gęsto.
  Nie ma metra, nie ma szerokich ulic, nie ma stacji kolejki, nie byłoby jak odpowadzać potoków ludzkich, skupionych na małej przestrzeni.
  A Dutkiewicz, wiadomo, nie inwestuje w to, co miastu potrzebne. On inwestuje w imprezy, arlekiny i wodotryski.
  No więc bedzie, jak jest, zamordowano architekturę krajobrazu: samotna pała będzie sterczała samotna przez sto lat. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Londyn

  Londyńczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W Londynie wieżowce stoją przy drogach jednopasmowych i jakoś dają radę. Co prawda jest tam metro. Ale we Wrocławiu drogi są szersze przy Sky Tower, a i są często kursujące tramwaje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przebudowa drogi

  arch05 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Czy skanska w ramach tak dużej inwestycji przebuduje pozostały odcinek w kostce brukowej ul. powstańców śląskich pomiędzy gwiaździstą a dawnym hotelem wrocław?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miał być wrocławski Manhattan,

  byrcyn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 3

  ale powstała klockowata zwykła mieszkaniówka. "Brawo" Dutkiewicz !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy Wrocław ma architekta miasta?

  ula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 1

  Dlaczego nie ma jakiegoś choć minimum ładu architektonicznego. Miasto wydaje zgody deweloperom nie stawiając żadnych warunków. Każdy wuj na swój strój? Zabudowa coraz szpetniejsza. Najgorsze, że i...rozwiń całość

  Dlaczego nie ma jakiegoś choć minimum ładu architektonicznego. Miasto wydaje zgody deweloperom nie stawiając żadnych warunków. Każdy wuj na swój strój? Zabudowa coraz szpetniejsza. Najgorsze, że i konserwator zabytków nie działa. W miejscach zabytkowej budowy pozwala stawiać koszmarne platikowo-aluminiowe koszmary biurowce i godzi się na oszpecanie zabytkowych kamienic nadbudówkami. Totalna niekompetencja czy łapówki?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budujcie kolejny biurowiec

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

  Będzie kolejna partia słoików po studiach dojeżdżać do pracy autami, tylko po czym? Dróg nie ma w tym mieście. Za to najdroższe OC w Polsce. A pod biurowcami DTR, DKL, DOA, DOL, DB i DSW. Dzięki!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  schody

  fm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Na ch... te schody? Serio pytam. Ta przestrzeń będzie mega nieprzyjemna, właśnie przez te schody. Nigdy nie będzie tam tyle ludzi co na tej wizualizacji. Typowy postmodernizm, myślałem że mamy już...rozwiń całość

  Na ch... te schody? Serio pytam. Ta przestrzeń będzie mega nieprzyjemna, właśnie przez te schody. Nigdy nie będzie tam tyle ludzi co na tej wizualizacji. Typowy postmodernizm, myślałem że mamy już to za sobą...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niestety to katastrofa estetyczna

  Wrażliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

  Ktoś za te decyzje powinien odpowiadać a przynajmniej się wytłumaczyć!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BIURA

  JK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  NIECHCIELISCIE SIE DOŁOŻYC DO ZABYTKÓW TAKICH JAK WIEŻE CIŚNIEN ABY JE ROZBUDOWYWAC BO BETONU I DRABIN WE WROCŁAWIU NIE BRAKUJE NO TO PODZIWIAJCIE NIE WASZE BIUROWCE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to

  jest (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  gotowiec :) kupiony gdzies od chinczykow za grosze :P

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niestety to katastrofa estetyczna

  Wrażliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Ktoś za te decyzje powinien odpowiadać a przynajmniej się wytłumaczyć!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za pół roku.

  Pewnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  W połowie 2020 r. Hehehe!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo