Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jerzy Michalak gościem Studia Gazety Wrocławskiej. Z poparciem Bezpartyjnych Samorządowców ubiega się o urząd prezydenta Wrocławia

Mateusz Różański
Mateusz Różański
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jerzy Michalak to jeden z sześciorga kandydatów na urząd prezydenta Wrocławia w nadchodzących wyborach. Jaki ma pomysł na miasto, co należy zmienić w stolicy Dolnego Śląska i jak postrzega mijającą kadencję?

Urodził się 11 października 1974 roku. W latach 2010–2014 radny miejski Wrocławia. Od lutego 2014 do grudnia 2014 wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Od grudnia 2014 do listopada 2018 radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i członek zarządu województwa.

Jest absolwentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Od marca 2022 do lutego 2023 pełnił stanowisko Doradcy Zarządu ds. kluczowych projektów w Kolejach Dolnośląskich. W marcu 2023 rozpoczął pracę jako Dyrektor Departamentu Rozwoju Aglomeracji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

- Skupimy się na ambitnych, długoterminowych projektach. Otwartość i dialog będą naszym priorytetem – skończą się praktyki blokowania mieszkańców w mediach społecznościowych. Spółki miejskie zostaną oddane pod zarządzanie doświadczonym menedżerom, a maszynki do robienia pieniędzy, takie jak Rady Programowe zostaną zlikwidowane. Pięć lat temu mieszkańcy Wrocławia obdarzyli Jacka Sutryka zaufaniem, którego on nie zdołał uszanować. Jego kadencja opierała się na trzech filarach: pogarda wobec osób o innych poglądach, brak innowacyjnych i skutecznych pomysłów na rozwój miasta, kolesiostwo, które zastąpiło profesjonalizm w zarządzaniu miastem. Nadszedł czas, żeby zakończyć ten pięcioletni okres słabości - mówi Jerzy Andrzej Michalak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska