Na Alei Piastów pojedziemy wolniej

AB
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Udostępnij:
Na wrocławskim Oporowie kierowcy będą musieli zwolnić. Wszystko z powodu budowy na Alei Piastów progów zwalniających.

W poniedziałek rozpoczęła się budowa progów zwalniających na Alei Piastów. Łącznie na ulicy pojawi się ich aż 34.

- Aleja Piastów jest jedną z najstarszych ulic Oporowa. Aby zachować jej kameralny charakter, zgłoszony zostaje projekt dotyczący budowy progów zwalniających na całej jej długości uwzględniający możliwość swobodnego przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej przez spowalniacze. Projekt przewiduje budowę progów na całej długości ulicy, tylko na lewych pasach jezdni i odległości maksymalnie 77 metrów od siebie. Celem projektu jest uspokojenie ruchu na Alei Piastów na której nieprzestrzegane są obowiązujące przepisy ruchu drogowego - nadmierna prędkość - argumentują mieszkańcy Oporowa, którzy zgłosili projekt progów zwalniających do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Inwestycja w progu budżetowym do 250 000 złotych zostanie realizowana właśnie z WBO.

Obecnie prace trwają na jezdni od mostu w stronę ul. Solskiego, a potem przeniesie się na pasy ruchu w przeciwnym kierunku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 31

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

......
szkoda strzępic języka
G
Gość
Chyba ten kto zatwierdzał ( na pewno to był PiS- dzielec ) wybudowanie z funduszy BO progów spowalniających na Al. Piastów nigdy nie korzystał z przystanku autobusowego ( w kierunku miasta) na rogu Piastów/Solskiego.
Twierdzę tak, gdyż ten przystanek tonie w śmieciach o różnej porze dnia i wieczoru !
Puszki butelki po winie, wódce, piwie, napojach, pety to codzienność tego przystanku !
A gdzie egzekwowanie stosownych zakazów !
Czy ktoś to sprawdza ! Czy działa tam Rada Osiedla !
Pewnego razu widziałem jak Strażnik miejski wyszedł ze swojej siedziby ( o ironio po przekątnej z tymże przystankiem ), ale poszedł do sklepiku po bułeczki i wrócił do swojej spokojnej przystani !
Ludzie z Oporowa płacą podatki na rzecz Osiedla, a inni użytkownicy przystanku ( przyjezdni- w okolicy pełno firm ) łamiąc wszelkie zakazy zostawiają nam kupę śmieci i zgorszenia.
Zamiast progów na Al. Piastów należałoby zaprojektować przystanek na miarę XXI wieku dostosowany do dużej liczby użytkowników i zakazać sprzedaży alkoholu w dwóch sklepach w pobliżu przystanku.
G
Gość
Od kilkunastu lat nie widać działania Rady Osiedla Oporów ! Z żadnym problemem istotnym dla mieszkańców sobie nie radzą ! Nie widzą albo udają, że nie wykonuje swoich obowiązków STRAŻ MIEJSKA I DZIELNICOWY.
Świadczą o tym następujące fakty :
* wyrażenie zgody na handel alkoholem w sklepach Żabka ( handel alkoholem od 6 do 23 ) i POD DĘBEM ( od 6 do 22 ) w pobliżu szkoły podstawowej i przedszkola ( niecałe 100 m ) !
*picie alkoholu w dzień i wieczorami na przystanku autobusowym vis a vis Żabki !
* palenie papierosów w dużym obrębie tegoż przystanku !
* brud i nie opróżnianie kubłów codziennie !
Dzieci idące do szkoły i przedszkola od strony Al. Piastów i Karmelkowej oraz Wiejskiej ( duże osiedla mieszkaniowe ) od małego widzą od rana pijaczków i palaczy w dodatku zaśmiecjących okoliczny skwer, przystanek i chodniki !
Czy takie młodzieży ma być chowanie !!!!!!!!!
p
piasektt
Myślę, że za kilka lat, bez progów zostanie we Wrocławiu tylko AOW. Pozdrawiam mieszkańców Aley, siadam i piszę wniosek o wybudowanie progów na mojej ulicy.
G
Gość
O co w tym chodzi bo jeżeli na zachodzie progi zwalniające się nie sprawdziły to jakim cudem sprawdzą się we Wrocławiu generując podczas hamowania jeszcze większe zanieczyszczenie ze ścieranych klocków hamulcowych I ścieranych opon , dodatkowo fundując wzrost zużycia paliwa oraz hałasu . Budowa przystanków wiedeński i zakup tramwajów z wysoką podłogą tutaj też jest coś nie halo , to tak jak bym wydał mnóstwo pieniędzy na podłączenie gazu a później kupił piec węglowy.
G
Gość
O co w tym chodzi bo jeżeli na zachodzie progi zwalniające się nie sprawdziły to jakim cudem sprawdzą się we Wrocławiu generując podczas hamowania jeszcze większe zanieczyszczenie ze ścieranych klocków hamulcowych I ścieranych opon , dodatkowo fundując wzrost zużycia paliwa oraz hałasu . Budowa przystanków wiedeński i zakup tramwajów z wysoką podłogą tutaj też jest coś nie halo , to tak jak bym wydał mnóstwo pieniędzy na podłączenie gazu a później kupił piec węglowy.
Z
Zbulwersowany klakson
Nie jestem z natury złośliwy, ale pomysł na te progi wyprowadza mnie z równowagi. Proponuję klakson jako głos przeciw, bo nie dano nam go wcześniej. Usłyszymy kto jest przeciw!
d
duzy
na tym odcinku.... ba one nic nie muszą prawie kosztować bo UE daje środki na to.
d
duzy
.. miasto z tego znane jest ... jak to rondo na granicznej ... wpakowali w zmianę jego 30 tys. PLN i po paru miesiącach ... zaorali pomysł .. pewne za kolejne 30 PLN.
d
duzy
już to widzę. Na karanie kierowców są fotoradary. progi zwalniające nic nie przyniosą .. poza zwiększeniem hałasu i większą emisją spalin.
Następnym latem mieszkańcy będą bardzo szczęśliwi w nocy że mają progi zwalniające :)
t
tnzi
Przypomniało mi się jeszcze i dodam do mojego poprzedniego komentarza.
W Nowym Jorku (jak się wzorować to chyba dobrze, że na światowych metropoliach) swego czasu wzięli się za likwidację wielu takich bezsensownych progów postawionych zbyt pochopnie na bocznych ulicach, bo okazało się (co jest całkiem logiczne), że samochody zwalniające przed progiem i przyspieszające po jego przejechaniu są powodem nadmiernego hałasu i emitują niepotrzebnie nadmierną ilość spalin... dodatkowo praktycznie się zatrzymując na progach, więc emisja jest nadmierna i miejscowa, można się nieźle potruć stojąc obok :-)
Tutaj mamy do czynienia nie z boczną uliczką, tylko już pełnoprawną aleją tranzytową, więc po instalacji ruch raczej się nie zmniejszy o więcej niż kilka procent, a nadmierny hałas i emisja spalin spowodują, że z kameralnym charakterem ulicy tym bardziej nici :-)

Współczuję przede wszystkim dzieciom i osobom starszym tam mieszkającym, że na wniosek ich rodziców i sąsiadów będą bardziej narażeni na podtrucie :-) Chętnie bym zobaczył badania jakości potwierdza przed i po instalacji progów, ale chyba nikt tego nie bierze pod uwagę.
***
jeszcze można pokopać wilcze doły, parę min przeciwpancernych ustawić, może jakieś opłaty za przejazd wprowadzić...
O
Oko
Od kiedy to jest kameralna ulica? To tranzytowa droga do centrum, a to że było tam spokojnie to wina spóźnionego o kilkadziesiąt lat mostu.
Tak to właśnie kilku mieszkańców (kiedyś GW pisała o bodajże 630) decyduje o całej reszcie Wrocławian jeżdżących tamta drogą. Eh, demokracja... Ktoś się kogoś zapytał kto jest przeciw?
G
Gość
i ja uczciwy musze jechac przez progi bo wy polaczki musicie zapier.alac
O
Oporowianin
Aby zachować kameralny charakter osiedla należałoby zrobić progi zwalniające także na ul. Solskiego !
Oprócz zachowania kameralnego charakteru osiedla należy wziąć pod uwagę, że mieści się na tej ulicy szkoła, przedszkole , hipermarkety, tędy wiedzie droga do przychodni na ul. Śniegockiego.
Ponadto wokół wybudowano duże osiedle mieszkaniowe i ruch się zwiększył.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie