MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje na Odrze za 2 miliony złotych. W planach są nowe przystanie, łodzie i imprezy. Skorzysta nie tylko Wrocław

Aneta Kolesińska
Wideo
od 16 lat
Odra ma ogromny potencjał turystyczny, o czym niedługo przekonają się m.in. mieszkańcy Wrocławia. Za ponad 2 miliony złotych z Funduszu Odrzańskiego rzeka zyska m.in. nowe przystanie i sprzęt do żeglowania. W planach są ciekawe wydarzenia i imprezy. Sprawdź, jak zmieni się Odra.

Konkurs dotyczący Funduszu Odrzańskiego został rozstrzygnięty. Urząd Marszałkowski zapowiada aż 19 projektów w ramach ożywienia potencjału rzeki.

Zobacz też: Kajakarze sprzątali Odrę, Oławę i Widawę we Wrocławiu. Nie uwierzycie, co udało im się wyciągnąć z wody. Zobaczcie zdjęcia!

Odra stanie się centrum turystyki wodnej

Na Dolnośląski Fundusz Odrzański Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył w tym roku łącznie 2 070 000 zł w tym: 870 000 zł dla gmin oraz 1 200 000 zł dla organizacji pozarządowych.

- Cieszy nas ogromne zainteresowanie oraz aktywność gmin i organizacji pozarządowych w propagowaniu uprawiania turystyki na rzekach, w tym przede wszystkim na Odrze. Zwiastuje to bardzo dobry sezon wakacyjny, który rozpoczniemy od imprezy plenerowej w Głogowie już pod koniec kwietnia – mówi Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim.

Jak zmieni się Odra?

Dzięki funduszom powstaną nowe przystanie, fundacje zakupią dodatkowe sprzęty do rekreacji oraz będą organizować ciekawe imprezy. Celem Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego jest upowszechnienie turystyki i promocja walorów turystycznych Dolnego Śląska. Odra ma ogromny potencjał.

Co nowego pojawi się na Odrze?
Beneficjenci Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego już mają plany na wydanie pieniędzy. 870 tys. złotych trafi do 7 gmin. We Wrocławiu nowe życie otrzymają pomosty pontonowe przy Bulwarze Kaczyńskich, przy których będzie można zacumować. Powstaną także nowe przestrzenie dla wodnej rekreacji, takie jak park z widokiem na Odrę w Wołowie, czy promenada nad Odrą wraz z ławkami i lampami solarnymi w Malczycach. Pozostałe gminy, które otrzymały pieniądze to:

  • Wińsko
  • Brzeg Dolny
  • Gmina Jemielno
  • Oława

Zostanie zakupionych też wiele sprzętów do wynajęcia przez turystów, takich jak kajaki, pontony, jachty czy popularne deski Stand Up Paddling. Zapowiadane są także liczne imprezy plenerowe, pikniki oraz regaty. Odra zmieni się w prawdziwe centrum turystyczne!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska