Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa jezdnia, chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie i drzewa. Tak zmieni się ulica Pomorska. Kiedy koniec remontu?

Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Remont ul. Pomorskiej we Wrocławiu powoli się kończy. Na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu przy ul. Reymonta pracują ekipy drogowców, brukarzy, trwają prace przy przebudowie sieci. Efekty są coraz bardziej widoczne. Czy uda dotrzymać zaplanowanego terminu?

Spis treści

Ulica Pomorska we Wrocławiu. Co słychać na placu budowy?

Na ul. Pomorskiej realizowane są teraz m.in. prace drogowe, oświetleniowe, brukarskie, a także związane z zabudową torowiska.

- Zakres prac jest olbrzymi. Jesteśmy już na ostatniej prostej z sieciami podziemnymi. Do przebudowy pozostał wodociąg na wysokości pl. Strzeleckiego. Obecnie toczą się tam prace na dużej głębokości – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Piesi od kilkunastu dni chodzą odcinkami nowego chodnika od ul. Brodatego w kierunku ul. Wąskiej i Kaszubskiej. Chodnik jest wykonywany przez brukarzy z elementów starej kostki oraz z nowych płyt. Dla pieszych powstaną również nowe przejścia, o które wnioskowali mieszkańcy m.in. przy ul. Kaszubskiej. Rowerzyści natomiast otrzymają drogi rowerowe wzdłuż ul. Pomorskiej oraz przy pl. Staszica, gdzie trwają zaawansowane prace – zarówno przy parku, jak i po drugiej stronie placu.

- Po drugiej stronie będziemy robić symboliczny fragment torowiska, z wyeksponowaniem fragmentu kolejki wąskotorowej. Przy pl. Staszica mamy dawny dworzec kolejki wąskotorowej. Tory były zalane asfaltem, trudno było je wyjąć z jezdni. Na szczęście udało się to zrobić. W ten sposób symbolicznie upamiętnimy miejsce, skąd kiedyś pasażerowie jeździli w kierunku Trzebnicy – opisuje Krzysztof Świercz.


Zobaczcie zdjęcia:

Remont prowadzony jest również w pobliżu wiaduktu na ul. Reymonta. Tam budowane są nowe chodniki, trwają przygotowania do układania warstw masy bitumicznej.

Co obejmuje remont ul. Pomorskiej?

Po remoncie, ulica Pomorska zmieni się nie do poznania i przybierze charakteru alei. Zyska nowe:

  • drogi rowerowe,
  • chodniki,
  • jezdnię,
  • torowisko,
  • podwójne (autobusowe i tramwajowe) przystanki wiedeńskie przy skrzyżowaniu z ul. Św. Wincentego i przy pl. Strzeleckim,
  • drzewa i krzewy zasadzone wzdłuż Pomorskiej,
  • ogrody deszczowe.

Kiedy koniec remontu ul. Pomorskiej?

Władze miasta planują, że pod koniec maja 2024 r. na ul. Pomorskiej będą mogły rozpocząć się odbiory budowlane. Niedługo po nich zostanie dopuszczona do użytku.

- Pierwotne założenie było takie, aby zakończyć te prace w II kwartale tego roku. Wszystko wskazuje, że ten termin zostanie dotrzymany. Jesteśmy zadowoleni z wykonawcy i z postępu prac. Dzisiaj ta inwestycja kosztuje blisko 80 milionów złotych. To bardzo duże zadanie inwestycyjne wspierane z Polskiego Ładu – zaznacza Krzysztof Świercz.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska