Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karambol na A4 pod Wrocławiem, dwie osoby nie żyją. Bus wjechał w stojące samochody

JW
Wrocławska Policja
Przed godziną 19 przed bramkami na Karwianach w stronę Gliwic, zderzyły się trzy samochody. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba zmarła pomimo długotrwałej akcji ratunkowej, druga została ranna i trafiła do szpitala. Niestety w nocy dotarła do nas informacja że ranna osoba zmarła.

Aktualizacja godz. 02.13
Ruch na autostradzie, po ponad 7 godzinach został przywrócony.
Aktualizacja godz. 00:30
Dotarły do nas tragiczne informacje. Okazuje się że bilans wypadku to dwie osoby śmiertelne. Ranna osoba jednak zmarła. Ruch w stronę Opola został wznowiony jednym pasem.
Aktualizacja godz. 22:00
Na 155 kilometrze autostrady bus wjechał w stojące samochody. Dwa z nich zostały bardzo poważnie uszkodzone. Jedna osoba została bardzo poważnie ranna. Na miejscu wypadku lądował helikopter LPR. Pomimo długotrwałej reanimacji mężczyzny nie udało się reanimować. Ranna została jeszcze jedna osoba.

Jak podaje GDDKiA przejazd w stronę Bielan Wrocławskich odbywa się już bez utrudnień. Natomiast w drugą stronę autostrada jest nadal zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do północy.

Autostrada całkowicie zablokowana jest w stronę Gliwic. W przeciwną stronę ruch się odbywa, ale jest bardzo spowolniony. Tworzą się potężne korki.

Karambol na A4 pod Wrocławiem, dwie osoby nie żyją. Bus wjechał w stojące samochody

Służby zalecają objazd dla kierowców podróżujących w kierunku Katowic trzeba zjechać na węźle Wrocław Południe na S8 i potem przez Żórawinę na węźle Wrocław Wschód wrócić na A4. Tam trzeba też uzbroić się w cierpliwość, bo powoli zaczynają tworzyć się korki.

Karambol na A4 pod Wrocławiem, dwie osoby nie żyją. Bus wjechał w stojące samochody

Utrudnienia mogą potrwać nawet trzy godziny.

Najpierw Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, o zderzeniu pięciu samochodów osobowych. Później poinformowano że w wypadku jednak brały udział trzy auta.

ZOBACZ:Policjanci z dolnośląskiej grupy "SPEED" zajmujący się zwalczaniem niebezpiecznych zachowań na drodze

Gdzie na Dolnym Śląsku dochodzi do największej liczby przestępstw? Główny Urząd Statystyczny zebrał i ujawnił dane za I półrocze 2019 roku, pochodzące z 380 powiatów i miast na prawach powiatu w całym kraju. Ogółem w Polsce w tym czasie doszło do 423 455 przestępstw, co daje 110 tego typu zdarzeń na 10 tys. mieszkańców. GUS wziął pod uwagę wszystkie tzw. przestępstwa stwierdzone, czyli takie, które zostały potwierdzone przez policję w zakończonych postępowaniach oraz oficjalnie uznane za przestępstwa. Chodzi zarówno o występki przeciwko życiu, zdrowiu, jak i przeciwko mieniu. Przypomnijmy za Kodeksem karnym z 1997 roku, że przestępstwo jest to zbrodnia lub występek ścigany z oskarżenia publicznego lub z oskarżenia prywatnego, zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym - jest to przestępstwo skarbowe. Z danych GUS wynika, że wskaźnik przestępczości na 10 tys. mieszkańców waha się w Polsce od 30 w powiecie kolbuszowskim do 614 w Nowym Sączu. Aż w 15 dolnośląskich powiatach,  przekracza średnią krajową czyli 110.  Na kolejnych slajdach prezentujemy 10 powiatów, w których w pierwszym półroczu tego roku, najczęściej łamano prawo. W rekordowym powiecie nawet ponad trzykrotnie częściej niż średnia dla całej Polski.

Siedliska zbrodni i występku na Dolnym Śląsku. Oto powiaty w...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska