reklama

Droga rowerowa wzdłuż Piłsudskiego będzie później. Trzeba było zmieniać dokumentację

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
Nie 20 sierpnia, lecz pod koniec września zakończyć się ma budowa drogi rowerowej na ul. Piłsudskiego, ale barierki zwężające jezdnię znikną wcześniej. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta jako przyczynę opóźnienia podaje konieczność zmiany dokumentacji projektowej.

O miesiąc opóźni się zakończenie budowy ścieżki rowerowej na ul. Piłsudskiego. Nie jak pierwotnie zakładano do 20 sierpnia, lecz do końca tego miesiąca potrwają prace bitumiczne, czyli układanie asfaltu. Po zakończeniu tego etapu z jezdni znikną barierki, które od kwietnia zwężają pas ruchu.

W weekend 24 – 25 sierpnia i 31 – 1 września ZDiUM zakłada wykonanie asfaltowych przejazdów rowerowych przez ulice Kołłątaja i Peronową. Prace wykończeniowe na łukach i fragmentach chodników będą trwały do 15 września. Później około dziesięciu dni zajmie pomalowanie znaków na ścieżkach. W tym czasie będą także prowadzone roboty związane z wdrożeniem nowych programów sygnalizacji świetlnej. ZDiUM chciałby w drugiej połowie września rozpocząć odbiory techniczne.

- Powodem aneksowania umowy z wykonawcą jest konieczność modyfikowania dokumentacji projektowej w związku z kolizjami na sieci uzbrojenia podziemnego: zawory, zasuwy i hydranty. Mimo iż były to lokalne przesunięcia (rzeczywiste położenie odbiegało od tej ujętej na planach) każdorazowo należało korygować dokumentację – informuje Ewa Mazur ze ZDiUM-u. Jak mówi rzeczniczka zarządu dróg, zmiana nawierzchni spowodowała, że trzeba było doprojektować dodatkowe wpusty deszczowe umożliwiające sprawne odprowadzanie wody z powierzchni nowych ścieżek.

Droga rowerowa powstaje po obu stronach ul. Piłsudskiego od ul. Świdnickiej do dworca Wrocław Główny. Koszt jej wykonania do 2,4 mln zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 75

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
23 sierpnia, 13:11, Wrocławianin:

Niestety pas dla samochodów, np na wysokości Dworca Głównego jest za ciasny! Auta będą utrudniać ruch tramwajów, tak jak to jest wzdłóż Galerii Wroclavia. Kto to projektuje? Chyba jakieś chłopki roztropki z małych wiosek i miasteczek. A potem ich ziomkowie nie potrafią w tych wąskich rynnach jeździć. Jest za wąsko. Będą tu dla niektórych duże kłopoty. A odwiedza Wrocław 200.000 aut dziennie.

Co to znaczy za ciasny?

Szerokość pasa regulują przepisy i jest ona inna dla każdej kategorii drogi.Zarówno pas dla rowerów jak i pas dla aut muszą mieć przepisową szerokość inaczej nikt takiego tworu by nie odebrał ani nie zaprojektował.

G
Gość
2019-08-22T08:05:59 02:00, Masakra:

Ta droga to kuriozum. Pas dla rowerzystów, okrojony jeszcze

23 sierpnia, 19:20, Gość:

Tutaj uż się nie zgadzam. Swobodna nie mogła przejąć roli Piłsudskiego, bo jest po drugiej stronie torów. Pułaskiego ciągle za wąska, a Wiadukt na pułaskiego ciągle za mały, poza tym przy dworcu zakaz ruchu - to inna komedia;

Nie da się wygonić tych co chcą jechać Wschód Zachód na południe bardziej niż za tory.

Chyba że na prawdę mówimy o jeżdzie z psiaka na nowydwór to czy z Mokrego dworu na Szczepin, to już lepiej obwodnicą. Ale wszyscy co mają cel bliżej lub miejszkają na osiedlu w śródmieściu nie będą się cofać do obwodnic.

tutaj się zgadzam, że most wschodni trochę rozwiąże.

ale jak w tym i pod innymi artykułami pisałem najpierw, powinne powstać drogi alternatywne jak "Aleja Wielkiej Wyspy", a dopiero potem można centrum zagracać, burzyć estakady.

Należałoby w kóńcu przeprowadić porządne badania ankietowe, obejmujące całą aglomeracje od Trzebnicy po Kąty i od Legnicy po Oleś

Nie da się zamknąc tego centrum z trasą w-z i krupniczą, za dużo w centrum jest biurowców korporacyjnych i urzędów, do których i tak ludzie będą chcieli/musieli dojechać samochodami.

Tam jest za dużo firm które potrzebują zaopatrzania w kawę i paier,za dużo knajp itd.

Po prostu centrum musiałoby przestać spełniać funkcje centrum.

A można też do tego doprowadzić de facto niszcząc drogi - że biznas się wyniesie z zabytkowgo centrum, ale turyści i studenci też, tylko wtedy to dopiero będzie bieda.

Argument z biurowcami cokolwiek dziwny.

Jest wiele zawodów gdzie ludzie do pracy wożą ze sobą ciężki sprzęt ale aby pracownicy korporacji musieli teczki wozić w autach to byłby objaw obłędu.

Pewnie w 35 mln Tokio nie mają tylu biurowców co u nas bo tam jeżdżą KZ.

Uwaga o dostawach papieru jest kompletnie niezrozumiała tak jak i kawiarniach.

Nie rozumiem po co mieszasz zaopatrzenie sklepów i firm z dowozem pracowników.

Ulica Piłsudskiego była kiedyś dwuapasmowa dla jednego kierunku ale ruch przerzucono na Swobodną.

Zatem jest tam dużo miejsca na pas rowerowy.Dotąd nadmiar miejsca wykorzystywano na meijsca parkingowe na ktorych staly reklamy oraz duży obszar był zakreskowany jako Strefa Bez Ruchu.

Remont Hubkeij i wiaduktu skierował na Pisłusdkiego duży ruch i nawet skierowano go na torowisko co znacznie spowolniło MPK.

Nie ma zatem sensu aby pojedynczym pasem jeździli tam rowerzysci i spowalniali całą ulicę.

Dlatego każdy mógł zauważyć że rowerzysci jeździli chodnikami oraz gro ruchu rowerowego omijało tę jedna z najważniejszych ulic w mieście.To poważny problem bo tory kolejowe stanowia dla rowerów poważną barierę. Kolej zakazała jazdy tunelem a jazda ul.Peronową grozi śmiercią.Choć to Stare Miasto to jest tam wiele ulic jednokierunkowych a przez lata nie budowano dróg dla rowerów.Ściezka na Piłsudskiego powinna powstać już dawno ale czeka tam jeszcze wiele pracy np. ul.Malachowskiego i Pułaskiego,Kościuszki itd

G
Gość

Czy ktos w koncu zasypie to smierdzace bajoro na Powstancow Slaskich kolo Galeriowca (i Sky Tower) Smierdzi z niego i jest ZAGROZENIRM EPIDEMIOLOGICZMYM!!!! Jak dlugo jeszcze mieszkancy beda wdychac ten smrod? I tak juz tam ze wdzystkich stron smierdzi kebabami. zajmie sie w koncu ktos tym???? Juz ponad 2 lata tak to stoi.

G
Gość
2019-08-22T08:05:59 02:00, Masakra:

Ta droga to kuriozum. Pas dla rowerzystów, okrojony jeszcze

Tutaj uż się nie zgadzam. Swobodna nie mogła przejąć roli Piłsudskiego, bo jest po drugiej stronie torów. Pułaskiego ciągle za wąska, a Wiadukt na pułaskiego ciągle za mały, poza tym przy dworcu zakaz ruchu - to inna komedia;

Nie da się wygonić tych co chcą jechać Wschód Zachód na południe bardziej niż za tory.

Chyba że na prawdę mówimy o jeżdzie z psiaka na nowydwór to czy z Mokrego dworu na Szczepin, to już lepiej obwodnicą. Ale wszyscy co mają cel bliżej lub miejszkają na osiedlu w śródmieściu nie będą się cofać do obwodnic.

tutaj się zgadzam, że most wschodni trochę rozwiąże.

ale jak w tym i pod innymi artykułami pisałem najpierw, powinne powstać drogi alternatywne jak "Aleja Wielkiej Wyspy", a dopiero potem można centrum zagracać, burzyć estakady.

Należałoby w kóńcu przeprowadić porządne badania ankietowe, obejmujące całą aglomeracje od Trzebnicy po Kąty i od Legnicy po Oleś

Nie da się zamknąc tego centrum z trasą w-z i krupniczą, za dużo w centrum jest biurowców korporacyjnych i urzędów, do których i tak ludzie będą chcieli/musieli dojechać samochodami.

Tam jest za dużo firm które potrzebują zaopatrzania w kawę i paier,za dużo knajp itd.

Po prostu centrum musiałoby przestać spełniać funkcje centrum.

A można też do tego doprowadzić de facto niszcząc drogi - że biznas się wyniesie z zabytkowgo centrum, ale turyści i studenci też, tylko wtedy to dopiero będzie bieda.

G
Gość
2019-08-22T08:05:59 02:00, Masakra:

Ta droga to kuriozum. Pas dla rowerzystów, okrojony jeszcze krawężnikami i pasami separującymi tworzywowymi martwe przestrzenie z którego w razie potrzeby nie będą mogły skorzystać karetki czy straż pożarna, autobus, bo jest wyniesiony ponad jezdnię. A wszystko po to, żeby przez 5 miesięcy w roku garstka ludzi miała wygodniej

2019-08-22T08:09:53 02:00, jskk:

W sumie jezdnia główna też jest po to żeby garstka ludzi mogła smrodzić pod oknami mieszkańcom. Bo w każdym aucie podobnie jak na rowerze jedzie jeden gnom.

2019-08-22T08:48:58 02:00, Gość:

Tylko ten gnom jeździ cały rok.

2019-08-22T10:13:12 02:00, Helol:

to się pogrążasz, tym gorzej, smrodzi i hałasuje cały rok

2019-08-22T10:35:18 02:00, Gość:

jezdze rowerem caly rok, jak wiele osob

nioe blokuje skrzyzowan, nie truje, nie parkuje na trawniku i nie rozjezzdam go, nie niszcze asfaltu, nie wyprzedzam na trzeciego, nie przekraczam predkosci, nie szaleje na autostradzie, nie trabie, nie halasuje w nocy, nie mam opini najgorszych kierowcow w europie, nie musze wjechac rowerem do sklepu, nie powoduje korkow

itd

2019-08-22T10:55:07 02:00, Gość:

Super w takim razie podaj namiar na siebie , przwieźiesz mi sprzęt do pracy, szczególnie po za wrocek , troche tego kg jest ale piszesz ze jestes mocny gosc to dasz radę, aha i ja muszę szybko go mieć to dokup sobie przerzutkę jeszcze. Jeżeli tak piszesz to masz tak ograniczony horyzont że widzisz tylko własny czubek nosa i kierownicę roweru , do tego jesteś takim egoistom jak z wro do moskwy, do tego nie masz empatii i jesteś złośliwy typowy polski janusz

na taką odpowiedź to chbyba nie wypada nie odpowiedzieć

Dojazd do dworca, rowerem to potrzeba minimalna, bo pod dworcem nikt na długo swojego roweru nie zostawia, a przyjezdni zasadniczo go ze sobą nie mają.

Dworzec i węzeł komunikacyjny powinien sużyć głównie podróżnym z walizkami,którzy chcą przesiąść się do MPK, albo prejść na PKS czy do taksówki, do hootelu albo na lotnisko lub do busów. [co jest innym problemem]

Z resztą od dworca, to względnie łatwo jest rowerem miejskim odjechać w kązdym kierunki.

Problemem jest natomiast przejechanie przez obszar dworca dla mieszkańców.

U nastransport rowerowy jest słabo powiązany z koleją. Nawet wagony rowerowe często są puste. a wokresie zimowo jesiennym ilośc rowerzystów spada, przwie trzykrotnie, To nie jest ciepła Holandia.

Infrastruktura musi służyc dobrze cały rok. Bo co nieby robią rowerowi studenci w listopadzie? - nie znikają, tylko zapełniają MPK i Samochody.

Turystyka to

Jazda wzduż odry jest możliwa i całkiem przyjazna. mało kolizyjna.

Tak jak wspominałem, wzdłuż odry przez stare miasto jedzie się najlepiej - zamiast wąskimi uliczkami i kontrpasami.

Od mostu grunwaldzkiego, do mostu św macieja a potem ciągiem pieszorowerowym. Trochę problemów przy mostach uniwersyteckich /pomorskim, ale momen t i już jest się na JP2.

Tory które wcinają się z obu stron "jak drzewa" są pozostałością układu industrialnego, kiedyś tam były głównie fabryki i skłądy, gdie pracowali ludzie, ale dzisiaj te miejsca spełniają podobną funkcję dla wielu dużych i małych firm.Bo śą dobrze uzbrojone w prąd internet i place utwardzone.

Dojazd do nich mógłby być lepszy, ale nie jest zły, bo albo od zewnętrznego pierścienia obwodnicy śródmiejskiej, albo własnie od centrum.

Przynajniej dla aut i rowerów jaest spoko.

G
Gość
2019-08-22T08:05:59 02:00, Masakra:

Ta droga to kuriozum. Pas dla rowerzystów, okrojony jeszcze krawężnikami i pasami separującymi tworzywowymi martwe przestrzenie z którego w razie potrzeby nie będą mogły skorzystać karetki czy straż pożarna, autobus, bo jest wyniesiony ponad jezdnię. A wszystko po to, żeby przez 5 miesięcy w roku garstka ludzi miała wygodniej

2019-08-22T11:42:29 02:00, Ela:

Nie po to, żeby garstka ludzi miała wygodniej, tylko żeby z tej garstki dzięki wygodzie poruszania się zrobiła się garść, a potem kiedyś za kilka lat tłum, co pomoże zmniejszyć korki.

2019-08-22T11:45:38 02:00, Oj ellla ella:

Czy ty wierzysz w te bzdury które piszesz???

2019-08-22T14:16:21 02:00, mieszczuch:

To nie bzdury, tylko normalne przekierowanie ruchu z bardziej kosztownych dla budżetu środków (samochód) na tańsze (rower).

Mniej samochodów = mniej asfaltu = mniej remontów = mniej podatków. Cieszmy się!

2019-08-22T15:00:53 02:00, Gość:

Ja natomiast czekam na normalne stawki ubezpieczeń, dziesięciokrotnie przekraczające wartość starych gratów na polskich drogach. Jedynie to będzie w stanie ograniczyć typowo polacką miłość do zabytków techniki. A ja w końcu będę mógł normalnie jeździć po mieście.

2019-08-22T18:45:03 02:00, niestetytakjest:

Czytam po raz kolejny, teksty i argumentację fanów pedałowania i nie mogę się powstrzymać przed pytaniem-stwierdzeniem: Czy każdy entuzjasta roweru to bezgranicznie roszczeniowy prymityw, przepełniony nienawiścią do całego świata?

2019-08-22T19:53:00 02:00, Ela:

Nie, ja widzę roszczeniowców i u kierowców osobówek, i u kierowców ciężarówek, i u rowerzystów, i u pieszych, i u palących na balkonach, i u tych co nie mogą otworzyć okna, bo sąsiad pali, i u cyganów na rynku, i u państwa w garsonkach przed teatrem, i w Epi, i w Biedronce, i w pracy i po pracy. Miejsca starczy dla wszystkich, tym bardziej, że rowerzyści bywają też pieszymi i kierowcami, piesi - rowerzystami i kierowcami, a kierowcy - rowerzystami i pieszymi. Każdy chce dotrzeć na miejsce bezpiecznie, oby tylko nie myśleć o czubku swojego nosa - na drogach jest wystarczająco dużo miejsca. Róbmy sobie miejsce i poruszajmy się sprawnie i zgodnie z przepisami i tyle. :)

może i miejsca by starczyło,ale jak ktoś nim źle zarządza to nie starczy na pewno.

a jak przyokazji jeszcze załatwia się własne interesy sprzedając każdy kawałek wspólnej użytkowej przestrzeni deweloperom, to będzie porażka

W
Wrocławianin

Niestety pas dla samochodów, np na wysokości Dworca Głównego jest za ciasny! Auta będą utrudniać ruch tramwajów, tak jak to jest wzdłóż Galerii Wroclavia. Kto to projektuje? Chyba jakieś chłopki roztropki z małych wiosek i miasteczek. A potem ich ziomkowie nie potrafią w tych wąskich rynnach jeździć. Jest za wąsko. Będą tu dla niektórych duże kłopoty. A odwiedza Wrocław 200.000 aut dziennie.

E
Ela
2019-08-22T08:05:59 02:00, Masakra:

Ta droga to kuriozum. Pas dla rowerzystów, okrojony jeszcze krawężnikami i pasami separującymi tworzywowymi martwe przestrzenie z którego w razie potrzeby nie będą mogły skorzystać karetki czy straż pożarna, autobus, bo jest wyniesiony ponad jezdnię. A wszystko po to, żeby przez 5 miesięcy w roku garstka ludzi miała wygodniej

2019-08-22T11:42:29 02:00, Ela:

Nie po to, żeby garstka ludzi miała wygodniej, tylko żeby z tej garstki dzięki wygodzie poruszania się zrobiła się garść, a potem kiedyś za kilka lat tłum, co pomoże zmniejszyć korki.

2019-08-22T11:45:38 02:00, Oj ellla ella:

Czy ty wierzysz w te bzdury które piszesz???

2019-08-22T14:16:21 02:00, mieszczuch:

To nie bzdury, tylko normalne przekierowanie ruchu z bardziej kosztownych dla budżetu środków (samochód) na tańsze (rower).

Mniej samochodów = mniej asfaltu = mniej remontów = mniej podatków. Cieszmy się!

2019-08-22T15:00:53 02:00, Gość:

Ja natomiast czekam na normalne stawki ubezpieczeń, dziesięciokrotnie przekraczające wartość starych gratów na polskich drogach. Jedynie to będzie w stanie ograniczyć typowo polacką miłość do zabytków techniki. A ja w końcu będę mógł normalnie jeździć po mieście.

2019-08-22T18:45:03 02:00, niestetytakjest:

Czytam po raz kolejny, teksty i argumentację fanów pedałowania i nie mogę się powstrzymać przed pytaniem-stwierdzeniem: Czy każdy entuzjasta roweru to bezgranicznie roszczeniowy prymityw, przepełniony nienawiścią do całego świata?

Nie, ja widzę roszczeniowców i u kierowców osobówek, i u kierowców ciężarówek, i u rowerzystów, i u pieszych, i u palących na balkonach, i u tych co nie mogą otworzyć okna, bo sąsiad pali, i u cyganów na rynku, i u państwa w garsonkach przed teatrem, i w Epi, i w Biedronce, i w pracy i po pracy. Miejsca starczy dla wszystkich, tym bardziej, że rowerzyści bywają też pieszymi i kierowcami, piesi - rowerzystami i kierowcami, a kierowcy - rowerzystami i pieszymi. Każdy chce dotrzeć na miejsce bezpiecznie, oby tylko nie myśleć o czubku swojego nosa - na drogach jest wystarczająco dużo miejsca. Róbmy sobie miejsce i poruszajmy się sprawnie i zgodnie z przepisami i tyle. :)

S
Szczęśliwy

A w Albanii ścieżek nie ma i każdy jedzie gdzie chce i nie ma problemu a ludzie szczęśliwi

n
niestetytakjest
2019-08-22T08:05:59 02:00, Masakra:

Ta droga to kuriozum. Pas dla rowerzystów, okrojony jeszcze krawężnikami i pasami separującymi tworzywowymi martwe przestrzenie z którego w razie potrzeby nie będą mogły skorzystać karetki czy straż pożarna, autobus, bo jest wyniesiony ponad jezdnię. A wszystko po to, żeby przez 5 miesięcy w roku garstka ludzi miała wygodniej

2019-08-22T11:42:29 02:00, Ela:

Nie po to, żeby garstka ludzi miała wygodniej, tylko żeby z tej garstki dzięki wygodzie poruszania się zrobiła się garść, a potem kiedyś za kilka lat tłum, co pomoże zmniejszyć korki.

2019-08-22T11:45:38 02:00, Oj ellla ella:

Czy ty wierzysz w te bzdury które piszesz???

2019-08-22T14:16:21 02:00, mieszczuch:

To nie bzdury, tylko normalne przekierowanie ruchu z bardziej kosztownych dla budżetu środków (samochód) na tańsze (rower).

Mniej samochodów = mniej asfaltu = mniej remontów = mniej podatków. Cieszmy się!

2019-08-22T15:00:53 02:00, Gość:

Ja natomiast czekam na normalne stawki ubezpieczeń, dziesięciokrotnie przekraczające wartość starych gratów na polskich drogach. Jedynie to będzie w stanie ograniczyć typowo polacką miłość do zabytków techniki. A ja w końcu będę mógł normalnie jeździć po mieście.

Czytam po raz kolejny, teksty i argumentację fanów pedałowania i nie mogę się powstrzymać przed pytaniem-stwierdzeniem: Czy każdy entuzjasta roweru to bezgranicznie roszczeniowy prymityw, przepełniony nienawiścią do całego świata?

l
liczyk
2019-08-22T15:33:52 02:00, tragedia ze ścieżkami:

Powinni wszystkie te ścieżki zaorać i przywrócić normalny ruch w mieście.

Tego nie da się tak łatwo przeprowadzić. Przywrócenie wrocławskich dróg i ulic do normalności będzie kosztować ogromne pieniądze. A, trzeba wiedzieć, że obecna ( i przeszła) dewastacja opłacana była z kredytu, który będą musieli spłacić wrocławianie.

G
Gość
2019-08-22T15:33:52 02:00, tragedia ze ścieżkami:

Powinni wszystkie te ścieżki zaorać i przywrócić normalny ruch w mieście.

Powinni te wszystkie drogi zaorać, postawić chodniki i przywrócić normalny ruch w mieście, bez śmierdzących aut.

t
tragedia ze ścieżkami

Powinni wszystkie te ścieżki zaorać i przywrócić normalny ruch w mieście.

e
egon
2019-08-22T12:34:55 02:00, kolasa:

Jak się nie wyrobili na czas to powinni do czasu poprawy całą szerokość nam oddać rowerzystom!!! Niech by się taki każdy Kowalski przekonał że pogoda zpszyja i popedałował! Blachosmrodom mówimy NIE!!!

Co to jest "zpszyja"? Ależ ty jesteś niepełnosprytny intelektualnie...

G
Gość
2019-08-22T14:48:36 02:00, Kociojeb Jacek:

Wierzę w Pana Kota wszechmogącego, stworzyciela Kitku i miming, wszystkich kotów widzialnych i niewidzialnych, skocony a nie zrodzony, a przez niego wszystko się stało, kot z kitku, kitku z kocicy, kot prawdziwy z kota prawdziwego, a przez niego wszystko miauczało, posyczon, miauczon i podrapon, i powrócił dnia trzeciego, jak oznajmia Kicik

Skoro piszesz anonimowo to nie musisz się wstydzić i możesz napisac prawdę.

Czy ty brałeś narkotyki?

Dodaj ogłoszenie