reklama

Ugrupowanie Dutkiewicza się rozpada. Będzie desant do PiS?

Marcin Torz
Czy koalicja Obywatelskiego Dolnego Śląska z Platformą Obywatelską doprowadzi do rozpadu stowarzyszenia Rafała Dutkiewicza?
Czy koalicja Obywatelskiego Dolnego Śląska z Platformą Obywatelską doprowadzi do rozpadu stowarzyszenia Rafała Dutkiewicza? fot. Janusz Wójtowicz
Piotr Roman, prezydent Bolesławca nie chce iść do wyborów pod szyldem Platformy Obywatelskiej. - Uznałem, że w wyborach prezydenckich oraz do powiatu wystartujemy jako Forum Samorządowe - mówi nam Piotr Roman. To niejedyny samorządowiec - sympatyzujący dotąd z Rafałem Dutkiewiczem - któremu nie podoba się koalicja prezydenta Wrocławia z PO.

Podobnego zdania jest choćby Robert Raczyński, prezydent Lubina. On również nie chce być kojarzony z partią Donalda Tuska. Samodzielny start w wyborach (a już na pewno nie pod szyldem PO) rozważają też mniejsi samorządowcy, m.in. burmistrz Nowogrodźca, Zgorzelca oraz radni wojewódzcy.

Dlaczego politycy nie chcą już ściśle współpracować z Dutkiewiczem? Przede wszystkim dlatego, że prezydent zawarł sojusz z PO. - Część z nas od samego początku nie chciała wchodzić w sojusz z PO. Inni uznali, że to zły pomysł po wybuchu afery taśmowej - słyszymy od naszych rozmówców.

Kilka dni temu doszło nawet do spotkania Piotra Romana, Roberta Raczyńskiego i Pawła Wróblewskiego (radny wojewódzki z ODŚ). Panowie rozmawiali o sytuacji, w której - przez aferę taśmową - znalazło się ich ugrupowanie.

Piotr Roman już deklaruje, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich i powiatowych wspólnie z PO. - Startujemy sami, jako Forum Samorządowe. Ze mną jest m.in. burmistrz Nowogrodźca - mówi nam prezydent Bolesławca.

Paweł Wróblewski na razie nie deklaruje odejścia z ODŚ. Ale trudno sobie wyobrazić, by były marszałek PiS, nagle wystartował z listy PO.

Wiadomo, że jego koledzy z sejmiku zastanawiają się nad opuszczeniem ODŚ. Chodzi przede wszystkim o Tymoteusza Myrdę i Dariusza Stasiaka. A Patryk Wild, szef klubu ODŚ, który nie ukrywa swojej niechęci do Platformy?

- Nie rozważam odejścia z ODŚ - mówi teraz Wild. - Przecież my nie mamy nic wspólnego z aferą taśmową. A jeśli chodzi o koalicję z PO w sejmiku, to dzięki niej realizujemy wiele projektów, które wcześniej były blokowane. Afera tego nie zmieni, bo liczą się efekty - mówi nam Wild. Ale na pytanie, co z wyborami odpowiada: - Decyzji, czy wystartuję z listy PO, czy też innej partii nie podjąłem.

POLITYK Z OTOCZENIA RAFAŁA DUTKIEWICZA: PARTIA DONALDA TUSKA POCIĄGNIE NAS NA DNO - CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Tymczasem na polityków, którzy chcą odejść z klubu Dutkiewicza już zagięło parol Prawo i Sprawiedliwość. Wrocławski lider partii - europoseł Dawid Jackiewicz - apeluje do samorządowców niezadowolonych z bratania się z PO, by rozpoczęli rozmowy o współpracy z PiS-em. - Taka współpraca może być wielowątkowa. Możemy popierać poszczególne osoby w wyborach, możemy tworzyć koalicję. Zapraszam do rozmów tych, którzy nie chcą firmować działań Platformy Obywatelskiej - mówi nam Dawid Jackiewicz.

Co o tym wszystkim sądzi Rafał Dutkiewicz? Nie wiadomo. Natomiast jeden z jego bliskich współpracowników mówi wprost: - Sytuacja jest taka, że jedynym racjonalnym wyjściem jest pożegnanie się z Platformą. Bo partia Donalda Tuska pociągnie nas w dół. Na zakończenie współpracy nie jest jeszcze za późno - słyszymy.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
olo

To Dutkiewicz zniszczył stolicę Dolnego Śląska , przez wysokie czynsze i podatki gruntowe pozamykane lokale , na każdym rogu światła , brak parkingów pod szkołami ( za to są kasujący rodziców uczniów Strażnicy ) , (wybudowali nową szkołę muzyczną bez możliwości parkowania , a muluszki to będą chyba w biegu wyskakiwać z aut rodziców ! , lub w zimie chodzić na piechotę ! )metrowe betonowe krawężniki ( zamiast starych klasycznych granitów , które znikają nie wiadomo gdzie ) przez co nie mogą przejechać karetki pogotowia , mnóstwo wysepek i progów zwalniających , coraz węższe ulice (a ul Pułaskiego wyremontowana po wojnie to mistrzostwo , wąska nie wiadomo czy jest jeden pas czy dwa ?) wszech obecne ograniczenia prędkości nawet na dwu pasmowych jezdniach , a w "kubłach" radary . Natomiast rozpasanie władzy imponujące zamyka się most i ulice po to by Dutkiewicz służbowym autem się po nim rozbijał ( jeżdżąc sobie bez korków na skróty ! ) , o parkingach nie wspomnę ( słupki uniemożliwiające parkowanie ) , natomiast pod Urzędem Miasta , piękny podziemny parking ( oczywiście płatny dla mieszkańców 6 PLN/h) , wspomnę jeszcze o Żabkach na każdym rogu nie wyłączając zabytkowego Rynku . We Wrocławiu Straż Miejską na siłę utrzymuje ich Dudkiewicz ( 6 mln rocznie dochodów z mandatów !!! ) , ale teraz przegra wybory i mam nadzieję , że również pozbędziemy się tych darmozjadów !!! Mnóstwo prywatnych spółek finansowanych z budżetu miasta . Tak wymieniać można bez końca , durni wybraliśmy to tak mamy !!!! Dutkiewicz musi odejść mamy dość prywaty i kolesiostwa !

A
Ada

łysy zdrajca,czerwona szmata.

k
karo

Czas na Stasiaka

A
Ada

Won ty złodzieju,czerwona gnido,zdrajco.

K
Korwin i Jarek

HEJ! Wszyscy się sprzysięgli przeciwko PIS a czas płynie i sytuacja polityczna się nieubłagalnie zmienia....

m
matysiak

Niestety, nie będę otwierał strony na sexbook, a powodów jest bez liku. Oto niektóre z nich: Korwin-Mikke należy do postaci elokwentnych i obeznanej w fachu aktorstwa i teatru. Nie jest też zahukanym i zakompleksionym, i ostatecznie, ma się za polityka!

A zatem, również Korwin-Mikke powinien każde własne stanowiska wydawać publicznie. Też natychmiast na bieżąco, nie wg wskaźnika CBOS, lub całkiem po czasie. Z powodzeniem może to czynić w takim ukochanym przez masy TVN & Co., i który, jakby nie patrzeć, jest na bieżąco! Summa summarum, Korwin-Mikke swojego stanowiska nie winien tworzyć wyłącznie w skryciu na jakiś tam amerykańskich stronach, co akurat proponujesz, ani też poprzez kogoś. Co chociażby z tegoż względu. że nie wszyscy chcą podłączać się pod FB, że nie mają czasu ani dostępu do internetu. Acha, kiedy Korwin-Mikke ubiegał się o względy wyborców, widzę iż Twoje również, wtedy dzień w dzień na tych stacjach bywał i wiele opowiadał... np. o takim królestwie. Ale o tym, skąd wziąć króla, to już nigdzie nie było. I właśnie analogicznie będzie przed kolejnymi wyborami, wtedy i zapewne Korwina-Mikke będzie znowuż pełno i aż do znudzenia, np. z obietnicami kolejnych cudów.

Na stronie firmowej PO, więc nie na jakimś tam sexbook, wisiało przed wyborami w 2007 i 2011 roku około 20 obietnic. I które zostały skonstruowane dla rzeszy naiwniaków, co wyraziście miniony czas 7 lat ukazał. Jest połowa 2014 roku i żadna z tych obietnic nie została spełniona. A raczej jest wręcz odwrotnie, bo w chwili obecnej znacznie gorzej niż było np. za rządów SLD i PiS. Notabene, społeczeństwo dalej jest tymi niespełnianymi obietnicami gwałcone słuchowo i wzrokowo. Oczywiście, wcześniejsze obietnice PO z serwerów już wymazano, i teraz o nich absolutna cisza! Nie wiem czy wiesz, ale bzdury na FB wymazać znacznie łatwiej, co może poczynić i sam władca serwerów, i ci wszyscy obsługujący.

Mr Sikorski zyska obecnie akurat tyleż, więc po upublicznionych wypowiedziach z afery podsłuchowej, co taka znana persona z PZPR, a potem z SLD i po zmianie loga. Jednak tej osoby doszukaj się sam, ale i podpowiem, że jest nieco mniej kształconą. Otóż, co moim skromnym zdaniem, każda polityczna zagraniczna fucha nie stoi dla Mr Sikorskiego już takim szerokim lejem, jak przed merytorycznymi nagranymi. Jednak na niwie krajowej, i owszem, jest całkiem odwrotnie. Bowiem w istocie Mr Sikorski może być i takim nowym CEO w PO. No i dlatego może stać się całkiem realnym, ówże, iż Twój Korwin-Mikke będzie zmuszonym rywalizować z Mr Sikorskim o dostęp do tronu w URM po Mr Tusku. A czy sobie poradzi? To naturalnie niedaleki czas okaże. I ślę miłe pozdrowienia!

q
qwerty

PO im śmierdzi, bo sondaże spadają. Gdyby PO była na fali to by nie mieli nic przeciw. A tak wskoczą na listy PIS i znów będą rządzić i udawać polityczne dziewice - to nie ja - to rządzili ludzie Dutkiewicza.....

o
olo

Dudek pora odejść. Miasto złapie oddech.

S
Stańczyk, błazen królewski

Jest szansa, że Dutkiewicz powtórzy sukces wyborczy z 2011 r., kiedy to do parlamentu wepchnął aż jednego "Obywatela do Senatu".

G
Gość

w naszych oczach, nie oczywiście za wulgaryzmy, ale za trzeźwą ocenę sytuacji.

z
za

baumana

D
Ddddddd

Może startować sam albo z PO- a i tak z tego powstanie kamieni kupa i ch.... i d...pa

W
Wseret

bk

200.000 zl.

Do Twojego PS. Czy słyszałeś o ubezpieczeniu Autocasco? (AC)

K
Kaya

A może by tak wszyscy wpychający się na przeróżne listy wyborcze pomyśleli również o swoim państwie i jego obywatelach?

Takie pragnienie wcale nie jest czymś wyjątkowym, bo z każej strony zasadne! Jednak, jak dotychczas, ogół obywateli spłaca tylko miliardowe kredyty. I które zostały powzięte przez polityków (MinFin) a nie przez ten ogół. A dodatkowo, ci spłacający w istocie nie mają dosłownie nic w zamian!

Roczna kwota raty odsetkowej na rzecz przeróżnych międzynarodowych lichwiarzy wynosi ca. 52,45 mld zł. Roczny dochód państwa z egzekucji podatków wynosi ca. 361,8 mld zł. A zatem, co z przeliczenia, roczna spłacana kwota odsetkowa za dług stanowi aż ~1/7 część owego dochodu, czyli ca. 14,5%. Mało tegoż, wg. danych NBP dług zagraniczny w 2007 roku stanowił kwotę ca. 568 mld zł, i taki dług zdała MinFin Z.Gilowska. Notabene, kwota długu 568 mld została wygenerowana przez okres 18 lat, więc nie tylko za rządów PiS czyli nie przez przeciąg 18 m-cy. Natomiast tegoż rodzaju długu urosło na IV kw. 2013 raptem o 101,13% więcej, bo na kwotę 1.142.391 mln zł, czyli aż 1142,4 mld zł. Za parę dni koniec II-go kwartału 2014, to może na stronie NBP ukażą się aktualniejsze dane o zadłużeniu. Gdyż jak na razie na tej stronie NBP nawet nie figurują dane za I kw. 2014 rok.

Wniosek, widząc wszystkie te liczne afery, generowane po dzisiaj od 7-miu lat, to człowiek naprawdę już nie wie, jak właściwie wygląda demokratyczny i prężny parlamentaryzmem... Acha, gdyby PiS nie myślał równocześnie o swoim procentowym położeniu, to mandaty poselskie mógłby chyba złożyć bez przeszkód do Marszałek? W konsekwencji nastąpiłoby rozpisanie nowych wyborów. Czy jest to możliwym?

PS. Czy ugrupowanie Mr Dutkiewicza nadmieniło swojemu wodzowi, że z jego strony lub AC musi nastąpić do budżetu miasta zwrot kosztów zdewastowanego mienia publicznego? Na uwadze, samochod o wartości 200 tys. zł i doprowadzony do wartości zerowej.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3