18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dolnośląska Rada Młodzieży: Nie zgadzamy się na upolitycznienie sprawy konkursu (LIST)

MAL
Dolnośląska Rada Młodzieży wydała oświadczenie po wypowiedzi marszałka Cezarego Przybylskiego i jego rzecznika Jarosława Perduty
Dolnośląska Rada Młodzieży wydała oświadczenie po wypowiedzi marszałka Cezarego Przybylskiego i jego rzecznika Jarosława Perduty Tomasz Hołod
Udostępnij:
Dolnośląska Rada Młodzieży wydała oświadczenie po wypowiedzi marszałka Cezarego Przybylskiego i jego rzecznika Jarosława Perduty do tekstu na portalu gazetawroclawska.pl, w którym opisywane jest unieważnienie konkursu dla organizacji pozarządowych.

Przypomnijmy, że w Urzędzie Marszałkowskim 10 lutego ogłoszono konkurs dla organizacji pozarządowych, które wspierają postawę obywatelską wśród młodzieży. Siedemnaście dni potem konkurs jednak odwołano. W krótkim uzasadnieniu, pod którym podpisał się nowy marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski można przeczytać, że jest to związane m.in. ze zmianami personalnymi. Nie spodobało się to organizacjom pozarządowym. Łukasz Osiński, pełnomocnik marszałka ds. młodzieży powiedział, że nic o sprawie nie wiedział i nie wie, jak ją wytłumaczyć. Marszałek tłumaczył, że konkurs zostanie przeprowadzony za dwa tygodnie, na lepszych zasadach. Będzie także więcej pieniędzy do rozdania. Rzecznik marszałka Jarosław Perduta stwierdził za to, że szef województwa jest rozczarowany postawą pełnomocnika.

Przeczytaj koniecznie więcej o sprawie: Marszałek w ostatniej chwili unieważnia konkurs. Organizacje: Traci na tym młodzież

Po tych wypowiedziach oświadczenie wystosowała Dolnośląska Rada ds. Młodzieży we Wrocławiu.

Oto pełna treść oświadczenia:

Dolnośląska Rada ds. Młodzieży w związku z wypowiedziami Jarosława Perduty, rzecznika prasowego Marszałka Cezarego Przybylskiego dotyczącymi rzekomego niespełniania swojej roli przez Pełnomocnika Marszałka ds. Młodzieży Łukasza Osińskiego, pragnie wyrazić stanowczy sprzeciw.
Pełnomocnik Marszałka od lat jest gwarantem dobrej współpracy Urzędu z organizacjami pozarządowymi oraz cieszy się ich dużym zaufaniem.
Niezrozumiałym jest dla nas fakt, że winą za konsekwencje niefortunnej decyzji o zlikwidowaniu konkursów na rzecz ludzi młodych, którą podjął Zarząd Województwa, obarczany jest Pełnomocnik.
Równocześnie zwracamy uwagę, że próba upolitycznienia całej sytuacji przez Urząd Marszałkowski jest wysoce niestosowna. Do tej pory polityka młodzieżowa na Dolnym Śląsku była efektem ponadpolitycznej współpracy Komisji ds. Młodzieży Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i organizacji pozarządowych sfederalizowanych w Dolnośląskiej Radzie ds. Młodzieży.
Pozostajemy w nadziei, że zmiany personalne, podane jako uzasadnienie odwołania konkursu nie staną się przyczyną pogorszenia od lat budowanej współpracy między Urzędem i organizacjami pozarządowymi.

Pod oświadczeniem podpisał się Paweł Dębek, przewodniczący zarządu Dolnośląskiej Rady ds. Młodzieży

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Slonsk
P. Osinski też z PO. Ciężkie rozgrywki. ;-)
P
Pierducha
P. Debek z PO. Pierduta z PO. Jakoś to chłopakom szło. Ale marszałek też z PO. Czyżby cały Bolesławiec miał dostać pracę w urzędach we Wrocławiu? Marszałku zostaw coś lokalesom.
N
NGO
Panowie od dawna razem lody fajne kręcą, swoim rozdają tylko dotacje i wsparcia.
Może czas to wszystko już skończyć.
W
Waldeck
Ewentualnie dla tranwestytów wg TRepa. Dzien kobiet tez.
d
dominik
okazuje się ze pełnomocnik nie jest marszałka tylko organizacji. Jest gwarantem że jest im dobrze. za chwilę wykonawcy napiszą list że nie pozwalają zmienić np. dyrektora zamówień publicznych bo jest on "gwarantem" dobrych zleceń, potem dostarczyciele żywności sprzeciwią się wymianie pani w bufecie bo jest "gwarantem" że od nich bierze parówki, w obronie dyrektora ochrony środowiska staną firmy śmieciowe bo jest on "gwarantem" korzystnych dla nich decyzji.....hm Panie Marszałku może warto puścić do prasy kogo Pan właśnie ocenia, potem posłuchać ...które nożyce się odezwą>
n
niesak
ostatnio muszą sięgać po sołtysów z terenu czy nosicieli wirusa frankfurckiego
...będzie kiedyś...
...prezydentem - wąsy już ma - później zgoli...
...i marsiałek
...wyglądają na schizo...
m
młody
wpadka za wpadką a to dopiero początek a co będzie dalej nie będzie można zwalać na innych byle do listopada
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie