Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grzegorz Prigan - rozmowa z kandydatem na prezydenta Wrocławia. Studio Gazety Wrocławskiej

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Grzegorz Prigan jest jednym z sześciu kandydatów na urząd prezydenta Wrocławia. Jaką ma wizję na miasto, co chciałby zmienić i jak zamierza tego dokonać - to wszystko podczas rozmowy w Studiu Gazety Wrocławskiej.

Grzegorz Prigan jest adwokatem z wykształcenia i zamiłowania. Poza ukończeniem aplikacji, ukończył również MBA na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Oprócz kancelarii prowadzi również dwie fundacje.

- Zaangażowałem się w wiele spraw społecznych Wrocławia, stając do walki o zmiany, składając liczne petycje, które niestety często spotykały się z brakiem zrozumienia i skuteczności w zarządzaniu miastem. Natomiast, jestem dumny z kilku projektów społecznych, które udało mi się zrealizować - mówi Grzegorz Prigan.

Najnowszym, zakończonym projektem pana Prigana jest wdrożenie we Wrocławiu pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego na Psim Polu i Krzykach. Adwokatowi udało się również przekonać Andrzeja Dudę do wprowadzenia zmian w legislacji dotyczących naliczania odsetek od odsetek.

- Dzięki naszej interwencji, od 2019 roku, w wyniku nowelizacji Kodeksu Cywilnego, uchylono przepis umożliwiający naliczanie odsetek od zaległych odsetek przy pożyczkach długoterminowych udzielanych przez instytucje kredytowe. Celem tej nowelizacji było wsparcie kredytobiorców i pożyczkobiorców oraz zahamowanie zjawiska spirali zadłużenia, które prowadzi do trudności w spłacie zobowiązań przez dłużników - dodaje Prigan.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska