Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą drogi rowerowe przy Piłsudskiego. Wybrano wykonawcę

AB
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Janusz Wójtowicz / Polska Press
ZDiUM wybrał wykonawcę, który zbuduje drogi rowerowe wzdłuż ul. Piłsudskiego i Zielińskiego. Nowy trasami pojedziemy pod koniec maja przyszłego roku.

2 miliony 320 tys. zł będzie kosztować budowa dróg dla rowerów ul. Piłsudskiego na odcinku od pl. Legionów do ul. Świdnickiej oraz na ul. Zielińskiego od ul. Piłsudskiego do ul. Swobodnej. ZDiUM właśnie wybrał wykonawcę prac, czyli firmę Rotomat.

Co się zmieni?
Na zmiany muszą się przygotować nie tylko rowerzyści, ale też i kierowcy. Od końca maja 2018 roku ulica Piłsudskiego zostanie objęta ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Na odcinku od pl. Legionów do ul. Świdnickiej na ulicy a fragmentami na chodniku powstaną pasy i drogi rowerowe. Przebudowane zostanie także skrzyżowania na Piłsudskiego: zlikwidowany zostanie pas do skrętu w prawo w ul. Lelewela. Powstanie tam zatoka autobusowa. Poza tym przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na Lelewela i Piłsudskiego zostaną wyniesione.

Na ulicy Zielińskiego powstanie nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy (podobny powstanie również na Zapolskiej i Kościuszki). Ze zmianami na Zielińskiego muszą liczyć się również kierowcy, gdyż od ul. Piłsudskiego do ul. Swobodnej zlikwidowany zostanie prawy pas jezdni, na którym wyznaczony zostanie pas rowerowy. Bliżej ul. Bogusławskiego również powstanie pas rowerowy do skrętu w lewo. Relacja w przeciwnym kierunku realizowana będzie pasem rowerowym oraz ciągiem pieszo-rowerowym.

Wraz z budową dróg dla rowerów zmieniona zostanie również sygnalizacja świetlna.

Projekt dróg dla rowerów realizowany jest w ramach WBO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska