Ugrupowanie Dutkiewicza się rozpada. Będzie desant do PiS?

  Ugrupowanie Dutkiewicza się rozpada. Będzie desant do PiS?

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czy koalicja Obywatelskiego Dolnego Śląska z Platformą Obywatelską doprowadzi do rozpadu stowarzyszenia Rafała Dutkiewicza?

  Czy koalicja Obywatelskiego Dolnego Śląska z Platformą Obywatelską doprowadzi do rozpadu stowarzyszenia Rafała Dutkiewicza? ©fot. Janusz Wójtowicz

  Piotr Roman, prezydent Bolesławca nie chce iść do wyborów pod szyldem Platformy Obywatelskiej. - Uznałem, że w wyborach prezydenckich oraz do powiatu wystartujemy jako Forum Samorządowe - mówi nam Piotr Roman. To niejedyny samorządowiec - sympatyzujący dotąd z Rafałem Dutkiewiczem - któremu nie podoba się koalicja prezydenta Wrocławia z PO.
  Czy koalicja Obywatelskiego Dolnego Śląska z Platformą Obywatelską doprowadzi do rozpadu stowarzyszenia Rafała Dutkiewicza?

  Czy koalicja Obywatelskiego Dolnego Śląska z Platformą Obywatelską doprowadzi do rozpadu stowarzyszenia Rafała Dutkiewicza? ©fot. Janusz Wójtowicz

  Podobnego zdania jest choćby Robert Raczyński, prezydent Lubina. On również nie chce być kojarzony z partią Donalda Tuska. Samodzielny start w wyborach (a już na pewno nie pod szyldem PO) rozważają też mniejsi samorządowcy, m.in. burmistrz Nowogrodźca, Zgorzelca oraz radni wojewódzcy.

  Dlaczego politycy nie chcą już ściśle współpracować z Dutkiewiczem? Przede wszystkim dlatego, że prezydent zawarł sojusz z PO. - Część z nas od samego początku nie chciała wchodzić w sojusz z PO. Inni uznali, że to zły pomysł po wybuchu afery taśmowej - słyszymy od naszych rozmówców.

  Kilka dni temu doszło nawet do spotkania Piotra Romana, Roberta Raczyńskiego i Pawła Wróblewskiego (radny wojewódzki z ODŚ). Panowie rozmawiali o sytuacji, w której - przez aferę taśmową - znalazło się ich ugrupowanie.

  Piotr Roman już deklaruje, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich i powiatowych wspólnie z PO. - Startujemy sami, jako Forum Samorządowe. Ze mną jest m.in. burmistrz Nowogrodźca - mówi nam prezydent Bolesławca.

  Paweł Wróblewski na razie nie deklaruje odejścia z ODŚ. Ale trudno sobie wyobrazić, by były marszałek PiS, nagle wystartował z listy PO.

  Wiadomo, że jego koledzy z sejmiku zastanawiają się nad opuszczeniem ODŚ. Chodzi przede wszystkim o Tymoteusza Myrdę i Dariusza Stasiaka. A Patryk Wild, szef klubu ODŚ, który nie ukrywa swojej niechęci do Platformy?

  - Nie rozważam odejścia z ODŚ - mówi teraz Wild. - Przecież my nie mamy nic wspólnego z aferą taśmową. A jeśli chodzi o koalicję z PO w sejmiku, to dzięki niej realizujemy wiele projektów, które wcześniej były blokowane. Afera tego nie zmieni, bo liczą się efekty - mówi nam Wild. Ale na pytanie, co z wyborami odpowiada: - Decyzji, czy wystartuję z listy PO, czy też innej partii nie podjąłem.

  POLITYK Z OTOCZENIA RAFAŁA DUTKIEWICZA: PARTIA DONALDA TUSKA POCIĄGNIE NAS NA DNO - CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

  1 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (43)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dutkiwicza mamy dość !

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  To Dutkiewicz zniszczył stolicę Dolnego Śląska , przez wysokie czynsze i podatki gruntowe pozamykane lokale , na każdym rogu światła , brak parkingów pod szkołami ( za to są kasujący rodziców...rozwiń całość

  To Dutkiewicz zniszczył stolicę Dolnego Śląska , przez wysokie czynsze i podatki gruntowe pozamykane lokale , na każdym rogu światła , brak parkingów pod szkołami ( za to są kasujący rodziców uczniów Strażnicy ) , (wybudowali nową szkołę muzyczną bez możliwości parkowania , a muluszki to będą chyba w biegu wyskakiwać z aut rodziców ! , lub w zimie chodzić na piechotę ! )metrowe betonowe krawężniki ( zamiast starych klasycznych granitów , które znikają nie wiadomo gdzie ) przez co nie mogą przejechać karetki pogotowia , mnóstwo wysepek i progów zwalniających , coraz węższe ulice (a ul Pułaskiego wyremontowana po wojnie to mistrzostwo , wąska nie wiadomo czy jest jeden pas czy dwa ?) wszech obecne ograniczenia prędkości nawet na dwu pasmowych jezdniach , a w "kubłach" radary . Natomiast rozpasanie władzy imponujące zamyka się most i ulice po to by Dutkiewicz służbowym autem się po nim rozbijał ( jeżdżąc sobie bez korków na skróty ! ) , o parkingach nie wspomnę ( słupki uniemożliwiające parkowanie ) , natomiast pod Urzędem Miasta , piękny podziemny parking ( oczywiście płatny dla mieszkańców 6 PLN/h) , wspomnę jeszcze o Żabkach na każdym rogu nie wyłączając zabytkowego Rynku . We Wrocławiu Straż Miejską na siłę utrzymuje ich Dudkiewicz ( 6 mln rocznie dochodów z mandatów !!! ) , ale teraz przegra wybory i mam nadzieję , że również pozbędziemy się tych darmozjadów !!! Mnóstwo prywatnych spółek finansowanych z budżetu miasta . Tak wymieniać można bez końca , durni wybraliśmy to tak mamy !!!! Dutkiewicz musi odejść mamy dość prywaty i kolesiostwa !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dutkiewicz-

  Ada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  łysy zdrajca,czerwona szmata.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dudkiewicz

  karo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Czas na Stasiaka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dosyć Dutkiewicza

  Ada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15

  Won ty złodzieju,czerwona gnido,zdrajco.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Największa koalicja w Polsce PO-PSL-ODŚ-SLD

  Korwin i Jarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  HEJ! Wszyscy się sprzysięgli przeciwko PIS a czas płynie i sytuacja polityczna się nieubłagalnie zmienia....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  che che che PO może przegrać to dajemy dyla do PISu a ciemny lud to kupi???

  qwerty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  PO im śmierdzi, bo sondaże spadają. Gdyby PO była na fali to by nie mieli nic przeciw. A tak wskoczą na listy PIS i znów będą rządzić i udawać polityczne dziewice - to nie ja - to rządzili ludzie...rozwiń całość

  PO im śmierdzi, bo sondaże spadają. Gdyby PO była na fali to by nie mieli nic przeciw. A tak wskoczą na listy PIS i znów będą rządzić i udawać polityczne dziewice - to nie ja - to rządzili ludzie Dutkiewicza..... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nareszcie

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Dudek pora odejść. Miasto złapie oddech.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest szansa na sukces.

  Stańczyk, błazen królewski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Jest szansa, że Dutkiewicz powtórzy sukces wyborczy z 2011 r., kiedy to do parlamentu wepchnął aż jednego "Obywatela do Senatu".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podziękowanie

  za (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  baumana

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak to możliwe... ażeby wyborcy Korwina-Mikke nie zauważyli owegoż wcześniej?

  matysiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Przecież Korwin-Mikke w polityce 1/2 wieku, a w EU dopiero z jakiś m-c. Ot, to jakaś prawdziwa bezczelność i niegodziwość tychże partii: (...) Le Pen nie stworzy nowej frakcji w PE. Korwin-Mikke:...rozwiń całość

  Przecież Korwin-Mikke w polityce 1/2 wieku, a w EU dopiero z jakiś m-c. Ot, to jakaś prawdziwa bezczelność i niegodziwość tychże partii: (...) Le Pen nie stworzy nowej frakcji w PE. Korwin-Mikke: Nie chcieli mnie. Uważają, że jestem antysemitą (...)* Jednak wskazane statement partii FN & PVV jest połową z całości, a gdzie jest pozostała? I stąd, jakiż wniosek? Ano, chyba tylko taki, że Korwinowi-Mikke nic z tym rozp....em UE absolutnie nie wyjdzie, że garstka 70 tys. wyborców się myliła?

  Ale, jakby nie patrzeć, przecież Korwin-Mikke w UE jest, i na sutych brukselskich apanażach również. Czyli tak właściwie jest się z czego cieszyć, a przynajmniej na pewno powinni wyborcy Korwina-Mikke.

  Ale w kraju, i na dzisiaj, nie znamy ze strony Korwina-Mikke jeszcze następującego, a ściślej, stanowiska na ważne zagadnienia:
  » jakie jest stanowisko Korwina-Mikke w aspekcie afery podsłuchowej?
  » czy ministrowie postąpili właściwie i czy powinni poddać się do dymisji?
  » czy warszawska knajpa „Uhu & Przyjaciele” i inne mogą być zastępczym budynkiem URM służącym ministrom do obrad?
  » czy urzędnicy strategicznych resortów państwa i NBP mogą w rzeczonych jadłodajniach rozstrzygać tajemnice państwa?
  » czy konsumpcja mnistrów może być na rachunek podatników?
  » czy "Ch... dupa i kamieni kupa”... albo, "Co wy tam, k..., powiedzieliście?"... są w konwersacji urzędowej dopuszczalne?

  *Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3483231,le-pen-nie-stworzy-nowej-frakcji-w-pe-korwinmikke-nie-chcieli-mnie-uwazaja-ze-jestem-antysemita,id,t.htmlzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re: @afera podsłuchowa... wyszło szydło z worka, choć niektórzy...

  matysiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Niestety, nie będę otwierał strony na sexbook, a powodów jest bez liku. Oto niektóre z nich: Korwin-Mikke należy do postaci elokwentnych i obeznanej w fachu aktorstwa i teatru. Nie jest też...rozwiń całość

  Niestety, nie będę otwierał strony na sexbook, a powodów jest bez liku. Oto niektóre z nich: Korwin-Mikke należy do postaci elokwentnych i obeznanej w fachu aktorstwa i teatru. Nie jest też zahukanym i zakompleksionym, i ostatecznie, ma się za polityka!

  A zatem, również Korwin-Mikke powinien każde własne stanowiska wydawać publicznie. Też natychmiast na bieżąco, nie wg wskaźnika CBOS, lub całkiem po czasie. Z powodzeniem może to czynić w takim ukochanym przez masy TVN & Co., i który, jakby nie patrzeć, jest na bieżąco! Summa summarum, Korwin-Mikke swojego stanowiska nie winien tworzyć wyłącznie w skryciu na jakiś tam amerykańskich stronach, co akurat proponujesz, ani też poprzez kogoś. Co chociażby z tegoż względu. że nie wszyscy chcą podłączać się pod FB, że nie mają czasu ani dostępu do internetu. Acha, kiedy Korwin-Mikke ubiegał się o względy wyborców, widzę iż Twoje również, wtedy dzień w dzień na tych stacjach bywał i wiele opowiadał... np. o takim królestwie. Ale o tym, skąd wziąć króla, to już nigdzie nie było. I właśnie analogicznie będzie przed kolejnymi wyborami, wtedy i zapewne Korwina-Mikke będzie znowuż pełno i aż do znudzenia, np. z obietnicami kolejnych cudów.

  Na stronie firmowej PO, więc nie na jakimś tam sexbook, wisiało przed wyborami w 2007 i 2011 roku około 20 obietnic. I które zostały skonstruowane dla rzeszy naiwniaków, co wyraziście miniony czas 7 lat ukazał. Jest połowa 2014 roku i żadna z tych obietnic nie została spełniona. A raczej jest wręcz odwrotnie, bo w chwili obecnej znacznie gorzej niż było np. za rządów SLD i PiS. Notabene, społeczeństwo dalej jest tymi niespełnianymi obietnicami gwałcone słuchowo i wzrokowo. Oczywiście, wcześniejsze obietnice PO z serwerów już wymazano, i teraz o nich absolutna cisza! Nie wiem czy wiesz, ale bzdury na FB wymazać znacznie łatwiej, co może poczynić i sam władca serwerów, i ci wszyscy obsługujący.

  Mr Sikorski zyska obecnie akurat tyleż, więc po upublicznionych wypowiedziach z afery podsłuchowej, co taka znana persona z PZPR, a potem z SLD i po zmianie loga. Jednak tej osoby doszukaj się sam, ale i podpowiem, że jest nieco mniej kształconą. Otóż, co moim skromnym zdaniem, każda polityczna zagraniczna fucha nie stoi dla Mr Sikorskiego już takim szerokim lejem, jak przed merytorycznymi nagranymi. Jednak na niwie krajowej, i owszem, jest całkiem odwrotnie. Bowiem w istocie Mr Sikorski może być i takim nowym CEO w PO. No i dlatego może stać się całkiem realnym, ówże, iż Twój Korwin-Mikke będzie zmuszonym rywalizować z Mr Sikorskim o dostęp do tronu w URM po Mr Tusku. A czy sobie poradzi? To naturalnie niedaleki czas okaże. I ślę miłe pozdrowienia!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wejdź proszę @matysiak na fb JKM a tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

  Afera podsłuchowa... wyszło szydło z worka, choć niektórzy np. R.Sikorski zyskał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  w naszych oczach, nie oczywiście za wulgaryzmy, ale za trzeźwą ocenę sytuacji.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo