Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bliżej do remontu torów z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę

CH
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Jest przełom w przetargu na przywrócenie pociągów na linii Wrocław - Świdnica przez Sobótkę. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dokonały we wtorek wyboru najkorzystniejszej oferty wokonawcy rewitalizacji linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Głowny - Świdnica Przedmieście wraz z linią nr 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto.

Wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum firm: Schweerbau GmbH & Co.KG Bauunternehmen ze Stadthagen, Niemcy (lider konsorcjum) -SBM Sp. z o.o. sp. kom. z Wrocławia. Cena wybranej oferty wynosi: 199 734 761,00 zł netto, informuje Miroslaw Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK S.A. Po procedurach obowiązujących w przetargach możliwe będzie podpisanie umowy.

Koperty z ofertami w tym przetargu otwarto jeszcze na początku grudnia 2018 roku. Ale okazało się, że najniższa oferta o kilkadziesiąt milionów przekracza sumę, ktora PKPPLK S.A. miały na to zadanie. Wtedy z pomocą przyszedł urząd marszałkowski, który dołożył 42 mln zł ze środkow europejskich.

Według harmonogramu cała inwestycja ma zakończyć się jesienią 2020 r., tak aby pociągi wróciły na linię na przełomie 2020 i 2021 r. Po remoncie pociągi mają osiągać prędkość 100 km/h. Na południu Wrocławia pociągi zatrzymają się na stacjach: Wrocław Wojszyce przy ul. Grota-Roweckiego, Wrocław Partynice przy ul. Zwycięskiej - oba przystanki będą miały osobne perony w zależności od kierunku jazdy oraz Wrocław Tarnogaj w rejonie ul. Bardzkiej i Buforowej. Remontu nie doczeka się jednak stacja Wrocław Klecina. Pociągi na jednotorowej linii będą mijały się w dwóch miejscach - w Sobótce Zachodniej oraz Bielanach Wrocławskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska